Bulunduğunuz sayfa: Ana Sayfa > Ders > Zaman İle İlgili Kompozisyon

Zaman İle İlgili Kompozisyon

- Bu Yazı 115 Yorum Aldı

Zaman, bugünün dün olmasını sağlayan, olayların birbirini izlediği boyut ve geçen süredir. Önceden sonraya doğru giden bağıntı ve anlar bütünü olan zaman, şüphesiz dünyayı ve insanı da etkisi içine alır.

İnsanın hayattaki en değerli hazinesi zamanıdır. Çünkü kısadır ve boş harcanan zamanın da telafisi yoktur. İnsan hayatta yaptıklarıyla hatırlanır. Yaşarken zamanı ne kadar kullanmışsak, o kadar yapmışız, demektir. Zamanı kullanmak insanların elindedir; önce zaman kavramının önemini anlamak gerekir. Boşa harcanan zamanlarla geçirilmiş bir , hiç yaşanmamış, demektir. Bu nedenle zaman insanın hayattaki en büyük sermayesidir.

Bazen zaman insanlara uyum sağlayamayabilir. İçinde yaşanılan zamanın şartları bireyin düşünce ve davranışlarıyla uyum göstermeyebilir. Bu durumda kendi düşüncelerimizi ettirmek uğruna bir savaşa girmek, sadece boş bir çaba olur. Zamanın gidişine uymak, ona göre davranmak, insan için en çıkar yoldur. Bu gibi durumlarda “Zaman sana uymazsa sen zamana .” düşüncesiyle hareket etmek gerekir. Zamanın olmadığı bir dünya düşünelim. zaman olmasaydı neler olurdu? ,diye hiç düşündük mü? Zaman olmasaydı her şey yerinde dururdu, hiç bir değişim ve hareket olmazdı. İnsanoğlu yaşamın değerini bilmez, öylesine bir yaşam sürdürürdü. Sınırlı olan her şey ne kadar değerliyse, zaman da o kadar değerlidir. Bazen düşünmek, vermek ya da unutmak için zaman en güzel çaredir. Hayatta her şey yolunda gitmeyebilir, bazı konuları zamana bırakmak en iyisidir. Çünkü zaman, bize doğru yolu gösterir. Bir insanı birden tanıyamazsın, zamanla tanımaya başlarsın. Hatta o kadar yıl geçirdiğin bir insanın , hiç bilmediğin yönlerini zamanla görebilirisin. Bu anlamda vermek, tanımak ya da sorunları çözmek için de zamanı kullanıyoruz.

Zaman öyle bir süreçtir ki, su gibi akıp gider ve insan ancak, sonuna geldiğinde değerini anlar. Zamanı kullanmak bizlerin elindedir, bu nedenle onu boşa harcamamalıyız.

Tuğba Aydınlık – DenizTopu.com

Yasal Uyarı: Yayınlanan bu kompozisyonun tüm hakları DenizTopu.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi kompozisyonun tamamı başka sitelerde kullanılamaz, yayınlanamaz. Ancak kompozisyonun bir bölümü alıntı yapılarak ve bu sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.

Konu İçeriği:

İlginizi çekebilecek diğer yazılar:

“Zaman İle İlgili Kompozisyon” konusuna 115 yorum yapıldı.

Sayfalar: [12] 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 … 1 »

115
Yazan: Damla

Cok teşekkür ederim kompozisyon odevim vardı

114
Yazan: mehmet taha

güzel bir kompozisyon inşallah yazılıdan 100 alırım

;-) :cool: :smile:

113
Yazan: Meldanur

Bu tür kompozisyonlara bayılıyorum.Insanın düşüncelerini tamamen değiştiriyor. Bu kompozisyonları yazanlara çok teşekkür ediyorum.

112
Yazan: Onur

başlık düşünenlere zamanın önemi başlığını önerebilirim :)

111
Yazan: derya

zamanın kıymetini bilmeliyiz

110
Yazan: Fatmanur

Ayy süper ödevim için cook yardimci oldu

109
Yazan: Neriman

Çok süper yapmışınız çol teşekkür ederim☺☺☺☺☺☺☺☺☺

108
Yazan: BEREKET-KAYA

çok guzel işime yaradı

107
Yazan: asya

Coook guzell sınavdan 100 aldın yasasın

106
Yazan: asya

Coook guzell

Yorum Yaz

- Lütfen yorumunuzun yazının konusu ile alakalı olmasına dikkat ediniz.
- Kişisel hakaret, küfür ve reklam içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
- Bu sayfalarda yayınlanan yorumların hepsi okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan DenizTopu.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

İsim:

Mail:

Yorum:

icon_wink.gif icon_neutral.gif icon_mad.gif icon_twisted.gif icon_smile.gif icon_eek.gif icon_sad.gif icon_rolleyes.gif icon_razz.gif icon_redface.gif icon_surprised.gif icon_mrgreen.gif icon_lol.gif icon_idea.gif icon_biggrin.gif icon_evil.gif icon_cry.gif icon_cool.gif icon_arrow.gif icon_confused.gif icon_question.gif icon_exclaim.gif 

DersSayfa Başına Dön