Zaman İle İlgili Kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

Zaman, bugünün dün olmasını sağlayan, olayların birbirini izlediği boyut ve geçen süredir. Önceden sonraya doğru giden bağıntı ve anlar bütünü olan zaman, şüphesiz dünyayı ve insanı da etkisi içine alır.

İnsanın hayattaki en değerli hazinesi zamanıdır. Çünkü hayat kısadır ve boş yere harcanan zamanın da telafisi yoktur. İnsan hayatta yaptıklarıyla hatırlanır. Yaşarken zamanı ne kadar iyi kullanmışsak, o kadar birikim yapmışız, demektir. Zamanı iyi kullanmak insanların elindedir; ama önce zaman kavramının önemini iyi anlamak gerekir. Boşa harcanan zamanlarla geçirilmiş bir hayat, hiç yaşanmamış, demektir. Bu nedenle zaman insanın hayattaki en büyük sermayesidir.

Bazen zaman insanlara uyum sağlayamayabilir. İçinde yaşanılan zamanın şartları bireyin düşünce ve davranışlarıyla uyum göstermeyebilir. Bu durumda kendi düşüncelerimizi kabul ettirmek uğruna bir savaşa girmek, sadece boş bir çaba olur. Zamanın gidişine uymak, ona göre davranmak, insan için en çıkar yoldur. Bu gibi durumlarda “Zaman sana uymazsa sen zamana uy.” düşüncesiyle hareket etmek gerekir. Zamanın olmadığı bir dünya düşünelim. Acaba zaman olmasaydı neler olurdu? ,diye hiç düşündük mü? Zaman olmasaydı her şey yerinde dururdu, hiç bir değişim ve hareket olmazdı. İnsanoğlu yaşamın değerini bilmez, öylesine bir yaşam sürdürürdü. Sınırlı olan her şey ne kadar değerliyse, zaman da o kadar değerlidir. Bazen düşünmek, karar vermek ya da unutmak için zaman en güzel çaredir. Hayatta her şey yolunda gitmeyebilir, bazı konuları zamana bırakmak en iyisidir. Çünkü zaman, bize doğru yolu gösterir. Bir insanı bile birden tanıyamazsın, zamanla tanımaya başlarsın. Hatta o kadar yıl geçirdiğin bir insanın bile, hiç bilmediğin yönlerini zamanla görebilirisin. Bu anlamda karar vermek, tanımak ya da sorunları çözmek için de zamanı kullanıyoruz.

Zaman öyle bir süreçtir ki, su gibi akıp gider ve insan ancak, sonuna geldiğinde değerini anlar. Zamanı iyi kullanmak bizlerin elindedir, bu nedenle onu boşa harcamamalıyız.

Tuğba Aydınlık – DenizTopu.com

Yasal Uyarı: Yayınlanan bu kompozisyonun tüm hakları DenizTopu.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi kompozisyonun tamamı başka sitelerde kullanılamaz, yayınlanamaz. Ancak kompozisyonun bir bölümü alıntı yapılarak ve bu sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.

Konu İçeriği: , zaman ile ilgili kompozisyon, zamanı iyi kullanmak ile ilgili kompozisyon, zamanla ilgili kompozisyon, zamanın önemi ile ilgili kompozisyon, zaman ile ilgili kompozisyonlar, ZAMANLA İLGİLİ KOMPOZİSYONLAR, zamanı iyi değerlendirmek ile ilgili kompozisyon, zamanı iyi kullanmakla ilgili kompozisyon, zaman konulu kompozisyon, zamanla ilgili yazılar

Sponsorlu Bağlantılar

115 Yorum “Zaman İle İlgili Kompozisyon

 1. Damla

  Cok teşekkür ederim kompozisyon odevim vardı

 2. mehmet taha

  güzel bir kompozisyon inşallah yazılıdan 100 alırım

  😉 😎 🙂

 3. Meldanur

  Bu tür kompozisyonlara bayılıyorum.Insanın düşüncelerini tamamen değiştiriyor. Bu kompozisyonları yazanlara çok teşekkür ediyorum.

 4. Onur

  başlık düşünenlere zamanın önemi başlığını önerebilirim 🙂

 5. derya

  zamanın kıymetini bilmeliyiz

 6. Fatmanur

  Ayy süper ödevim için cook yardimci oldu

 7. Neriman

  Çok süper yapmışınız çol teşekkür ederim☺☺☺☺☺☺☺☺☺

 8. BEREKET-KAYA

  çok guzel işime yaradı

 9. asya

  Coook guzell sınavdan 100 aldın yasasın

 10. asya

  Coook guzell

 11. Nazlı

  Çok sevdim hoşş bir kompozisyon bizden öğretmen iistedi. keske kendm yazsam ama internetten bulun dedi ben de sizden buldum deniztopu.com teşekkürler 🙂 🙂 🙂

 12. Selenay

  Çok güzell.. İşime yaradı. Siteyi herkese tavsiye ederim 😀 😛

 13. saffet

  uzun bu çok 😕

 14. ayfer

  zamanın kıymetini bilmeliyiz 🙂

 15. elif

  bence çok güzel ama uzun 🙁

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir