Bulunduğunuz sayfa: Ana Sayfa > Bunları Biliyor Musunuz > Açıklanamayan Olaylar

Açıklanamayan Olaylar

- Bu Yazı 2 Yorum Aldı

Harçsız taş set
harcsiztas Açıklanamayan Olaylar
Hiç harç kullanılmadan, arasına bir bıçak bile sokulamayacak kadar boşluksuz yerleştirilmiş olan yapıt Peru’nun Cusco bölgesinde yer alıyor. İnka kalesinin etrafını 360 metre kadar zikzak ile saran yapıda, 9 metrelik setler ile adedi yaklaşık olarak 300 ton olan kireçtaşı blokları kullanılmış.

2000 yıllık pil

pil Açıklanamayan Olaylar
1938 yılında, ’ın başkenti Bağdat’ın yakınlarında, Alman arkeolog Wilhelm Konig tarafından bulunan pil 2 bin yıllık! Bilim adamlarını şaşkına düşüren pil, 13 santimetre boyundaki toprak bir kabın içine monte edilmiş bir bakır silindir ve pilin etrafındaki demir çubuk ve testinin ağzını kapatan asfalttan oluşuyor. Pil 2 volt enerji üretiyor. Konig, nesneyi “dünyanın en eski pili” olarak tanımladı. Doğal olarak keşif, 1800′lü yıllarda modern pili icat eden Alessandro Volta adlı İtalyan kontunun da şöhretine gölge düşürdü.

Kayaya gömülü çekiç
cekic Açıklanamayan Olaylar
1936 yılında Teksas’ta 400-500 milyon yıllık bir kayanın içine gömülü olarak bulunan çekiç, tahta sap ve demir tokmaktan oluşuyor. Modern bir aletin tarih öncesi bir kaya kütlesinin içine nasıl girdiği bir yana, çekiçte kullanılan demirin günümüz demirlerinden bile daha saf olması bilim adamlarını hayrete düşürdü.

Generalin kemer tokası
kemertoka Açıklanamayan Olaylar
toka Çinli general Çou Çou’ya ait. Milattan sonra 300′lü yıllarda ölen generalin tokası %85 ında alüminyumdan yapılmış: Ancak doğada sadece bileşik olarak bulunan alimünyumun diğer maddelerden ayrıştırılarak tek bir olarak kullanılabilmesi kez 19. yüzyılda mümkün olmuştu. O tarihte kullanılması ise konusu…

çağ bilgisayarı
antikcagpc Açıklanamayan Olaylar
1900 yılında Girit açıklarında bir araştırma yapan bilim adamları, bir batıkta ilginç bir cisme rastladılar. Cismi incelemeye alan bilim adamları, tahta bir nesnenin içine yerleştirilmiş bir bronz dişliden oluşan garip nesnenin kasasını yüzeye çıkardıkları anda dağıldığını ve cihazın karmaşık yapısının ortaya çıktığını gördüler. Bunun üzerinde yapılan çalışmaların ardından, cihazın Ay, Güneş ve diğer gezegenlerin konumlarını hesaplamaya yaradığı anlaşıldı. Ayrıca gezegenlerin istendiği anda pozisyonlarına yönelik tahminlerde bulunmak için geliştirildiği anlaşıldı.

Concorde’un atası
concorde Açıklanamayan Olaylar
1898 yılında Mısır’da bir lahitte bulunan bir nesne M.Ö 200′de yapıldığı sanılıyor. Gerçek uçaklar icat edilene kadar kimse nesne hakkında, ne olduğu konusunda fikir beyan edememişti. 1972 yılında ise Halil Mesiha adlı arkeolog, bunun bir model uçak olduğunu, mükemmel bir aerodinamiğinin bulunduğunu ve kanatlarının adeta Concorde’u andırdığını iddia etti.

Geleceği gören harita
harita Açıklanamayan Olaylar
Piri Reis’in 1513′te çizdiği harita Afrika, Amerika ve Güney Kutbu’nu gösteriyor. Coğrafya ve harita uzmanı ünlü Türk denizci Piri Reis’in çizdiği harita ortaya çıkarıldığı 1929 yılında ortalığı karıştırdı. Çünkü haritanın çizildiği tarihte henüz Güney Kutbu keşfedilmemişti. Güney Kutbu’nun keşfi, haritanın çizilmesinden çok sonra, yani 1818′de gerçekleşmişti. Dahası, Piri Reis’in haritası, kıtanın buz altında kalmış sahil kesimlerini de gösteriyordu. Ancak kıta üzerindeki buzlar, haritanın çizilmesinden 6 bin yıl önce erimişti.

1000 yılda yapılan kent
1000yilkent Açıklanamayan Olaylar
Nan Madol adını taşıyan kentin inşası, M.Ö 200′de başladı ve 1000 yıl sürdü. Pasifik Okyanusu’ndaki Mikronezya adası yakınlarına kurulu olan kent, 250 milyon tonluk dev bazalt bloklar kullanılarak yapılmış. 100 yapay adayı kanallarla birbirine bağlıyor. kadar bazaltın bölgeye nasıl getirildiği ise hala sır.1000 yıllık kristal kuru kafa
kristalkurukafa Açıklanamayan Olaylar
1000 yıllık olan kristal kuru kafa Maya dönemine ait, tek bir blok kristal üzerine oyma olarak yapılmış. Nasıl yapıldığı hâlâ anlaşılamayan kuru kafanın altından ışık tutulduğunda, doğrudan göz çukurundan yansıyor. kristal kuru kafada kullanılan teknolojinin bugün bile mümkün olmadığı söyleniyor.

Uzaylılar için iniş pisti
uzayli Açıklanamayan Olaylar
Peru’nun Pampa sahilindeki 450 kilometrekarelik alan üzerine çizili olan motifler, M.Ö. 300 ile M.S. 600 arasındaki dönemi kapsıyor. Çeşitli hayvan ve bitki şekillerini resmeden motifler, Nazca medeniyeti tarafından yapıldığı düşünülüyor. garip motiflerin, uzaylılar için bir iniş pisti vazifesi gördüğü öne sürülüyor.

Konu İçeriği:

İlginizi çekebilecek diğer yazılar:

“Açıklanamayan Olaylar” konusuna 2 yorum yapıldı.

2
Yazan: Oslem basar

Bence çok ilginç ve araştırılması gereken bilgiler.
Paylaşım için teşekkürler.

1
Yazan: damla yıldız

beğendim.

Yorum Yaz

- Lütfen yorumunuzun yazının konusu ile alakalı olmasına dikkat ediniz.
- Kişisel hakaret, küfür ve reklam içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
- Bu sayfalarda yayınlanan yorumların hepsi okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan DenizTopu.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

İsim:

Mail:

Yorum:

icon_wink.gif icon_neutral.gif icon_mad.gif icon_twisted.gif icon_smile.gif icon_eek.gif icon_sad.gif icon_rolleyes.gif icon_razz.gif icon_redface.gif icon_surprised.gif icon_mrgreen.gif icon_lol.gif icon_idea.gif icon_biggrin.gif icon_evil.gif icon_cry.gif icon_cool.gif icon_arrow.gif icon_confused.gif icon_question.gif icon_exclaim.gif 

Bunları Biliyor MusunuzSayfa Başına Dön