Yaz Mevsimi Hakkında Kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

Yaz, ilkbahar ve sonbahar arasında yer alan sıcak mevsimdir. Kuzey yarım kürede 22 Haziran – 22 Eylül, Güney yarım kürede 22 Aralık – 21 Mart tarihleri arasında görülür.

Yaz hava sıcaklıklarında artış, günlerin uzayıp gecelerin kısalması, güneşten daha çok faydalanma, meyve sebze veriminde artış ve çeşitlilik, turizm sezonunun canlanması gibi anlamlara gelir. Sıcak hava ile doğa canlanır, insan ihtiyacı olan D vitaminini güneşten daha çok alabilir, buğday, arpa gibi hububat çeşitleri bu mevsim ile olgunlaşır ve toplanır. Birçok ülkede yaz mevsimi okullar tatil yapar. Günlerin uzamasıyla birlikte güneş ışığından daha çok yararlanmak için birçok ülkede yaz saati uygulamasına geçilir.

Yaz mevsimi getirdiği birçok olumlu özelliğin yanı sıra aşırı sıcaklar ile bazı sorunlara da neden olabilir. Aşırı sıcaklar sırasında güneşle direkt temas etmek cilt, beyin ve kalpte sorunlara yol açabilir. Güneşin direkt ve en uzun süreyle dünyamıza dik geldiği bu mevsimde bu konuda dikkatli olmak sağlımız açısından oldukça önemlidir. Bu etkiyi en aza indirgemek için güneş ışınlarından özellikle dik geldiği saatlerde kaçınılmalı, bugünlerde teri emecek türde kumaştan yapılmış, ışığı yansıtacak açık renk kıyafetler tercih edilmelidir.

Sema Özbek – DenizTopu.com

Yasal Uyarı: Yayınlanan bu kompozisyonun tüm hakları DenizTopu.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi kompozisyonun tamamı başka sitelerde kullanılamaz, yayınlanamaz. Ancak kompozisyonun bir bölümü alıntı yapılarak ve bu sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.

Konu İçeriği: , yaz mevsimi, yaz mevsimi ile ilgili yazı, kompozisyon yaz, yaz mevsimi ile ilgili kompozisyon, yaz mevsimi hakkında bilgi, yaz mevsimi ile ilgili yazılar, yaz mevsimi ile ilgili bilgiler, kompozisyon ile ilgili yazı, yaz mevsimini anlatan yazı, yaz mevsimi ile ilgili bilgi

Sponsorlu Bağlantılar

27 Yorum “Yaz Mevsimi Hakkında Kompozisyon

 1. irem

  mükemmellllllllllllllllllllllllllllllll!!!!!!!!!!!!11

 2. adnan

  çççççooooooooookkkkkkk ssssssüüüüüüppppeeeeeerrrr

 3. irem

  bize bu bilgileri verdiğiniz için teşkkür ederim işime çok yarıyor hep burada araştırma yapıyorum 😆

 4. hasan

  süper cok işime yaradı yarın sınav vardı 😐 😉

 5. yasemin

  yaz mevsimi ile ilgili cok süpppppppppppppppppppppppppppppppppppppppper bişey
  😀 😮 🙁

 6. irem

  çooooooooooooooookkkkkkkkkkkk saaaaaaaaaaaoooooooooooolllllllllluuuuuuuuuunnnnnnnnn 😉 😐 😡 😈 🙂 😯 🙁 🙄 😛 😳 😮 :mrgreen: 😆 💡 😀 👿 😥 😎 ➡ 😕 ❓ ❗

 7. emine

  çoooooooooooooooook beğendimmmmmmmmmmmmmmm 😛

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir