Yalan Söylemek İle İlgili Kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

Yalan, başkalarını aldatmaya yönelik söylenen bir takım sözlerdir. İnsanoğlu hayatı boyunca birtakım yalanlar söyler. Söylenen bütün yalanları kötü olarak nitelendiremeyiz. Özellikle bir insanın hayatını kurtarmak söz konusuysa ya da birini kırmamak için söyleniyorsa. Bu tür yalanlar halk arasında masum yalanlar olarak nitelendirilir.

Çocukluğun ilk dönemlerinde yalan söylemenin temelleri atılır. Çocuklar 7 yaşına geldiğinde bilinçli bir şekilde yalan söyleyebilmektedir. Genellikle yalana, dikkat çekmek, ilgi görmek ya da savunma amacıyla başvururlar. Her insan hayatında mutlaka yalana başvurmuştur. Çünkü yalan bizi gerçeklerden biraz da olsa uzaklaştırmaktadır. Aslında yalan bir bakıma psikolojik bir kaçış mekanizmasıdır. Yalan kesinlikle onaylanamaz. Çünkü aldatma ve kandırma söz konusudur.

Yalan, insanların birbirlerine olan güvenlerini derinden zedeler. Bir kere olsun yalanını yakaladığımız birine bir daha şüpheyle yaklaşırız. İnsanlar arasındaki ilişkilerin temeli güvene dayanır. Bu nedenle yalan söylemek insanların hayatını ve ilişkilerini de etkiler. Yalan söylemek, kötü bir davranıştır ve insanları kandırmaya çalışarak kendini akıllı sanmaktır. Başkalarına söylenilen yalan, aslında kişinin kendine söylediği yalandır.

Hiçbir yalan sonsuza kadar süremez. Günün birinde mutlaka ortaya çıkacaktır. Çünkü yalancının mumu yatsıya kadar yanar. Bizler, mümkün olduğunca yalandan uzak durmalıyız. Talmud’un da dediği gibi “Doğru söylediğin zaman kimse inanmayacak. İşte, yalan söylemenin cezası budur.”

Tuğba Aydınlık – DenizTopu.com

Yasal Uyarı: Yayınlanan bu kompozisyonun tüm hakları DenizTopu.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi kompozisyonun tamamı başka sitelerde kullanılamaz, yayınlanamaz. Ancak kompozisyonun bir bölümü alıntı yapılarak ve bu sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.

Konu İçeriği: , yalancının mumu yatsıya kadar yanar kompozisyon, yalan söylemek ile ilgili kompozisyon, yalan ile ilgili kompozisyon, yalan söylemekle ilgili kompozisyon, yalancının mumu yatsıya kadar yanar ile ilgili kompozisyon, yalancının mumu yatsıya kadar yanar kompozisyonu, yalan soylemek kompozisyon, yalanla ilgili kompozisyon, yalancının mumu yatsıya kadar yanar kompozisyon örneği, yalan kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

35 Yorum “Yalan Söylemek İle İlgili Kompozisyon

 1. Zeynep

  yalan söylemek bize bir şey katmaz aksine kaybettirir

 2. fatma

  güzel kompozisyon teşekkürler

 3. tahir

  yalan söylemek iyi bir şey değil söylememeliyiz

 4. yanlız

  😥 😈 😮 💡 👿 çok güzel

 5. melis

  çok güzel olmuş 🙂

 6. zeynep

  😐 güzellllllllll 😀 😆 🙂 😉

 7. sıla

  çok yardımcı oldunuz teşekkürler 😆

 8. umut

  çok güzel bir kompozisyon ödevi 😐

 9. Sinan

  ÇOOOK teşekkürler 😉 😡 😈 😳

 10. duygu

  anlamlı birşey çok güzel 🙂

 11. deniz

  teşekkürler işime yaradı allah sizden razı olssun

 12. saynur

  çok güzel sözler 😐 işime yaradı teşekkürler 😐 😆

 13. batuhan H

  ödevimde çk ihtiyacım oldu güzel sözlermiş 😐

 14. yağmur

  çok güzelllllll 😐

 15. emre

  çok işime yaradı teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir