Bulunduğunuz sayfa: Ana Sayfa > Ders > Yalan Söylemek İle İlgili Kompozisyon

Yalan Söylemek İle İlgili Kompozisyon

- Bu Yazı 35 Yorum Aldı

Yalan, başkalarını aldatmaya yönelik söylenen bir takım sözlerdir. İnsanoğlu hayatı boyunca birtakım yalanlar söyler. Söylenen bütün yalanları kötü olarak nitelendiremeyiz. Özellikle bir ın hayatını kurtarmak söz konusuysa da birini kırmamak için söyleniyorsa. Bu tür yalanlar halk arasında masum yalanlar olarak nitelendirilir.

Çocukluğun dönemlerinde yalan söylemenin temelleri atılır. Çocuklar 7 şına geldiğinde bilinçli bir şekilde yalan söyleyebilmektedir. Genellikle yalana, dikkat çekmek, ilgi görmek da amacıyla başvururlar. Her hayatında mutlaka yalana başvurmuştur. Çünkü yalan bizi gerçeklerden biraz da olsa uzaklaştırmaktadır. Aslında yalan bir bakıma psikolojik bir kaçış mekanizmasıdır. Yalan kesinlikle onaylanamaz. Çünkü aldatma ve kandırma söz konusudur.

Yalan, insanların birbirlerine olan güvenlerini derinden zedeler. Bir kere olsun yalanını yakaladığımız birine bir daha şüpheyle yaklaşırız. İnsanlar arasındaki ilişkilerin temeli güvene dayanır. Bu nedenle yalan söylemek insanların hayatını ve ilişkilerini de etkiler. Yalan söylemek, kötü bir davranıştır ve insanları kandırmaya çalışarak kendini akıllı sanmaktır. Başkalarına söylenilen yalan, aslında kişinin kendine söylediği yalandır.

Hiçbir yalan sonsuza kadar süremez. Günün birinde mutlaka ortaya çıkacaktır. Çünkü yalancının mumu yatsı kadar yanar. Bizler, mümkün olduğunca yalandan uzak durmalıyız. ’un da dediği gibi “Doğru söylediğin zaman kimse inanmayacak. İşte, yalan söylemenin cezası budur.”

Tuğba Aydınlık – DenizTopu.com

Yasal Uyarı: Yayınlanan bu kompozisyonun tüm hakları DenizTopu.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi kompozisyonun tamamı başka sitelerde kullanılamaz, yayınlanamaz. Ancak kompozisyonun bir bölümü alıntı yapılarak ve bu sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.

Konu İçeriği:

İlginizi çekebilecek diğer yazılar:

“Yalan Söylemek İle İlgili Kompozisyon” konusuna 35 yorum yapıldı.

Sayfalar: [4] 3 2 1 »

35
Yazan: Zeynep

yalan söylemek bize bir şey katmaz aksine kaybettirir

34
Yazan: fatma

güzel kompozisyon teşekkürler

33
Yazan: tahir

yalan söylemek iyi bir şey değil söylememeliyiz

32
Yazan: yanlız

:cry: :twisted: :o :idea: :evil: çok güzel

31
Yazan: melis

çok güzel olmuş :smile:

30
Yazan: zeynep

:| güzellllllllll :grin: :lol: :smile: ;-)

29
Yazan: sıla

çok yardımcı oldunuz teşekkürler :lol:

28
Yazan: umut

çok güzel bir kompozisyon ödevi :|

27
Yazan: Sinan

ÇOOOK teşekkürler ;-) :x :twisted: :oops:

26
Yazan: duygu

anlamlı birşey çok güzel :)

Yorum Yaz

- Lütfen yorumunuzun yazının konusu ile alakalı olmasına dikkat ediniz.
- Kişisel hakaret, küfür ve reklam içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
- Bu sayfalarda yayınlanan yorumların hepsi okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan DenizTopu.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

İsim:

Mail:

Yorum:

icon_wink.gif icon_neutral.gif icon_mad.gif icon_twisted.gif icon_smile.gif icon_eek.gif icon_sad.gif icon_rolleyes.gif icon_razz.gif icon_redface.gif icon_surprised.gif icon_mrgreen.gif icon_lol.gif icon_idea.gif icon_biggrin.gif icon_evil.gif icon_cry.gif icon_cool.gif icon_arrow.gif icon_confused.gif icon_question.gif icon_exclaim.gif 

Ders
Etiketler: , , , ,
Sayfa Başına Dön