Turizm Haftası İle İlgili Kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

Gezmek, görmek, eğlenmek, dinlenmek vb. amaçlarla yapılan gezilere turizm denir. Her yıl 15-22 Nisan tarihleri arası Turizm Haftası olarak kutlanır.

Ülkemiz, üç tarafı denizlerle çevrili, ılıman iklim kuşağında yer alan, dört mevsim özellikleri görülen bir turizm ülkesidir. Ülke içinde yapılan turizme iç turizm denirken, ülke dışında yapılan turizme dış turizm denir. Dış turizm, ülkeler için değerli gezilerdir. Ülkemizde dış turizmin gelişmesi, ekonomiyi de derinden etkilediği için önemlidir. Çünkü ülkeye gelen her turist, ülkeye döviz bırakır. Ülkemizde üretilmeyen bazı malları bu dövizler sayesinde satın alabiliriz. Bu bakımdan turizm, ekonominin kalbidir.

İyi bir turizm, ekonominin iyi olması için önemlidir. Gerek tarihi anıtları olsun, gerek müzeler olsun tüm uygarlık kalıntılarının yer aldığı bir ülkede yaşamaktayız. Türkiye, Didim, Çeşme, Antalya, Dalaman gibi birçok turizm kentine sahiptir. Bir ülkenin turizminin gelişmesi için sadece bu özellikler yeterli değildir. Çünkü ülkeye gelen turistler için temizlik ve hoşgörü de önemlidir. Nasılsa turist anlamaz diye, onları kazıklamaya çalışmamalıyız. Her toplumun kültürünün farklı olduğunu düşünerek, kıyafetlerine, davranışlarına karşı hoşgörülü olmalıyız. Güler yüzlü ve içten davranmalıyız.

Turizm, kalkınmanın anahtarıdır. Ülkemizin de kalkınmaya ihtiyacı vardır. Bunun için, ülkemize gelen turistlere saygılı ve iyi davranmalıyız.

Tuğba Aydınlık – DenizTopu.com

Yasal Uyarı: Yayınlanan bu kompozisyonun tüm hakları DenizTopu.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi kompozisyonun tamamı başka sitelerde kullanılamaz, yayınlanamaz. Ancak kompozisyonun bir bölümü alıntı yapılarak ve bu sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.

Konu İçeriği: , turızm haftası ıle ılgılı kompozısyon, turizm haftasi ile ilgili kompozisyonlar, turizm konulu kompozisyon, turizm kompozisyon, kültür ve turizm ile ilgili kompozisyon, turizm haftası kompozisyon, turizmle ilgili kompozisyon, turizm hakkında kompozisyon, turizm ile ilgili kompozisyon örnekleri, turizm haftasıyla ilgili kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

32 Yorum “Turizm Haftası İle İlgili Kompozisyon

 1. servet

  turizm güzel

 2. !selin

  Teşekkürler 🙂

 3. kübra

  ben turistle ilgili kompozisyon yarışmaya girecem bunla birinçi olurmuyum lütfen biriniz cevap yazın acil ❓

 4. ömer

  çok guzel bir ödev oldu saolun 😀
  işallah dier arkadaslarım burdan yazmamıştır 😐

 5. eda

  saolun sınav icin super 😐 :mrgreen: 😛 🙄 🙁 😯 😎

 6. furkan

  Çok iyi Very good…

  ***teşekürler***

  😉 😐 🙂 😛 :mrgreen: 😆

 7. ilknur

  yaaaaaa çookkk güzell olmuş ama işime yaramadı.yinede teşekkürler 😕 😐 ❓ 😉

 8. Onur

  SaoLun 🙂 sizin SAyenizde Kompozisyon Yarışmasında ikinci oLdum 🙂 😐

 9. umut

  saolun işime cok yaradı 😛

 10. gülperi

  çok teşekkür ederim işime çok yaradı. 😥 😕 😐 😮 😮

 11. inci su ceren

  tesekkürler çok güzeldi 😀 😐 😎 😀 😆 😆 😆

 12. serpil

  çoook guzeldi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir