Bulunduğunuz sayfa: Ana Sayfa > Ders > Trafik Kazaları İle İlgili Kompozisyon

Trafik Kazaları İle İlgili Kompozisyon

- Bu Yazı 11 Yorum Aldı

UYGULAYABİLME YETENEĞİ

Trafik, ın, hayvanların ve araçların karayolları üzerindeki hal ve hareketleridir. Günümüzün en önemli sorunu yolu trafiğidir.

Trafik yoğunluğu ve buna bağlı kazalar günümüzdeki en önemli sorunlardan biridir. Bu soruna etkin rol oynayanlar ın kendileridir. Çoğu zaman ın dikkatsizliği ile ortaya çıkan kazalarda maddi-manevi büyük kayıplar verilmiştir. Türkiye’de trafik kazaları sonucu her yıl ülkemizde 10 bin kişi ölmekte ve 150 bin ile 190 bin kişi de yaralanmaktadır. Bu yaralı ve ölüler bir yılda savaşlarda yaşamını yitiren askerlerden fazladır.

Trafik kazaları kişilerin dikkatsizliği, hoşgörüsüz olması ve kendine aşırı güvenmesi sonucu meydana gelmektedir. Ekranlarda her gün rastladığımız kaza haberleri, önlem alınmadığı ve sürücülerin saygılı ve hoşgörülü olmadığı sürece devam edecektir. Kazaları araçlar değil, yapar. O zaman değişime insanlardan başlanmalı. O yoğunlukta hoşgörülü diğer araçlara karşı saygılı olan aşırı hız yapmayan ın olması de çoğu şeyi değiştirir. Çünkü hız felâkettir, saygı ise erdemdir. Kurallara saygılı davranmak, diğer araçlara ve yayalara karşı hoşgörülü olmak korkaklık değil, içimizde hep var olan bir erdemdir.

İnsanların trafikte sabırlı olması, kötü düşünmeyip iyi niyetli olması büyük kazaları önleyip maddi-manevi değerlerimizi kaybetmememiz demektir. Trafik kurallarına uyan birisi korkak değil, aksine kendine aşırı güvenen insanlardan daha ve cesaretlidir. Trafik kuralları ın kötülüğü için değil onları korumak adına var olan kanunlardır. Kanunların var olması tek başına yetmeyip, bilinçli ve ın bu kurallara uyması gerekir.

Kazaları en aza indirmek eğitimle başlar. Eğitim ı bir şeylerin farkına varması açısından büyük önem arz eder. Sadece öğrenmek değil, bu davranışları trafikte uygulayabilmek de önemlidir. Çünkü: Trafik sevgi, saygı ve hoşgörü ile güzeldir.

Nurullah URAS – DenizTopu.com

Konu İçeriği:

İlginizi çekebilecek diğer yazılar:

“Trafik Kazaları İle İlgili Kompozisyon” konusuna 11 yorum yapıldı.

Sayfalar: [2] 1 »

11
Yazan: Ahmet

100 aldim guzel
♡♥♡♥♥♥♡♥♡♥♡
♡♥♥★★★☆★☆●●

10
Yazan: Selena

Ay çok teşekkürler Allah sizden Razı olsun

9
Yazan: Furkan

Teşekkürler Deniz Topu. Com :-)

8
Yazan: hilal

Çok güzel bayıldım:D:D

7
Yazan: ali

Abi cok iyi ya sayende bir iki saat düşünmekle yazi yazmakla ugrasmadim fikirlerimi de katarak yazdım ;) ;);)

6
Yazan: esmanur

:shock: bunedir arkadaş :cry:

5
Yazan: asmin

bayıldımm saol çoookk işime yaradı allah sizden razı olsun :lol: :smile: :| ;-)

4
Yazan: ELİF ERCAN

:| :shock: :sad: :roll: 100 ALDIM SÜPER OLMUŞ :evil: :cry: :cool: :o

3
Yazan: zeynep

:| :smile: çok işime yaradı yaa

2
Yazan: eda

:sad: :grin: teşekkür ederim deniz topu.com

Yorum Yaz

- Lütfen yorumunuzun yazının konusu ile alakalı olmasına dikkat ediniz.
- Kişisel hakaret, küfür ve reklam içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
- Bu sayfalarda yayınlanan yorumların hepsi okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan DenizTopu.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

İsim:

Mail:

Yorum:

icon_wink.gif icon_neutral.gif icon_mad.gif icon_twisted.gif icon_smile.gif icon_eek.gif icon_sad.gif icon_rolleyes.gif icon_razz.gif icon_redface.gif icon_surprised.gif icon_mrgreen.gif icon_lol.gif icon_idea.gif icon_biggrin.gif icon_evil.gif icon_cry.gif icon_cool.gif icon_arrow.gif icon_confused.gif icon_question.gif icon_exclaim.gif 

DersSayfa Başına Dön