Şimdiki Dünya İle İlgili Kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

Dünya çok değişti. İnanın insanları tanıyamıyorum artık. Öyle bir hale gelmişler ki içlerinde ne dostluk kalmış ne de komşuluk! Para için birbirini öldürenlere ne demeli? Çevreye zarar verenlerse çabası. Teknolojinin iyi yanları olduğu gibi kötü yanları da var. En kötüsü ise çevreye zarar verilmesi ve buna kimsenin aldırış etmemesi. Eminim benim gibi düşünen çok az kişi bulunuyor bu dünyada.

Peki ya eski dönemlere dönelim, bir düşünün ortam tamamen doğal. O zaman televizyonun yerini mis gibi doğa kokusu ve sevdikleriyle zaman geçirmek alıyordu. Bazen sıkıcı olsa da yaşamaya devam ediyorlardı. En azından bulutları şimdiki gibi karanlık bir renk almıyor, bembeyaz parlıyordu. Dediğim gibi hepsi geçmişte kaldı. Şimdi denizler çöple dolup, hayvan nesilleri tüketiliyor. İnsanlar deodorant kullanmaktan kendi kokularını unutmuşlar. Böyle devam ederse ozon deliği daha da büyüyecek ve o zaman ülkemizle beraber dünya da yok olmaya mahkum kalacak.

İnsanoğlu bunun farkına varıp önlemlerini almazsa bu durumun kurtuluşu olmayacak. İnsanlar hiç mi gelecek nesli düşünmüyor? Hadi kardeşler gerçeği görmek istemeyen gözlerimizi açalım ve şöyle bir halimize bakalım. O zaman da aynı şeyleri düşünebilecek misiniz?

Zülal Uğur – DenizTopu.com

Yasal Uyarı: Yayınlanan bu kompozisyonun tüm hakları DenizTopu.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi kompozisyonun tamamı başka sitelerde kullanılamaz, yayınlanamaz. Ancak kompozisyonun bir bölümü alıntı yapılarak ve bu sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.

Konu İçeriği: , dünya konulu yazı, dünya konulu bir yazı, dünyada yaşanan kötülüklerin sebepleri nelerdir kompozisyon, dünya hakkında kompozisyon, dünya konulu kısa yazı, dünya konulu yazılar, dünya ile ilgili deneme yazısı, Dünya Kompozisyon, dünya ile ilgili makale yazısı, dünya konulu deneme

Sponsorlu Bağlantılar

46 Yorum “Şimdiki Dünya İle İlgili Kompozisyon

 1. HÜSEYİN

  gerçekten iyi yazmış tebrik ederim 😐

 2. ihsan

  çok güzel bir site ama arkadaşlar önce okuyun sonra kendi cümlelerinizle yazın, yazanların da ellerine sağlık ANKARA/Elvankent

 3. rabia

  güzel

 4. rabia

  çok işime yaradı. yazan kişiye teşekkür ederim.

 5. arafat

  çok işime yaradı allah razı olsun 🙂 ❗ 🙂 💡

 6. emre

  çok güzel olmuş işime çok yaradı 😐 😉 :mrgreen:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir