Bulunduğunuz sayfa: Ana Sayfa > Ders > Sigara İle İlgili Kompozisyon

Sigara İle İlgili Kompozisyon

- Bu Yazı 26 Yorum Aldı

Hiçbir faydası olmadığı gibi zararlarının boyutu toplumun her kesimi tarafından bilinen olarak büyük zararı tescil edilen sigaranın, buna rağmen gün geçtikçe tüketim oranı yükselmektedir. Basında, sigaranın zararları anlatılır, anne ve babalar çocuklarına içmenin her yönüyle ve manevi zararlarını anlatır; yetmedi okullarda öğrencilere bunun eğitimleri verilir. Buna rağmen dünya genelinde içen sayısı çoğalır, tüketiminde bir artış görülür. En kötüsü de sigarayla tanışma ve kullanma yaşı öğretime kadar inmiş bulunmaktadır.

Özellikle kalp-damar, akciğer rahatsızlıklarında tedavi için doktora gittiğimizde, doktordan gelen soru; , kullanıyor musunuz? Genellikle bu rahatsızlıklardan giden insanın cevabı da “Evet” olur. , hastaya bunlardan uzak durmasını temenni eder. Bazı doktorlar da vardır ki, hastasına sigarayı yasakladığı kendisi içer. Madem zararlı, siz neden içiyorsunuz? Çok çelişkili bir davranış biçimi aslında.

üretimi, başlı başına her ülkede olduğu gibi, Türkiye’de de tüketimi fazla olan bir Rant ( kazanç sağlama ) sektörüdür. Tütün ürünleri üzerinden yüksek miktarlarda para kazanan kişi ve kurumlar bulunuyor. Para kazanmak uğruna insanların sağlığı tehlikeye sokulup, risk unsuru oluşturulmaktadır. Ne kadar çok tüketilirse, sektör o kadar çok para kazanır ve bir o kadar da insanın yaşamı . Bu, önemli bir gündem maddesidir. Kullananlara suçlu muamelesi yapıp, yasal önlem alınmalıdır ki, o insanları yaşama döndürelim… Hayattan erken vakitte kopmalarını önleyebilelim!

Gülkanat – DenizTopu.com

Yasal Uyarı: Yayınlanan bu kompozisyonun tüm hakları DenizTopu.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi kompozisyonun tamamı başka sitelerde kullanılamaz, yayınlanamaz. Ancak kompozisyonun bir bölümü alıntı yapılarak ve bu sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.

Konu İçeriği:

İlginizi çekebilecek diğer yazılar:

“Sigara İle İlgili Kompozisyon” konusuna 26 yorum yapıldı.

Sayfalar: [3] 2 1 »

26
Yazan: hayriye

yaaa işima bayabi yaradı teşekkür ama sakın içmeyin :cry: :cry: :???:

25
Yazan: bir dost

SİGARA dünyada her 8-10 dk arası bir can alıyor bu yorumu duyduktan sonra hala SİGARA içmeye devam edecekmisiniz
:?: :???:

24
Yazan: Esin

Sigara dünyadan hiç etkisi silinmeyecek, her nesilde ellerde olacak bi zehir bunun tamamen yok edileleğine inanmıyorum :x :!:

23
Yazan: sena seda dağ

:| hayata kendi bakış açılarımız la bakarsak sigarayı dfa kendi bakış açımızla yeneceğinizi düşünüyorum ;-)

22
Yazan: ebrar

sigara demek ölüm demektir içenler hemen bırakmassa giddikçe ölüme yol açar :cry:

21
Yazan: esmagül

sigara endişe yaratır
:oops: :???: :cry:

20
Yazan: esmagül

sigara genç yaşta can alır :???:

19
Yazan: esmagül

sigara hayat alır lütfen sigara içmeyin :cry:

18
Yazan: esmagül

:cry: sigara insanı öldürür :cry:

17
Yazan: betül

bu sigaradan ne anlıyorlar.bu sayfaya sigara içen girer ise :???: yapmadan lütfen bırakın :cry: sakın içmeyin :oops:

Yorum Yaz

- Lütfen yorumunuzun yazının konusu ile alakalı olmasına dikkat ediniz.
- Kişisel hakaret, küfür ve reklam içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
- Bu sayfalarda yayınlanan yorumların hepsi okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan DenizTopu.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

İsim:

Mail:

Yorum:

icon_wink.gif icon_neutral.gif icon_mad.gif icon_twisted.gif icon_smile.gif icon_eek.gif icon_sad.gif icon_rolleyes.gif icon_razz.gif icon_redface.gif icon_surprised.gif icon_mrgreen.gif icon_lol.gif icon_idea.gif icon_biggrin.gif icon_evil.gif icon_cry.gif icon_cool.gif icon_arrow.gif icon_confused.gif icon_question.gif icon_exclaim.gif 

DersSayfa Başına Dön