Sigara İle İlgili Kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

Hiçbir faydası olmadığı gibi zararlarının boyutu toplumun her kesimi tarafından bilinen akademik olarak büyük zararı tescil edilen sigaranın, buna rağmen gün geçtikçe tüketim oranı yükselmektedir. Basında, sigaranın zararları anlatılır, anne ve babalar çocuklarına sigara içmenin her yönüyle maddi ve manevi zararlarını anlatır; yetmedi okullarda öğrencilere bunun eğitimleri verilir. Buna rağmen dünya genelinde sigara içen sayısı çoğalır, sigara tüketiminde bir artış görülür. En kötüsü de sigarayla tanışma ve kullanma yaşı ilköğretime kadar inmiş bulunmaktadır.

Özellikle kalp-damar, akciğer rahatsızlıklarında tedavi için doktora gittiğimizde, doktordan gelen ilk soru; sigara, alkol kullanıyor musunuz? Genellikle bu rahatsızlıklardan giden insanın cevabı da “Evet” olur. Doktor , hastaya bunlardan uzak durmasını temenni eder. Bazı doktorlar da vardır ki, hastasına sigarayı yasakladığı halde kendisi sigara içer. Madem zararlı, doktor siz neden içiyorsunuz? Çok çelişkili bir davranış biçimi aslında.

Sigara üretimi, başlı başına her ülkede olduğu gibi, Türkiye’de de tüketimi fazla olan bir Rant ( kazanç sağlama ) sektörüdür. Tütün ürünleri üzerinden yüksek miktarlarda para kazanan kişi ve kurumlar bulunuyor. Para kazanmak uğruna insanların sağlığı tehlikeye sokulup, risk unsuru oluşturulmaktadır. Ne kadar çok tüketilirse, sektör o kadar çok para kazanır ve bir o kadar da insanın yaşamı sona erer. Bu, önemli bir gündem maddesidir. Kullananlara suçlu muamelesi yapıp, yasal önlem alınmalıdır ki, o insanları yaşama döndürelim… Hayattan erken vakitte kopmalarını önleyebilelim!

Gizem Gülkanat – DenizTopu.com

Yasal Uyarı: Yayınlanan bu kompozisyonun tüm hakları DenizTopu.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi kompozisyonun tamamı başka sitelerde kullanılamaz, yayınlanamaz. Ancak kompozisyonun bir bölümü alıntı yapılarak ve bu sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.

Konu İçeriği: , sigara ile ilgili kompozisyon, sigaranın zararları ile ilgili kompozisyon, sigaranın zararları kompozisyon, sigarayla ilgili kompozisyon, sigara kompozisyon, sigara ile ilgili kompozisyonlar, sigara ile kompozisyon, sigara ve alkol ile ilgili kompozisyon, sigaranın zararları hakkında kompozisyon, sigaranın zararlarıyla ilgili kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

26 Yorum “Sigara İle İlgili Kompozisyon

 1. hayriye

  yaaa işima bayabi yaradı teşekkür ama sakın içmeyin 😥 😥 😕

 2. bir dost

  SİGARA dünyada her 8-10 dk arası bir can alıyor bu yorumu duyduktan sonra hala SİGARA içmeye devam edecekmisiniz
  ❓ 😕

 3. Esin

  Sigara dünyadan hiç etkisi silinmeyecek, her nesilde ellerde olacak bi zehir bunun tamamen yok edileleğine inanmıyorum 😡 ❗

 4. sena seda dağ

  😐 hayata kendi bakış açılarımız la bakarsak sigarayı dfa kendi bakış açımızla yeneceğinizi düşünüyorum 😉

 5. ebrar

  sigara demek ölüm demektir içenler hemen bırakmassa giddikçe ölüme yol açar 😥

 6. esmagül

  sigara endişe yaratır
  😳 😕 😥

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir