Orman Haftası İle İlgili Kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

Orman, çeşitli bitkilerin oluşturduğu, sık ağaç topluluğudur. Ormanda binlerce bitki bir arada bulunmaktadır.

Ormanlar bir ülkenin doğal zenginlik kaynağıdır. Evde, okulda, işte kullandığımız araç-gereçlerin çoğu ağaçlardan yapılır. Toprak kaymasını önler ve selleri durdurur. Hayvanlar için bir barınak yeridir. Doğanın iklimini düzenler, yağmur yağmasını sağlar. Yani ormanlar sayısız faydası olan doğal bir hazinedir. Ülkemizde her yıl 27 Mart orman haftası olarak kabul edilmektedir. Mart ayı içerisinde haftanın bir günü ağaç bayramı için uygun alanlar ağaçlandırılmaktadır.

Ormanları korumak için orman yangınlarının önüne geçmek gerekir. Orman yangınlarının %94 ü insanlardan kaynaklanırken, %6 sı doğal afetlerden kaynaklanmaktadır. Ormanların yanması insanoğlunun dikkatsizliğinden ortaya çıkmaktadır. Orman yangınlarının önüne geçmek için insanlar bilinçlendirilmelidir. Pikniklerde ateşin söndürülmeden bırakılması, sigaranın söndürülmeden atılması koskocaman bir ormanın yanıp kül olmasına neden olmaktadır.

Bizler doğal hazinemiz ve oksijen kaynağımız olan ormanlarımızı korumalıyız. Ormanlarımızı yaşatmak için ağaç dikmeliyiz. Unutmayalım ki bir fidan bir yaşam demektir.

Tuğba Aydınlık – DenizTopu.com

Yasal Uyarı: Yayınlanan bu kompozisyonun tüm hakları DenizTopu.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi kompozisyonun tamamı başka sitelerde kullanılamaz, yayınlanamaz. Ancak kompozisyonun bir bölümü alıntı yapılarak ve bu sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.

Konu İçeriği: , orman ile ilgili kompozisyon, orman haftası ile ilgili kompozisyon, ormanla ilgili kompozisyon, ormanın faydaları ile ilgili kompozisyon, orman haftası ile ilgili kompozisyonlar, ormanın yararları ile ilgili kompozisyon, ormanın faydaları kompozisyon, ormanlarla ilgili kompozisyon, ormanların faydaları ile ilgili kompozisyon, orman haftası kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

46 Yorum “Orman Haftası İle İlgili Kompozisyon

 1. Princess Zehra

  Ödevlerime yardımcı oldu bu kompozisyon.Yapana çok teşekkür ediyorum

 2. ahmet

  çok çok çok çok çokç çok çok çok çok çok çok çok güzel bu siteyi yapanlara helal olsun 😐 😀

 3. nazar azra

  çok güzel bu site emegi geçe bu site için uraşanlara helal 😐 😆 😛

 4. halide

  😐 ben bu siteye bayıldım güzel 😆 😀 😐

 5. beytullah

  SÜPERRRRRRRRR 😮 😐 ❓

 6. emirhan

  çok güzel olmuşşş emeği geçenlere helal olsun 😎 😐

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir