Okumanın İnsana Sağladığı Faydalar İle İlgili Kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

İnsan için en etkili öğrenme yolu okumaktır. Okuyarak yetişmiş bir toplum, başarılı ve güçlü olacaktır.

İnsan beyni okuyarak beslenir ve bilgiler güçlenir. Okuyan insanların farklı bakış açıları vardır. Kelime dağarcıkları yüksektir. Bilgi edinme istekleri vardır. Kitap okumak, düşünceleri besler ve güçlendirir. Tıpkı bir pusula gibi insana yol gösterir. Kitap okumayı sevenler genel kültür bakımından da üst seviyelerdedirler. Genel kültür, toplumca önemsenen ve saygı duyulan bir değerdir.

Okumanın ne yaşı ne de zamanı vardır. İnsan isteği her zaman bir şeyler okuyabilir. Yeter ki okumayı gerçekten istesin. Birileri istedi diye ya da zorla kitap okunmamalıdır. Okuma hevesi ve isteği öncelikle insanın kendi içinde olmalıdır. Okumak için, ille de beş yüz sayfalık bir kitabı bitirmek gerekmez, bazen bir sayfa bile o kadar çok şey anlatır ki insana. Okumanın satırı, sayfası, gerekçesi olmaz. Okumanın bir gerekçesi olacaksa eğer o da okumak olacaktır.

Okuyan insanlar dünyayı ve olayları farklı bakış açılarıyla değerlendirebilirler. Konuşurken ya da yazarken fazla zorlanmazlar. Çünkü kelime hazneleri çok geniştir. İnsan okuduğu her kitaptan ya da yazıdan ne kadar yeni kelime öğrenirse, bilgi havuzu da o kadar dolu olur. Bu havuzu doldurmak bizim elimizdedir.

Okumanın bizlere sayısız faydası vardır. Önemli olan bunun değerini bilmektir. Bacon’un da dediği gibi “Okumak bir insanı doldurur, konuşmak hazırlar, yazmak ise olgunlaştırır.”

Tuğba Aydınlık – DenizTopu.com

Yasal Uyarı: Yayınlanan bu kompozisyonun tüm hakları DenizTopu.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi kompozisyonun tamamı başka sitelerde kullanılamaz, yayınlanamaz. Ancak kompozisyonun bir bölümü alıntı yapılarak ve bu sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.

Konu İçeriği: , okumak ile ilgili kompozisyon, kitap okumanın faydaları ile ilgili kompozisyon, okuma kültürü ile ilgili kompozisyon, okumanın faydaları ile ilgili kompozisyon, okumakla ilgili kompozisyon, kitap okumanın faydaları KOMPOZİSYON, kitap okumanın önemi ile ilgili kompozisyon, okuma ile ilgili kompozisyon, kitap okumakla ilgili kompozisyon, okumanın onemi ile ilgili kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

60 Yorum “Okumanın İnsana Sağladığı Faydalar İle İlgili Kompozisyon

 1. Nesife Ece ;-;

  İyi kesinlikle iyi yani sağolun işime yaradı TEŞEKKÜRLEEEER *CANIMSINIZ*

 2. mustafa

  Süper yaaaaa thank you

 3. Burak

  Abi harika olmuş biraz kısa tutmuşum ama yine güzel

 4. Aynur

  Çoook güzel olmuş çok teşekkürler

 5. Ceren Çamor

  Çok güüüüüüüzzzzzzeeel teşekkkürlerrr

 6. Eda

  Çok güzel bir yazı olmuş. Bana çok güzel bir fikir verdi. Ellerinize sağlık çok güzel olmuş

 7. Fatime

  Cok işime yaradı tsk

 8. furkan

  süperdi ve inanılmaz cevap için çok iyi oldu.herzaman burdan bakıcam 🙂 😡 😥 👿

 9. dogan

  arkadaşlar çok acil bi hikaye gerekiyor konu okumanın insanlara olan faydası bunla ilgili bi hikaye bulabilirseniz sevinirim

 10. AYŞEGÜL

  Yazan kişi kimse ellerine sağlık çok mükemmel yazmış ve çok anlamlı .. 😉

 11. Faruk

  Çok işime yaradı saolun 😈 😐 😀 😛

 12. emre

  aferim güzel işime yaradı 😎 ➡ ❓ 😉

 13. bir dost

  😛 👿 çok yardımcı oldu

 14. Umut

  Proje ödevimi yaptım saolun 😉 😆

 15. feyza

  çok işime yaradı teşekkürler 😆 😐 😉 :mrgreen: 😛 😉 🙁 :mrgreen:

 16. ahmet ufuk

  İnsan oğlu en başta kendisinin farkına varmalıdır..Yani bir insan oglu nelere sahiptir neler yapabilir yaratılışımızda bize verilen özellikler nelerdir ve nasıl bir donanım sahibizz en basta bun farkına varmalıyız
  Sonrasında ise yapabilecekken yapamadıklarımızı bilebilecekken bilemediklerimizi başarabilecekken başarı yolunda adım dahi atmadıgımız anları gözümüzün önüne getirmeli ve hayatımızdaki son 8 saati yaşıyor olabilecegimizi düşünmeliyiz..

 17. şahin kıraç

  Performansmında çook iime yarıcak sağolun 😐

 18. habibe

  😐 😀 teşşekkkürler çok yardımcı oldunuz

 19. beyzanur

  yazan kişi çok güzel çok anlamlı cümleler yazmış 😆

 20. ümit kartalmış

  👿 😎 çokteşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir