Öğretmenler Hakkında Kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

İnsanların hayatı doğumla başlayan bir yolculuktur. Bu yolculuğun ikinci ve en önemli durağı okuldur. Okul, öğrencilerin, ikinci ailesi, öğretmenleri ise ikinci anne ve babasıdır. Memleketin alın yazısını yazan bu kutsal insanlar, övgüyü en çok hak edenlerdir.

Öğretmenler sorumluluğu büyük ve bir o kadarda zorlu bir yolun yolcularıdır. Bu yolda her türlü fedakârlığa razı olurlar ve zorluklarına katlanarak gönüllerdeki yeri hak ederler. İnsanlığın yararına olan her şeyi öğretir ve öğütlerler. Toplumların çağdaş bir medeniyet kurmaları yolunda sarf edilen çabada en büyük paya sahiptirler. Aydınlığa giden yolda öğrencileri iyiye, doğruya ve güzele götüren ve bunun mücadelesini veren öğretmenlerdir. Onlar yurdun umududur.

Kuşkusuz, kutsal bir mesleğe sahip olan öğretmenler, gösterdikleri fedakârlık, sabır ve özveriyle öğrencilerine ilmin dışında kalp ve gönül zenginliği de sunar. Diyelim ki, bir yerde öğrencinin hızı kesildi, yetişip elinden tutan öğretmendir. Bir konuda yanıldı, yanlışını düzelten hep öğretmendir. Elinin yetişemediği yerde onu yükselten öğretmendir. Hangi işi başarırsa, sevinen öğretmendir. Ne zaman bir yeri kesilip kanasa yüreği ile saran öğretmendir. İşte insanlar bu yüzden muhtaçtır o kutsal insanlara.

Anadolu’nun Toros’unu, bahçesini, bayırını aşar gelirler. Gurbet iller, ilçeler gezerler. Barışın kardeşliğin güzelliğini öğretirler. Önce dedesini sonra torununu okuturlar. Cehaleti kökten siler, yok ederler. Vatanına bağlı, sözlerine sağdıktırlar. Kalpleri vazife aşkıyla doludur.

Boşa gitmez öğretmenlerin verdiği emekler, eğitimsiz toplum yerde emekler.

Özlem YALÇIN – DenizTopu.com

Konu İçeriği: , öğretmen hakkında kompozisyon, öğretmenler hakkında kompozisyon, öğretmenlik hakkında kompozisyon, öğretmen konulu kompozisyonlar, öğretmenin toplumdaki yeri ile ilgili kompozisyon, öğretmen ile kompozisyon, öğretmenlikle ilgili kompozisyonlar, öğretmenlik ile ilgili kompozisyonlar, öğretmenin toplumdaki yeri ve önemi ile ilgili kompozisyon, öğretmen hakkında kompozisyonlar

Sponsorlu Bağlantılar

111 Yorum “Öğretmenler Hakkında Kompozisyon

 1. şahin

  öğretmenlerimizin kıymetini bilmeliyiz

 2. hülya

  çok güzel kompozisyon öğretmenlerimizin kıymetini bilelim 🙁 😛

 3. Gokdora

  Çok yardımcı oldunuz çok memnun kaldım teşekkürler

 4. Azra

  Çoooook güzel

 5. Emir efe

  Çok iyi

 6. Selim

  5.sınıf için fazla ama iyi…

 7. Deniz

  Sınavda Cook ihtiyacıma yarayacak 😉 😐 🙂 :mrgreen: 🙂 🙄 😯 deniz

 8. ahmet

  sağlun çok yardımcı oldunuz ❗

 9. furkan

  çok teşekkür ederim çok ama çok güzel sınav 100 😈 😀

 10. hatice

  :smile:cok sagulun Allah razı olsun

 11. neta

  çok güzel süper 🙁 😯

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir