Bulunduğunuz sayfa: Ana Sayfa > Ders > Milli Kültür İle İlgili Kompozisyon

Milli Kültür İle İlgili Kompozisyon

- Bu Yazı 45 Yorum Aldı

Kültür, toplumların şme süreçleri içinde, meydana , maddi ve manevi değerler bütünlüğünü ifade eder. Her toplumun yöresel örf, ve yaşam değerleri bir mozaik birleşerek, milli bir kültürü oluşturmaktadır. Bir devleti ayakta en önemli unsur, o ülkenin milli kültürüdür. Kültür milleti, milletlerde devleti oluşturmaktadır.

Ülkemizin milli kültürünün temellerini, Atatürk ve inkılâpları oluşturmaktadır. Kurtuluş Savaşı ile başlayan dönemde, yokluklar içinde, toplum manevi ve maddi fedakârlıkları, dayanışması ile özgür bir yaşama ve hürriyete ulaşabilmiştir. Toplumlar, kendi milli kültürleri etrafında birleşmektedir. Aynı ülkenin, farklı topluluklarının kültürlerini öğrenmektedir. Bir zincirin halkaları birleşerek, farklı olan bu değerler, sonucunda bir milli kültürü teşkil etmektedir. Kültür, bir devletin oluşumunu da şekillendirir.

Ülkeler, diğer ülkelerin farklı kültürlerini tanımak ve öğrenmek maksadı ile kültürel etkinlikler düzenlemektedirler. Uluslar arası yapılan etkinliklerde, değişik yaşam ve değerler öğrenilmiş olabilmektedir. Tiyatro, müzik, dans, yöresel oyunlar, kitap, şiir ve diğer alanlarda başka ülkelere ait kültürler öğrenilebilir.

Kültür seviyesinin ölçüsü, toplumun öğrenim ve maddi değerlerin yükselmesi ile doğru bir orantı oluşturmaktadır. Sadece kendi kültürümüz çevresinde yaşamaktan ziyade değişik kültürleri tanımak, araştırmak, bu alandaki çalışmaları takip etmek, kendi kültürümüzü de ştirir. Bizlerin yaşam ve değer yargılarımızı, farklı olanlar ile karşılaştırmak, sonucunda fikir oluşmasını sağlamak, elbette kendi kültür seviyemizi yükseltebilir. Kendimizin maddi ve manevi değer bütünlüklerini, farklı olanlar ile mukayese etmek, aralarındaki farkı değerlendirmek, milli kültürümüzün da şmesine olumlu yönlerde katkılar sağlar.

Tuğba Aydınlık – DenizTopu.com

Yasal Uyarı: Yayınlanan bu kompozisyonun tüm hakları DenizTopu.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi kompozisyonun tamamı başka sitelerde kullanılamaz, yayınlanamaz. Ancak kompozisyonun bir bölümü alıntı yapılarak ve bu sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.

Konu İçeriği:

İlginizi çekebilecek diğer yazılar:

“Milli Kültür İle İlgili Kompozisyon” konusuna 45 yorum yapıldı.

Sayfalar: [5] 4 3 2 1 »

45
Yazan: Bedirhan

Güzel ama uzun

44
Yazan: furkan

yarın türkçe yazılım var ve 30 puanlık kompozisyon

43
Yazan: irem

Bu konu hakkında bir kompozisyon yazacaktım güzel fikirler edindim teşekkürler ;-) :grin: :mrgreen:

42
Yazan: son gül

bitanede aşk isterizzzz 8. sınıflara
:cool: :!:

41
Yazan: son gül

gercekten bunu yazan her kimse ona tesekkurlerimi iletinizzzz :| ;-) :grin: :???:

40
Yazan: alara

gerçekten çok güzel yazılmış ellerinize sağlık çokta işime yaradı ödevim için :lol: :| :grin:

39
Yazan: zeynep

çok güzeldi elinize sağlık sınavda çıkaçakmış :shock: :razz: :grin: :|

38
Yazan: ceyda kurt

çokkkkkkkkkkkkkk teşekkür ederim en zor günümde yardımcı oldunuzzzz :sad: :| :cry: :cool: :sad:

37
Yazan: anonim

teşekkürler çok işime yaradı . Ellerinize sağlık :| :mrgreen: :smile: ;-) :razz:

36
Yazan: Melek

Bence de fena değil.Benimde yazmam gerekiyordu.Senin kompozisyonu okuyunca aklıma fikirler geldi.Yardımların için saol :???: :mrgreen:

Yorum Yaz

- Lütfen yorumunuzun yazının konusu ile alakalı olmasına dikkat ediniz.
- Kişisel hakaret, küfür ve reklam içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
- Bu sayfalarda yayınlanan yorumların hepsi okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan DenizTopu.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

İsim:

Mail:

Yorum:

icon_wink.gif icon_neutral.gif icon_mad.gif icon_twisted.gif icon_smile.gif icon_eek.gif icon_sad.gif icon_rolleyes.gif icon_razz.gif icon_redface.gif icon_surprised.gif icon_mrgreen.gif icon_lol.gif icon_idea.gif icon_biggrin.gif icon_evil.gif icon_cry.gif icon_cool.gif icon_arrow.gif icon_confused.gif icon_question.gif icon_exclaim.gif 

DersSayfa Başına Dön