Milli Kültür İle İlgili Kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

Kültür, toplumların gelişme süreçleri içinde, meydana gelen, maddi ve manevi değerler bütünlüğünü ifade eder. Her toplumun yöresel örf, adet ve yaşam değerleri bir mozaik gibi birleşerek, milli bir kültürü oluşturmaktadır. Bir devleti ayakta tutan en önemli unsur, o ülkenin milli kültürüdür. Kültür milleti, milletlerde devleti oluşturmaktadır.

Ülkemizin milli kültürünün temellerini, Atatürk ilke ve inkılâpları oluşturmaktadır. Kurtuluş Savaşı ile başlayan dönemde, yokluklar içinde, toplum manevi ve maddi fedakârlıkları, dayanışması ile özgür bir yaşama ve hürriyete ulaşabilmiştir. Toplumlar, kendi milli kültürleri etrafında birleşmektedir. Aynı ülkenin, farklı topluluklarının kültürlerini öğrenmektedir. Bir zincirin halkaları gibi birleşerek, farklı olan bu değerler, sonucunda bir milli kültürü teşkil etmektedir. Kültür, bir devletin medeni oluşumunu da şekillendirir.

Ülkeler, diğer ülkelerin farklı kültürlerini tanımak ve öğrenmek maksadı ile kültürel etkinlikler düzenlemektedirler. Uluslar arası yapılan etkinliklerde, değişik yaşam ve değerler öğrenilmiş olabilmektedir. Tiyatro, müzik, dans, yöresel oyunlar, kitap, şiir ve diğer alanlarda başka ülkelere ait kültürler öğrenilebilir.

Kültür seviyesinin ölçüsü, toplumun öğrenim ve maddi değerlerin yükselmesi ile doğru bir orantı oluşturmaktadır. Sadece kendi kültürümüz çevresinde yaşamaktan ziyade değişik kültürleri tanımak, araştırmak, bu alandaki çalışmaları takip etmek, kendi kültürümüzü de geliştirir. Bizlerin yaşam ve değer yargılarımızı, farklı olanlar ile karşılaştırmak, sonucunda yeni bir fikir oluşmasını sağlamak, elbette kendi kültür seviyemizi yükseltebilir. Kendimizin maddi ve manevi değer bütünlüklerini, farklı olanlar ile mukayese etmek, aralarındaki farkı değerlendirmek, milli kültürümüzün daha da gelişmesine olumlu yönlerde katkılar sağlar.

Tuğba Aydınlık – DenizTopu.com

Yasal Uyarı: Yayınlanan bu kompozisyonun tüm hakları DenizTopu.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi kompozisyonun tamamı başka sitelerde kullanılamaz, yayınlanamaz. Ancak kompozisyonun bir bölümü alıntı yapılarak ve bu sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.

Konu İçeriği: , milli kültür ile ilgili kompozisyon, milli kültür kompozisyon, milli kültürle ilgili kompozisyon, kültürle ilgili kompozisyon, milli kültür hakkında kompozisyon, milli kültür ile ilgili kompozisyonlar, milli kültürün önemi ile ilgili kompozisyon, kültür hakkında kompozisyon, milli kültür ile ilgili YAZI, milli kültürümüzle ilgili kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

45 Yorum “Milli Kültür İle İlgili Kompozisyon

 1. Bedirhan

  Güzel ama uzun

 2. furkan

  yarın türkçe yazılım var ve 30 puanlık kompozisyon

 3. irem

  Bu konu hakkında bir kompozisyon yazacaktım güzel fikirler edindim teşekkürler 😉 😀 :mrgreen:

 4. son gül

  bitanede aşk isterizzzz 8. sınıflara
  😎 ❗

 5. son gül

  gercekten bunu yazan her kimse ona tesekkurlerimi iletinizzzz 😐 😉 😀 😕

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir