Küresel Isınma Hakkında Kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

Küresel ısınma çeşitli nedenler ile dünya yüzeyi ve denizlerdeki sıcaklık artışıdır. Isı tutulmasına neden olan ve insanlar tarafından atmosfere salınan sera gazları küresel ısınmaya neden olur. Sera etkisi olarak adlandırılan olay, karbondioksit, metan ve su buharı içeren güneş ışınları ile ısınan dünyanın bu gazların atmosferde tutulmasıdır. Gazların tutulması ve miktarının artması ısınmaya neden olur.

Fosil yakıt tüketimi, ormanların yok edilip doğal bitki örtüsünün bozulması, tüketim sonucu karbondioksit, metan gibi gazların daha çok ortaya çıkması ve atmosferde birikmesi küresel ısınmanın belli başlı nedenlerindendir.

Önlem alınmadığı sürece ısınma tüm dünya adına korkulacak boyutlara ulaşmaktadır. Alınacak basit ama önemli önlemler ile ısınma tam olarak durdurulamasa bile yavaşlatılabilir. Ağaç dikiminin yaygın hale gelmesi, teknolojik aletlerin doğaya zarar vermeyecek hale getirilmesi veya o şekilde üretilmesi, kentleşmenin durdurulması, hızlı nüfus artışının önlenmesi, sanayinin zarar vermeyecek şekilde yapılandırılması, su, elektrik tüketimi denetim altına alınıp israftan kaçınılması, çevrenin temiz tutulup, doğanın korunması alınabilecek tedbirler arasındadır.

Küresel ısınmanın devam etmesi demek, buzulların erimesi, deniz suyunun yükselip karaların küçülmesi, kasırga, sel, taşkın gibi afetlerin meydana gelmesi, çölleşme, kuraklık, mevsim dengesizlikleri, bitki ve hayvan türlerinin azalması veya yok olması anlamına gelir.

Sema Özbek – DenizTopu.com

Yasal Uyarı: Yayınlanan bu kompozisyonun tüm hakları DenizTopu.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi kompozisyonun tamamı başka sitelerde kullanılamaz, yayınlanamaz. Ancak kompozisyonun bir bölümü alıntı yapılarak ve bu sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.

Konu İçeriği: , küresel ısınma ile ilgili kompozisyon, küresel ısınma kompozisyon, küresel ısınmayla ilgili kompozisyon, küresel ısınma hakkında kompozisyon, küresel ısınma ile ilgili kompozisyonlar, küresel ısınma ile ilgili kompozisyon örnekleri, küresel ısınma ile kompozisyon, küresel ısınma kompozisyonları, küresel isinma ile ilgili kompozisyon kisa, kuraklık ile ilgili kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

28 Yorum “Küresel Isınma Hakkında Kompozisyon

 1. Prenses

  Çoooooook güzel olmuş evet arkadaşlar dünyamızı korumalıyız

 2. sultan

  çok güzel elinize sağlık 😆 :mrgreen: 😉 😐 😛 😕

 3. misafir

  çok güzel tşekkürler 😉 😐 😥 😳

 4. misafir

  suyu seviyoruzzzzzz sperrr

 5. misafir

  arkadaşlarım musluklarımızdan akan şidetli suyu kısarsak dünyamızı hayat kaynagımız suyu küresel ısınmadan koruruz 😥 😐

 6. SAMED

  çok süper oldu ALLAH razı olsun sosyal bilgile perpormans odeviy di yardım aldım

  ÇOK GÜZEL OLDU allah RAZI OLSUN SİZDEN SOSYAL BİLGİLER PERFORMANS

 7. erman

  güzel 😐 😯 :mrgreen: 💡 😥 👿 👿 😐 😛 ❓ 😕 😎

 8. erman

  güzelllllllll 😉 😐 😡 🙂 🙁 😯 😥 👿 😕 :mrgreen: 😮 🙁

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir