Komşu, Komşusuzluk Kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

Komşu; ev, iş yeri, köy, kasaba ya da ülke bakımından yakın olan insanların aldıkları bir isimdir. Aileden sonra en yakın sosyal çevreyi temsil eder. Hayat zordur. Hayatın zor şartları da insanların bir arada yaşamasını zorunlu kılmıştır. Bir arada yaşarken de insanların dayanışma içinde olması da çok önemlidir. Komşuluk bu bakımdan önemli bir yere sahiptir. Evde ekmek bittiğinde, acil bir şeye ihtiyaç duyduğumuzda imdadımıza herkesten önce komşumuz yetişir. Bu yüzden de “Komşu komşunun külüne muhtaçtır.” Bazen çok önemsiz bir şey gibi görünse de, o önemsiz şeyin yokluğu büyük işlerin aksamasına yol açabilir.

Komşuluk ilişkileri, küçük yerleşim birimlerinde, köylerde daha sağlam ve dayanışma çerçevesi içindedir. Bu dayanışmayı ne yazık ki büyük şehirlerde, kentlerde göremeyiz. Buralarda komşuluk anlamını yitirmiştir. Onun yerini sözde komşuluk yani komşusuzluk almıştır. Apartmanlarda birbirini tanımayan, konuşmayan birçok insan vardır ve bu insanlar iletişim kopukluğu içindedirler. Bu nedenle artık eskisi gibi sağlam komşulukları çok az görebilmekteyiz.

Komşusuzluk, insanı yalnızlığa ve çaresizliğe sürükler. Çünkü komşuluk, sadece maddi yönden değil, manevi yönden de önemlidir. İnsanın sevinç ve hüznünü paylaşabileceği komşuluk ilişkilerine ihtiyacı vardır. Yeri gelir komşuluk akrabalıktan da önde gelir. Hatta akrabalıktan da güçlü olabilir.

Komşunun olması, insana sosyal destek ve güç verirken komşusuzluk insana yalnızlık ve kimi zaman çaresizlik verir. Bu nedenle komşularımızın değerini bilmeli, onlarla iyi geçinmeliyiz. Komşuluk, dayanışmadır; bunu da asla unutmamak gerekir.

Tuğba Aydınlık – DenizTopu.com

Yasal Uyarı: Yayınlanan bu kompozisyonun tüm hakları DenizTopu.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi kompozisyonun tamamı başka sitelerde kullanılamaz, yayınlanamaz. Ancak kompozisyonun bir bölümü alıntı yapılarak ve bu sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.

Konu İçeriği: , komşu komşunun külüne muhtaçtır kompozisyon, komşuluk ilişkileri ile ilgili kompozisyon, komşuluk ile ilgili kompozisyon, komşusuzluk, komşulukla ilgili kompozisyon, komşu komşunun külüne muhtaçtır ile ilgili kompozisyon, komşu komşunun külüne muhtaçtır kompozisyonu, komşu komşunun külüne muhtaçtır kompozisyon kısa, komşuluk ilişkileri kompozisyon, komşu ile ilgili kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

38 Yorum “Komşu, Komşusuzluk Kompozisyon

 1. tayip

  saolun bole çalışmalar oldugu surece hep yuksek not alcam perf. dan 😐

 2. ırmak

  çoqq qüzel çok işime yaradı elerinize saglık 😐

 3. mehmet ali

  😉 çok güzel

 4. mertcan

  😮 😐 çok işime yaradı teşekkürler
  😛 😉

 5. mine

  işime çok yaradı güzelll 😐

 6. mennan

  supperrrrrrrrrrr yaaaaa :mrgreen:

 7. mennan

  cok güzel sınavdan 100 aldım 😐 😈 😥 🙄 🙁 😕

 8. azra

  Bu performans ödevime çok yaradı saolun 😉 😐

 9. betül

  farklı kültürlerde komşuluk ilişkeleri ve geçmişten günümüze komşuluk ilişkileri hakkında bilgi verebilir misiniz ❓

 10. eren

  teşekkürler 😐

 11. alex

  çok faydalı bi şey :mrgreen: 😀

 12. şeyma

  gerçekten böyle yararlı şeyler paylaştığınız için çok teşekkürler 😉

 13. evren

  tuğba abla cok thank you :mrgreen:

 14. kmnn

  Saol cok işimi yaradı elerine sağlık 😉 😐 😡 😈 🙂 😯 🙁 🙄 😛 😳 😮 :mrgreen: 😆 💡 😀 👿 😥 😎 ➡ 😕 ❓ ❗

 15. mustafa

  valla ne yalan dim tam not aldımmmmmmmmmm 😉 😐

 16. gülbahar

  performans ödevime çok yardımcı oldu çok teşekkür ederim
  😡 :mrgreen: 🙁

 17. kader

  müthişti 😯 😐

 18. kader

  harikaydı müthişti çok işime yaradı sağol 🙂 💡 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir