Bulunduğunuz sayfa: Ana Sayfa > Ders > Kitle İletişimi İle İlgili Kompozisyon

Kitle İletişimi İle İlgili Kompozisyon

- Bu Yazı 18 Yorum Aldı

Kitle iletişimi, , sosyoloji, siyaset, gibi sosyal ve davranış bilimlerine göre alandır. Kitle iletişimi geniştir ve sadece bir gruba değil; yerel ve uluslar arası topluluklara da seslenir.

Kitle iletişiminde izleyici kitle, kimliği olmayan bir topluluktur yani okul, , iş yeri gibi toplumsal kimlikleri birleştiren özellikleri içermez. İzleyici ile olan iletişim ise tek yönlüdür. İzleyicinin yanıt olasılığı iletişime verenlerin düzenlemesiyle gerçekleşir. Mesela bir programına stüdyoda izleyici olarak katılabilmek, iletişimi düzenleyenlerin ıdır, izleyicilerin değil. Kitle iletişiminde görüş bildirmek, iletişimin denetlenmesiyle ilgilidir.

Basın, radyo, gibi kitle iletişim araçları toplumsal iletişimi güçlendirdi. Bu araçlar kitlesel boyutta haberleşmeyi sağladığı gibi, dünyanın herhangi bir yerinde meydana gelen olaylardan da anında haberimiz olmasını sağladı ve hayatımızın vazgeçilmez bir parçası oldu. Sadece haberleşmek değil, eğlence gibi bir hizmet de vermektedir. Diziler, filmler, yarışma programları yayınlayarak halkın ilgi alanlarına da hitap etmektedir.

Yaşamın önemli bir parçası haline gelen kitle iletişimi, toplum hayatında yüksek bir değer kazanmıştır. Özellikle geniş kitlelere seslendiği için önemli olan kitle iletişim araçları iletişimin önemli bir parçası haline gelmiştir.

Tuğba Aydınlık – DenizTopu.com

Yasal Uyarı: Yayınlanan bu kompozisyonun tüm hakları DenizTopu.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi kompozisyonun tamamı başka sitelerde kullanılamaz, yayınlanamaz. Ancak kompozisyonun bir bölümü alıntı yapılarak ve bu sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.

Konu İçeriği:

İlginizi çekebilecek diğer yazılar:

“Kitle İletişimi İle İlgili Kompozisyon” konusuna 18 yorum yapıldı.

Sayfalar: [2] 1 »

18
Yazan: Umut arda

Süper diyemem ama güzel Bir site

17
Yazan: Semiha

Superr

16
Yazan: Semiha

Super siteeeeeeeeee :-D

15
Yazan: elif ercan

müthiş :twisted: :cry: :???: :???:

14
Yazan: elif ercan

gerçekten süper olmuş hep bu siteye giricem :???:

13
Yazan: zeynep

sınav için harika ötesii :| :arrow: :razz:

12
Yazan: zeynep

çook iyi hatta harika ;-) ;-) ama hayvanlarla iletişim hakkında kompozisyonda olsaymış daha iyi olurmuş. :oops: :o bu siteyi öğretmenim söyledi gerçekten harika :cool: :arrow: :???: :grin: :idea: :lol: :mrgreen:

11
Yazan: semiha

;-) güzel bir kompozisyon

10
Yazan: AyŞE NuR

bnce süper olmuşşşş yazara çk tşkkr ediyorm :lol: :| :roll:

9
Yazan: fatmanur

harika :roll:

Yorum Yaz

- Lütfen yorumunuzun yazının konusu ile alakalı olmasına dikkat ediniz.
- Kişisel hakaret, küfür ve reklam içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
- Bu sayfalarda yayınlanan yorumların hepsi okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan DenizTopu.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

İsim:

Mail:

Yorum:

icon_wink.gif icon_neutral.gif icon_mad.gif icon_twisted.gif icon_smile.gif icon_eek.gif icon_sad.gif icon_rolleyes.gif icon_razz.gif icon_redface.gif icon_surprised.gif icon_mrgreen.gif icon_lol.gif icon_idea.gif icon_biggrin.gif icon_evil.gif icon_cry.gif icon_cool.gif icon_arrow.gif icon_confused.gif icon_question.gif icon_exclaim.gif 

DersSayfa Başına Dön