Bulunduğunuz sayfa: Ana Sayfa > Ders > Kişisel Gelişim İle İlgili Kompozisyon

Kişisel Gelişim İle İlgili Kompozisyon

- Bu Yazı 8 Yorum Aldı

Araştırma ruhuna sahip şiler, şisel gelişimci olarak tanımlanır. Bilgi, eğitim, yaşam koçluğu ve danışmanlık şisel gelişime katkı sağlar.

şisel gelişim, yaş sanatının ayrılmaz bir parçasıdır. Özgüven, bireysellik, yaşamda aktif rollerde yer almak açısından da önemlidir.şisel gelişim, bireyin beyin fırtınası yapmasını sağlar ve kendini geliştirmesine katkıda bulunur.

Travmalar, psikolojik sorunlar da şisel gelişimde etkin rol oynarlar. Bu durumlar bireyin iletişimde yetersizliğine, inançları doğrultusunda halüsinasyon görmesine neden olabilir. Bu açıdan danışmanlık, şisel gelişimin önemli bir parçasıdır.

şisel gelişim, önce insanın kendisini keşfetmesiyle başlar. Dünyanın değişmesini istiyorsak, önce biz değişmeliyiz. İnsanların düşüncelerini değiştirmek, yeni fikirlerin kabul görmesi için, adımı bireyin atması gerekir. şisel başarı ve toplumsal da karşılıklı saygı ve hoşgörüden kaynaklanır.

Kitap okumak ve geniş bir kültür yelpazesine sahip olmak, kendimizi geliştirmemize katkıda bulunur. Tabii sadece okumak da tek başına yeterli değildir. şilik de bireyin gelişmesinde önemli bir paya sahiptir. Çünkü şilik bireyi diğer insanlardan ayıran, kendine özgülüklerin bir birleşimidir. Kimimiz dışa dönük, kimimiz içe dönük, kimimiz sinirli, kimimiz ise, sakinizdir. İşte bu farklıklar, şiliği meydana getirir. Bu nedenle şisel gelişim için şilik de önemli bir unsurdur.

şisel gelişim, sıradanlıktan sıyrılmaktır. Bu da şinin kendi olmasıyla mümkündür. Unutmayın ; zaman çok hızlı geçiyor ve kendiniz olmak için pek de fazla zamanınız . Johann Lavater’in de dediği , “Kendimizi incelersek, büyük bir güce sahip olduğumuzu; edemediğimizi görürüz.”

Tuğba Aydınlık – DenizTopu.com

Yasal Uyarı: Yayınlanan bu kompozisyonun tüm hakları DenizTopu.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi kompozisyonun tamamı başka sitelerde kullanılamaz, yayınlanamaz. Ancak kompozisyonun bir bölümü alıntı yapılarak ve bu sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.

Konu İçeriği:

İlginizi çekebilecek diğer yazılar:

“Kişisel Gelişim İle İlgili Kompozisyon” konusuna 8 yorum yapıldı.

8
Yazan: Faruk

Gerçektende çok güzel:-):-):-)

7
Yazan: ELİF ERCAN

çok güzel ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

6
Yazan: ayşe

çok süper rtavsiye ederimmm

5
Yazan: ayşe

ayyyy çok güzel tavsiye ederimmm…::)

4
Yazan: cansel

çok teşekkürler ;-) :| :| :| :| :| ;-) :smile: :roll: :roll: :roll: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :grin: :grin: :cool: :cool:

3
Yazan: alev

saolun çok tşk :| ;-) :grin: :grin: :grin: :mrgreen: :mrgreen: :razz: :roll: :smile: ;-) :|

2
Yazan: selinay

inşallah sınavda iyi geçer
:x :| :| :| :| :| :roll:

1
Yazan: yağmur

:smile: çok saolun sper bi yazı olmş teşekkrler…

Yorum Yaz

- Lütfen yorumunuzun yazının konusu ile alakalı olmasına dikkat ediniz.
- Kişisel hakaret, küfür ve reklam içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
- Bu sayfalarda yayınlanan yorumların hepsi okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan DenizTopu.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

İsim:

Mail:

Yorum:

icon_wink.gif icon_neutral.gif icon_mad.gif icon_twisted.gif icon_smile.gif icon_eek.gif icon_sad.gif icon_rolleyes.gif icon_razz.gif icon_redface.gif icon_surprised.gif icon_mrgreen.gif icon_lol.gif icon_idea.gif icon_biggrin.gif icon_evil.gif icon_cry.gif icon_cool.gif icon_arrow.gif icon_confused.gif icon_question.gif icon_exclaim.gif 

DersSayfa Başına Dön