İstiklâl Marşı İle İlgili Kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

Milli marşlar, hürriyet, özgürlük, kahramanlık ve coşkuları ifade eden eserlerdir. Resmi tören ve toplantılarda önemli günlerde milli marşlar çalınarak ve söylenerek bu duygular ifade edilmiş olur.

Milli marşımız, İstiklâl Marşı, Türk ulusunun, hürriyet özgürlük, kahramanlık ve coşkularının ifade edildiği bir marştır. Kurtuluş Savaşı sonrasında, Türk ulusunun özgürlük ve hürriyet duygularının bir ifadesi olarak, şair Mehmet Akif Ersoy tarafından yazılarak, Osman Zeki Üngör tarafından bestelenmiştir.

Türk halkının Kurtuluş Savaşı’nda vermiş olduğu kahramanca mücadele, hürriyet özlemleri, kahramanlıkları ve millet olarak yaşadığı coşku milli marşımızda anlatılmaktadır. Her ülke marşı söz ve müzikle ifade edilmese de İstiklâl Marşımız söz ve müzikle birlikte icra edilmiştir. Sözleri müziğinin sağladığı etkiyi daha da anlamlaştırmıştır ve sonucunda Türk halkını temsil etme görevini elde etmiştir. Milli marşımızı nerede duyarsak, ayağa kalkar, düzgün bir duruş sergileyerek ve ulusumuzu temsil ettiğinden dolayı saygımızı göstererek, onu dinler ve iftihar ederiz. İstiklâl Marşımız milli duygularımızı en yüksek seviyelere ulaştıran ve bize geçmişimizi hatırlatan bir marşımızı olduğundan ona her zaman için gereken saygı ve değeri veririz. Aynı zamanda geçmişimiz ile geleceğimiz arasındaki önemli bir köprü olarak da görmeliyiz.

Tuğba Aydınlık – DenizTopu.com

Yasal Uyarı: Yayınlanan bu kompozisyonun tüm hakları DenizTopu.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi kompozisyonun tamamı başka sitelerde kullanılamaz, yayınlanamaz. Ancak kompozisyonun bir bölümü alıntı yapılarak ve bu sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.

Konu İçeriği: , istiklal marşı ile ilgili kompozisyon, istiklal marşı kompozisyon, istiklal marşının kabulu ile ilgili kompozisyon, İSTİKLAL MARŞI İLE İLGİLİ KOMPOZİSYON ÖRNEKLERİ, istiklal marşı hakkında kompozisyon, istiklal marşı ile ilgili kompozisyonlar, istiklal marşı ve mehmet akif ersoy ile ilgili kompozisyon, mehmet akif ersoy ve istiklal marşı ile ilgili kompozisyon, istiklal marşıyla ilgili kompozisyon, istiklal marşı ile kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

95 Yorum “İstiklâl Marşı İle İlgili Kompozisyon

 1. Ayşenur

  Harika

 2. Ayşenur

  Çok güzel

 3. aleyna

  Guzel olmus ellerinize saglik

 4. hasanaali

  çok güzel 😀
  😛

 5. esra

  güzel bir site 😀 beğendim 😉 süperrr ❗

 6. sevda

  bence cok güzel olmuş bayıldım inşalah 5 alırım

 7. ayla

  😈 🙂 😉 😮 okadar güzel olmasada ii sayılır

 8. gülsena

  😉 bence çok güzel şeyler var hoşuma gitti 😕

 9. merve

  😐 mervedan güzel mesajlar

 10. buse

  gerçektende harika bir site kompozisyonu yazan arkadaşada teşekkürlerr bayıldımm tek kelimeyle mükenmell 😐

 11. zeynep

  çok süper bir sittteeeeeee 😛

 12. Niran Savcı

  😐 😀 çok güzel ve net bir kompozisyon olmuş bana çok yardımcı oldu fikir verdi ellerinize sağlık 😆 😉

 13. merve

  güzel bir site sevdim
  😮 :mrgreen: 😆 😀 😉 😐 😛 🙄 🙁 🙂 😯 🙄

 14. buse

  çok güzel bir kompozisyon.Emeği geçen herkeze teşekkürler
  😐 😛 🙄 😯 😉

 15. buse

  çok güzel bir kompozisyon.Emeği geçen herkeze teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir