İnsan ve Doğa Etkileşimi İle İlgili Kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

İnsan ve doğa birbirini etkiler. Çünkü yaşamımızı doğaya göre düzenleriz. Tüm faaliyetlerimizi doğanın imkânlarıyla yaparız.

Su olmazsa tarım yapamayız. Ürünlerimizi daha verimli hale getirmek için sulama yapmamız gerekir. Her zaman suyun bulunduğu yerler daha avantajlıdır. Çünkü o bölgelerde faaliyet çeşitlenir. Balıkçılık yapılabilir. Enerji ihtiyacı barajlardan sayesinde sulardan karşılanır.

Doğa yaşam tarzımıza sınırlar koyar. Nasıl giyineceğimizi, nelerle besleneceğimizi yaşadığımız yerin doğal şartları belirler. Örneğin; çölde yaşayan insanların giyecekleri, yiyecekleri bizlerden çok farklıdır. Bu durumda doğa, insanların yaşayış biçimlerini de etkilediğini gösterir.

Tüm bunların yanı sıra insan da doğayı olumlu ve olumsuz yönde etkiler. Örneğin; kurak bir alana baraj yaparak sulama yapar ve kuraklığa çözüm bulur. Erozyonu önlemek adına ağaçlandırma çalışmaları yapabilir. Bu şekilde insan aklını ve teknolojiyi kullanarak doğanın olumsuz etkilerini azaltabiliriz.


Merve Kır – DenizTopu.com


Yasal Uyarı: Yayınlanan bu kompozisyonun tüm hakları DenizTopu.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi kompozisyonun tamamı başka sitelerde kullanılamaz, yayınlanamaz. Ancak kompozisyonun bir bölümü alıntı yapılarak ve bu sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.

Konu İçeriği: , insan ve doga etkileşimi, insan ve doğa, Doğa ve İnsan, Doğa ve insan etkileşimi, doğa ve insan kompozisyon, insan ve doğa ile ilgili kompozisyon, doğayla ilgili kompozisyon, doğa ve biz ile ilgili kompozisyon, doğa kompozisyon, doğa ve biz ile ilgili yazı

Sponsorlu Bağlantılar

29 Yorum “İnsan ve Doğa Etkileşimi İle İlgili Kompozisyon

 1. halil

  :mrgreen: çok süper harika teşekkürler

 2. emre

  90 aldım ohh saolun 😉 😐 😡 😈 🙂 😯 🙁 🙄 😛 😳 😮 :mrgreen: 😆 💡 😀 👿 😥 😎 😕 😡 😡

 3. erenalp

  bu site çok güzel 😐 😎 🙂 😉

 4. erenalp

  bu kompozisyonu beğendim

 5. fırat

  benim ödevlerime çok yardımcı oldu

 6. Yaprak

  Teşekkür ederim

 7. love

  ALLAH RAZI OLSUN SİZDEN

 8. love

  Soner arkadaşımızın dediği gibi (çok güzel)

 9. love

  Bir Şey daha var bu yazı tüm insanların dikatini çekmeli.
  Çünkü insan ve doğa birbirine eşit şekilde varoldu
  😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

  Sevgilerimle Love

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir