Bulunduğunuz sayfa: Ana Sayfa > Ders > İlim İlim Bilmektir Sözü İle İlgili Kompozisyon

İlim İlim Bilmektir Sözü İle İlgili Kompozisyon

- Bu Yazı 16 Yorum Aldı

: “İlim bilmektir. İlim bilmektir. Sen kendini bilmezsen. Ya nice okumaktır.”()

İLİM ÖĞRENMEKLE İNSAN OLUNMAZ

İlim, ve olayların bölümünü alan, deneye dayanan usul ve gerçeklerden faydalanarak, yasalar oluşturmaya çalışan, düzenli bilgi anlamını ifade eder.

İlim öğrenmek, çok alanda çalışma ve araştırmalar yapmak demektir. Daha önceden bu alanlarda yapılan çalışmalar insana yol gösteren anahtar gibidir. Onların ışığında yeni buluşlar ve teoriler meydana getirilir. İlim, devamlı araştırmayı gerektirir. hakkında ne kadar araştırma ve arşiv varsa incelenir. çok yapılır. Çok yüksek sabır gerektiren, araştırma ve incelemeler yapılması sonucunda, yeni ve bilinmeyen çok bilgi elde edilir.

İlim sahibi olmak için, sadece bilgi sahibi olmak yetmez. İnsan kendini ve ne olduğunu da bilmelidir. Yaptığı ve yapacağı çalışmaların, dünya ve insanlık için önemli , buluşlar olacağının bilincinde olmalıdır. Mütevazı ve sabırlı olmalıdır. Kendisini diğer insanlardan, daha farklı ve üstün olarak görmemesi, kuralı olmalıdır. Çünkü büyüklük, mütevazilikle başlar, hoşgörüyle yol alır. Aksi hâlde, öğrenmenin, okumanın hiç değeri olmayacaktır. Kendini bilen insanın kendine güveni olur. Ünlü düşünür de bu konuda “Kendine güvenen herkes, dünyayı idare edebilir.” demiştir.

Okumakla insan olunmaz. İnsan olmak, zor zanaattır ve insan olmanın yolu kendini bilmekten geçer. İnsan kendini bilmediği sürece istediği kadar okusun, sahibi olamaz.

Tuğba Aydınlık – DenizTopu.com

Yasal Uyarı: Yayınlanan bu kompozisyonun tüm hakları DenizTopu.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi kompozisyonun tamamı başka sitelerde kullanılamaz, yayınlanamaz. Ancak kompozisyonun bölümü alıntı yapılarak ve bu sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.

İçeriği:

İlginizi çekebilecek diğer yazılar:

“İlim İlim Bilmektir Sözü İle İlgili Kompozisyon” konusuna 16 yorum yapıldı.

Sayfalar: [2] 1 »

16
Yazan: eda

Çok sağolun bana çok yardımcı oldunuz sizin sayenizde ödevimde tamamlandı

15
Yazan: Omer

çok iyi ödevime yardımcı oldu yıldız 5 :| :|

14
Yazan: sanem

gerçekten güzel ama bunu yazarsam öğretmen kızabilir yani belkide öğretmen bu siteye bakmıştır aynısını görünce benimkini beğenmez offff :cry: :cry: :cry:

13
Yazan: alp korkmaz

çok güzel olmuş elinize sağlık :o :twisted: :grin: :lol: :mrgreen: ;-)

12
Yazan: alp korkmaz

güzel olmuş öğrencilerin çok işine yarar :mrgreen: :lol: :cool:

11
Yazan: masal

Yardımcı oldunuz ama bunu yazsam ben defterime öğretmen yazdığıma dahi inanmaz. Ama yinede fikir aldım teşekkürler. ;-) :|

10
Yazan: SİNEM

gerçekten çook yardımcı oldunuz çok teşekkürler …kompozisyon süper :idea: :| :!:

9
Yazan: pamukprenses

:lol: :shock: :| çoooooooooooooooooooook güzel

8
Yazan: merve

çokkkkkk güzel

7
Yazan: duygu

çok güzel :o :lol: :evil:

Yorum Yaz

- Lütfen yorumunuzun yazının konusu ile alakalı olmasına dikkat ediniz.
- Kişisel hakaret, küfür ve reklam içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
- Bu sayfalarda yayınlanan yorumların hepsi okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan DenizTopu.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

İsim:

Mail:

Yorum:

icon_wink.gif icon_neutral.gif icon_mad.gif icon_twisted.gif icon_smile.gif icon_eek.gif icon_sad.gif icon_rolleyes.gif icon_razz.gif icon_redface.gif icon_surprised.gif icon_mrgreen.gif icon_lol.gif icon_idea.gif icon_biggrin.gif icon_evil.gif icon_cry.gif icon_cool.gif icon_arrow.gif icon_confused.gif icon_question.gif icon_exclaim.gif 

DersSayfa Başına Dön