Bulunduğunuz sayfa: Ana Sayfa > Ders > Engelliler Haftası Hakkında Kompozisyon

Engelliler Haftası Hakkında Kompozisyon

- Bu Yazı 4 Yorum Aldı

Engelliler Haftası ülkemiz ve 156 ülkede 10- 16 Mayıs tarihleri arasında düzenlenir. Haftanın ana amacı tüm insanlığın sorunlarından olan bu konuya dikkat çekmek, önlenmesini sağlamak ve bilinçlendirmektir.

Engelliler haftası süresinde yayın organları aracılığıyla konuyla ilgili yapılır, okullarda öğrenciler bilinçlendirilmeye çalışılır, engellilerin karşılaştığı sorunlara değinilerek bunlar için çözüm yolları aranır.

Engelli kavramı çok kavram olduğu için bu hafta ı Milli Koordinasyon Kurulu tarafından program hazırlanmıştır. Bu programa göre hafta 10 Mayıs Haftasının açılışı, 11 Mayıs Görmeyenler günü, 12 Mayıs işitme ve Konuşma Kusurluları günü, 13 Mayıs Ortopedik günü, 14 Mayıs ve Ruhsal Özürlüler günü, 15 Mayıs Güçsüz Yaşlılar ve Korunmaya Muhtaç Çocuklar günü, 16 Mayıs Haftasına bakış günü olarak değerlendirilir.

Bu hafta ve sonrası sadece engellilere değil, tüm insanlığa hitap eder. gün herkesin böyle şey yaşayabilme ihtimali oldukça yüksektir, böyle şey olmasa kişiler engellilerin hayatlarını kolaylaştırmak için çaba göstermeli, onlara her konuda yardımcı olmalı ve gereken saygıyı göstermelidir.

Özbek – DenizTopu.com

Yasal Uyarı: Yayınlanan bu kompozisyonun tüm hakları DenizTopu.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi kompozisyonun tamamı başka sitelerde kullanılamaz, yayınlanamaz. Ancak kompozisyonun bölümü alıntı yapılarak ve bu sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.

Konu İçeriği:

İlginizi çekebilecek diğer yazılar:

“Engelliler Haftası Hakkında Kompozisyon” konusuna 4 yorum yapıldı.

4
Yazan: şefika

engelliler ile ilgili olan bu kompozisyon çok güzel

3
Yazan: nidasu

:| spr
:???: :smile: :| ;-) :shock: :smile: :twisted: :sad: :shock: :shock: :smile: :sad: :smile: :lol: :lol:

2
Yazan: fatma

sema hanım siz sezen özbeği tanıyormusunuz? xd

1
Yazan: şule

güzel kompozisyon

Yorum Yaz

- Lütfen yorumunuzun yazının konusu ile alakalı olmasına dikkat ediniz.
- Kişisel hakaret, küfür ve reklam içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
- Bu sayfalarda yayınlanan yorumların hepsi okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan DenizTopu.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

İsim:

Mail:

Yorum:

icon_wink.gif icon_neutral.gif icon_mad.gif icon_twisted.gif icon_smile.gif icon_eek.gif icon_sad.gif icon_rolleyes.gif icon_razz.gif icon_redface.gif icon_surprised.gif icon_mrgreen.gif icon_lol.gif icon_idea.gif icon_biggrin.gif icon_evil.gif icon_cry.gif icon_cool.gif icon_arrow.gif icon_confused.gif icon_question.gif icon_exclaim.gif 

DersSayfa Başına Dön