Enerji Tasarrufu Haftası Hakkında Kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

Enerji, maddede var olan ve ısı, ışık biçiminde ortaya çıkan güç, erke olarak tanımlanır.(*) Bu güç insan hayatının her alanında kullanılır, bazı enerji kaynakları yenilenebilir yani yeniden üretilebilirken bazı kaynaklar yeniden üretilemez, kullanılarak biter. Özellikle yenilenemeyen enerji kaynaklarını bilinçli tüketmek adına her yıl 11- 18 Ocak tarihleri arasında Enerji Tasarrufu Haftası düzenlenir.

Enerji Tasarrufu Haftasında tasarruf ile ilgili toplantılar düzenlenir, basın ve yayın organlarında konuyla ilgili programlar yapılır, okullarda konuyla ilgili konuşmalar yapılır ve alınması gereken önlemlere değinilir.

Su, güneş, elektrik, petrol ve kömür başlıca enerji kaynaklarımızdır. Bu kaynaklardan gerek çeşitli işlemler yaparak gerekse direkt olarak faydalanırız. Kaynakların aşırı ve gereksiz kullanımı bir gün bu kaynakları yitirmemize, en gerekli işleri bile yapmamamıza neden olabilir. Örneğin; elektrik olmazsa ışık kaynağı olmaz, ışık olmazsa yaşam zorlaşır, su olmazsa yaşam olmaz, kömür olmazsa ısınamayız. Kısacası en hayati faaliyetlerimizi bile yerine getiremeyiz. Bu gibi bir duruma düşmemek için herkes enerji tasarrufu konusunda bilinçli olmalı ve ona göre davranmalı, kişi sadece kendini değil gelecek nesilleri de düşünerek tüketim yapmalıdır.

Sema Özbek – DenizTopu.com

Yasal Uyarı: Yayınlanan bu kompozisyonun tüm hakları DenizTopu.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi kompozisyonun tamamı başka sitelerde kullanılamaz, yayınlanamaz. Ancak kompozisyonun bir bölümü alıntı yapılarak ve bu sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.

* Türk Dil Kurumu “Enerji” sözcüğü tanımı.

Konu İçeriği: , enerji tasarrufu ile ilgili kompozisyon, enerji verimliliği ile ilgili kompozisyon, enerji tasarrufu kompozisyon, tasarruf ile ilgili kompozisyon, enerji ile ilgili kompozisyon, enerji verimliliği kompozisyon, elektrik ile ilgili kompozisyon, Tasarruf kompozisyon, elektrik tasarrufu ile ilgili kompozisyon, enerji tasarrufu haftası ile ilgili kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

22 Yorum “Enerji Tasarrufu Haftası Hakkında Kompozisyon

  1. gamze

    sağol çok işime yaradı

  2. nur

    işime yaradı yazanın ellerine sağlık 😐 😛 😥 😕

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir