Bulunduğunuz sayfa: Ana Sayfa > Ders > Edebiyat İle İlgili Kompozisyon

Edebiyat İle İlgili Kompozisyon

- Bu Yazı 16 Yorum Aldı

, duygu, düşünce ve hayallerin düzgün üslupla yazıya aktarılma sanatıdır. Aynı zamanda sözlü olarak da gerçekleştirilebilen sanattır.

Yazılan her metin çerçevesine sığdırılamaz. Çünkü , insanda estetik canlandırır. Yazmak için yazılmaz. Çok geniş yelpazesi vardır. Şiir, düzyazı, drama gibi türler ın çeşitlerindendir. Dil ve kültürü birbirine bağlayan köprü görevini görmektedir. Dil ve kültür, benliğinin vazgeçilmez parçasıdır. Yani yaşam tarzıdır. Kültür deyince akla dil gelir. İnsanlar arasında duygu ve düşünce aktarımında önemlidir. Kültürün nesilden nesile aktarılması da dil ile mümkündür.

, içerisinde dilin tüm çelişkilerini barındırır. Çünkü dil, yaratıcılıktır ve insanlık sanatıdır. Bazen karmaşık, bazen sade, bazen de doğal sanat bütünlemesidir. Dil, sürekli kendini yenileyen mekanizmadır. da dil ile zenginleşir.

Türkçeyi güzel ve doğru kullanmak, dile biraz daha önem vermekle mümkündür. Bu konuda düşünürlerin sözlerine de kulak vermek gerekir. Nihat Sami Banarlı “ Bizim dilimiz imparatorluk dilidir. Her dil, imparatorluk dili olamaz. Çünkü her millet imparatorluk kuramaz.” derken Mevlâna ise, “ Gönlü ve sözü olmayan kişinin yüz dili olsa, o gene dilsiz sayılır.” demiştir.

Tuğba – DenizTopu.com

Yasal Uyarı: Yayınlanan bu kompozisyonun tüm hakları DenizTopu.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi kompozisyonun tamamı başka sitelerde kullanılamaz, yayınlanamaz. Ancak kompozisyonun bölümü alıntı yapılarak ve bu sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.

Konu İçeriği:

İlginizi çekebilecek diğer yazılar:

“Edebiyat İle İlgili Kompozisyon” konusuna 16 yorum yapıldı.

Sayfalar: [2] 1 »

16
Yazan: Belgin

Çokkkkkkkkkkkkkk ama Çokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk kkkkkkkkkkkkkkkkkk güzel Olmuş elinize kolunuza sağlık <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3

15
Yazan: Guzel

Güzel yapana helal olsun

14
Yazan: TUĞBA

çok güzel yazanın elerine sağlık harika inşallah edebiyatçı 100 verir ;-) :mrgreen: :cry: :???:

13
Yazan: nur

bnm sınavmıda işime çok yaradı muhteşem ;-)

12
Yazan: ibo

çok tşk işime çok yaradı gercekten :roll: :| :lol: :o ;-) :sad: :?: :cry: :grin:

11
Yazan: emre

ellerinize sağlık bizim için çok önemliydi sağolun.

10
Yazan: ismail keysan

:cry: edebiyat yazılısı 100 yaşasın…..

9
Yazan: gamze

teşekkür edrim yardımcı oldu edebiyat güzeldir :mrgreen: ;-)

8
Yazan: gamze

çok güzel :oops: :evil: :cry:

7
Yazan: semanur

bence çok güzel bir kompozisyon yazana helal olsun vallahi

Yorum Yaz

- Lütfen yorumunuzun yazının konusu ile alakalı olmasına dikkat ediniz.
- Kişisel hakaret, küfür ve reklam içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
- Bu sayfalarda yayınlanan yorumların hepsi okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan DenizTopu.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

İsim:

Mail:

Yorum:

icon_wink.gif icon_neutral.gif icon_mad.gif icon_twisted.gif icon_smile.gif icon_eek.gif icon_sad.gif icon_rolleyes.gif icon_razz.gif icon_redface.gif icon_surprised.gif icon_mrgreen.gif icon_lol.gif icon_idea.gif icon_biggrin.gif icon_evil.gif icon_cry.gif icon_cool.gif icon_arrow.gif icon_confused.gif icon_question.gif icon_exclaim.gif 

DersSayfa Başına Dön