Bulunduğunuz sayfa: Ana Sayfa > Ders > Doktor ve Sağlık İle İlgili Kompozisyon

Doktor ve Sağlık İle İlgili Kompozisyon

- Bu Yazı 11 Yorum Aldı

Doktor, fakülte veya yüksekokulu bitirdikten sonra, bilim dalında, en yüksek öğrenim basamağına ulaştığını, verdiği sınavla ve başarılı eserle gösterenlere verilen akademik unvandır.

Doktorlar, kendilerini bilim ve insanlık adına adamış insanlardır. Uzun ve epeyce fedakârlık gerektiren eğitimden sonra, insanların sağlığı için, vakit, mekân ve sınır tanımadan çalışmaya koyulurlar. Meslekleri gerçekten zor ve hatanın telafi edilemediği iştir. O bakımdan, kendilerinden önce, hasta olanların sağlığa kavuşabilmesi, en önemli hedefleri ve uğraşlarıdır. taraftan hastalarına şifa aralarken, diğer yandan da mesleklerindeki gelişmeleri takip ederek, kendilerini ve tecrübelerini geliştirirler. Onlar, yeterince isteklerine, meşguliyetlerine, özel yaşamlarına vakit ayıramasalar , mutlaka hastaları için gereken zamanı kendilerine ayırırlar. Zîra, doktor hastasının umududur. güvenir, ondan kendisini sağlığına kavuşturmasını bekler. Doktorlar, bu beklenti içinde olan insanları göz ardı edemez. Çünkü onların umudu olmak için bu mesleği seçmiştir. Sağlığına kavuşturduğu her hastası, onun için ödül gibidir. sağlıklı ve mutlu görmek, yapmış olduğu bütün fedakârlıkların, ödül olarak dönmesi gibidir.

Dünya, toplum ve birey sağlığı açısından doktorlara her zaman ihtiyaç vardır. Onların, amacının sadece insan sağlığı ve yaşam kalitesinin arttırılması olduğunu, nasıl özveri ile çalıştığını düşünerek, doktorlarımıza gereken değeri her zaman onları destekleyerek ve ederek vermeliyiz.

Tuğba Aydınlık – DenizTopu.com

Yasal Uyarı: Yayınlanan bu kompozisyonun tüm hakları DenizTopu.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi kompozisyonun tamamı başka sitelerde kullanılamaz, yayınlanamaz. Ancak kompozisyonun bölümü alıntı yapılarak ve bu sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.

Konu İçeriği:

İlginizi çekebilecek diğer yazılar:

“Doktor ve Sağlık İle İlgili Kompozisyon” konusuna 11 yorum yapıldı.

Sayfalar: [2] 1 »

11
Yazan: erdi

çok güzeldi :|

10
Yazan: efe

çok güzel işime yaradı

9
Yazan: Hasan

100 alabilirim belki ve çok güzel :| :o :???:

8
Yazan: ibrahim

çok güzel :cool:

7
Yazan: leyla

:twisted: çok çok güzel olmuş ;-) :| :| :roll:

6
Yazan: mustafa

çok güzel olmuş

5
Yazan: zeus

süper olmuş tşkr :lol:

4
Yazan: kadriye

çok işime yaradı tşk :smile: ;-) :|

3
Yazan: aski

- doktor ile ilgili bir şiir hazırlıyıcaz bir tür takım çalışması gibi ama sonunda doktor ile ilgili sösz bulmalıyız ne olabilir??????? :???: :?:

2
Yazan: masal

bence çok güzel bana çok yardımcı oldu :cool: :grin:

Yorum Yaz

- Lütfen yorumunuzun yazının konusu ile alakalı olmasına dikkat ediniz.
- Kişisel hakaret, küfür ve reklam içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
- Bu sayfalarda yayınlanan yorumların hepsi okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan DenizTopu.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

İsim:

Mail:

Yorum:

icon_wink.gif icon_neutral.gif icon_mad.gif icon_twisted.gif icon_smile.gif icon_eek.gif icon_sad.gif icon_rolleyes.gif icon_razz.gif icon_redface.gif icon_surprised.gif icon_mrgreen.gif icon_lol.gif icon_idea.gif icon_biggrin.gif icon_evil.gif icon_cry.gif icon_cool.gif icon_arrow.gif icon_confused.gif icon_question.gif icon_exclaim.gif 

Ders
Etiketler: , , , , , ,
Sayfa Başına Dön