Bulunduğunuz sayfa: Ana Sayfa > Ders > Bugünün İşini Yarına Bırakma İle İlgili Kompozisyon

Bugünün İşini Yarına Bırakma İle İlgili Kompozisyon

- Bu Yazı 88 Yorum Aldı

Yapılması gereken işleri zamanında yapmak, daha sonra o işlerle ilgili karşılaşılabilecek zorluk ve sıkıntılarla karşı karşıya kalmamızı ortadan kaldırır.

Her iş gerektiği zamanda yapılmalıdır. Bu prensip olmalıdır. Yeterli zaman varken yapmadığımız işler daha sonra biriken diğer işlerin de yapılması ile daha az bir zamanda yapılmak zorunda kalır. Zamanın yetersizliği ve biriken işlerin yarattığı sıkıntılar o işin yapılması sırasında hataların oluşmasına sebep olabilir. Zira az bir zamanda çok iş yapmak mecburiyeti ı hep fiziksel hem de ruhsal olarak fazlasıyla yorar ve yıpratır. Bugün için önemli sayılabilecek bir işi ertelemek suretiyle daha sonraki zamanlarda önemini kaybedebilir. İlerleyen zaman yapılması gerektiği halde ertelenen işleri yapabilme isteğini de azaltır. Böylece gününde önemli olan şeyler sonraki zamanlarda önemsiz kalır. Örneğin; okula giden bir öğrenciyi düşünelim. Günlük ödevlerini ve hazırlanması gerektiği dersleri zamanında yapmaz ve devamlı daha sonraki zamanlara bırakırsa, ileride daha çok yapacağı ödevi ve dersi birikir ve bunları yapmak zorunda olacağı zaman gelince de yeterli zamanı olmadığı için gerektiği şekilde yapamayacağından mecburen hatalar oluşacaktır. Öğrenmesi gereken şeyleri gerektiği şekilde öğrenemeyecektir.

Bir işi ertelemek taşınacak bir yükün ağırlığını daha sonra taşımaya ertelemek gibidir. O yükün ağırlığı devamlı artarsa, taşınacağı zaman ruhun ve bedenin taşıyamayacağı kadar ağır olacaktır.

İşleri gününde yapan kimseler, rahat ve huzurlu olurken, onları zamanında yapmayanlar sıkıntılı ve huzursuz olurlar. Zira düşüncelerinde yapılacak işlerin çokluğu ne zaman ve nasıl yapılacağının yaratacağı sorular vardır.

Rahat ve huzurlu bir yaşamı elbette her ister. O halde kendimize huzursuz ve kaygılı günler yaşatmak istemiyorsak her işi gerektiği zamanda yapmayı tercih etmeliyiz.

Tuğba Aydınlık – DenizTopu.com

Yasal Uyarı: Yayınlanan bu kompozisyonun tüm hakları DenizTopu.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi kompozisyonun tamamı başka sitelerde kullanılamaz, yayınlanamaz. Ancak kompozisyonun bir bölümü alıntı yapılarak ve bu sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.

Konu İçeriği:

İlginizi çekebilecek diğer yazılar:

“Bugünün İşini Yarına Bırakma İle İlgili Kompozisyon” konusuna 88 yorum yapıldı.

Sayfalar: [9] 8 7 6 5 4 3 2 1 »

88
Yazan: Nisanur

Müthişti ödevime çok işe yarayacağını biliyordum tebrikler… tebrik ederiz…☺

87
Yazan: Beril

Çok güzellll

86
Yazan: Hüseyin

Çok teşekkür ederim ve kimse bu günün işini yarınabırakmasın

85
Yazan: buse

üşenmeyin ve bugünün işini yarına bırakmayın :???: :| :lol: :cool:

84
Yazan: kedi

Çok güzel olmus

83
Yazan: aylin

Çok yazamadım ama olsun elinize sağlık cok güzel olmus

82
Yazan: ada

Sayenizde 100 aldım sağolun;-):-)♥♡

81
Yazan: abdulkadir

çooooooooooooooook güzeeeeeeeeeeeel

80
Yazan: dicle

çok tşk çok yardım ettiniz :| :| :lol: :cool: :razz: :???: ;-) :shock: :twisted:

79
Yazan: mert

çok teşekkür ederim yarınki türkçe yazılısı içi kompozisyonu artık çözdüm :| :| ;-) :smile: :cool: :mrgreen:

Yorum Yaz

- Lütfen yorumunuzun yazının konusu ile alakalı olmasına dikkat ediniz.
- Kişisel hakaret, küfür ve reklam içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
- Bu sayfalarda yayınlanan yorumların hepsi okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan DenizTopu.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

İsim:

Mail:

Yorum:

icon_wink.gif icon_neutral.gif icon_mad.gif icon_twisted.gif icon_smile.gif icon_eek.gif icon_sad.gif icon_rolleyes.gif icon_razz.gif icon_redface.gif icon_surprised.gif icon_mrgreen.gif icon_lol.gif icon_idea.gif icon_biggrin.gif icon_evil.gif icon_cry.gif icon_cool.gif icon_arrow.gif icon_confused.gif icon_question.gif icon_exclaim.gif 

Ders
Etiketler: , ,
Sayfa Başına Dön