Bugünün İşini Yarına Bırakma İle İlgili Kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

Yapılması gereken işleri zamanında yapmak, daha sonra o işlerle ilgili karşılaşılabilecek zorluk ve sıkıntılarla karşı karşıya kalmamızı ortadan kaldırır.

Her iş gerektiği zamanda yapılmalıdır. Bu kural genel prensip olmalıdır. Yeterli zaman varken yapmadığımız işler daha sonra biriken diğer işlerin de yapılması ile daha az bir zamanda yapılmak zorunda kalır. Zamanın yetersizliği ve biriken işlerin yarattığı sıkıntılar o işin yapılması sırasında hataların oluşmasına sebep olabilir. Zira az bir zamanda çok iş yapmak mecburiyeti insanı hep fiziksel hem de ruhsal olarak fazlasıyla yorar ve yıpratır. Bugün için önemli sayılabilecek bir işi ertelemek suretiyle daha sonraki zamanlarda önemini kaybedebilir. İlerleyen zaman yapılması gerektiği halde ertelenen işleri yapabilme isteğini de azaltır. Böylece gününde önemli olan şeyler sonraki zamanlarda önemsiz kalır. Örneğin; okula giden bir öğrenciyi düşünelim. Günlük ödevlerini ve hazırlanması gerektiği dersleri zamanında yapmaz ve devamlı daha sonraki zamanlara bırakırsa, ileride daha çok yapacağı ödevi ve dersi birikir ve bunları yapmak zorunda olacağı zaman gelince de yeterli zamanı olmadığı için gerektiği şekilde yapamayacağından mecburen hatalar oluşacaktır. Öğrenmesi gereken şeyleri gerektiği şekilde öğrenemeyecektir.

Bir işi ertelemek taşınacak bir yükün ağırlığını daha sonra taşımaya ertelemek gibidir. O yükün ağırlığı devamlı artarsa, taşınacağı zaman ruhun ve bedenin taşıyamayacağı kadar ağır olacaktır.

İşleri gününde yapan kimseler, rahat ve huzurlu olurken, onları zamanında yapmayanlar sıkıntılı ve huzursuz olurlar. Zira düşüncelerinde yapılacak işlerin çokluğu ne zaman ve nasıl yapılacağının yaratacağı sorular vardır.

Rahat ve huzurlu bir yaşamı elbette her insan ister. O halde kendimize huzursuz ve kaygılı günler yaşatmak istemiyorsak her işi gerektiği zamanda yapmayı tercih etmeliyiz.

Tuğba Aydınlık – DenizTopu.com

Yasal Uyarı: Yayınlanan bu kompozisyonun tüm hakları DenizTopu.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi kompozisyonun tamamı başka sitelerde kullanılamaz, yayınlanamaz. Ancak kompozisyonun bir bölümü alıntı yapılarak ve bu sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.

Konu İçeriği: , bugünün işini yarına bırakma kompozisyon, bugünün işini yarına bırakma ile ilgili kompozisyon, bugünün işini yarına bırakma, bugünün işini yarına bırakma kompozisyon kısa, bugünün işini yarına bırakma kompozisyon giriş gelişme sonuç, bugünün işini yarına bırakma kompozisyon yazısı, bugünün işini yarına bırakma ile ilgili yazı, bugünün işini yarına bırakma ile ilgili kısa kompozisyon, bugünün işini yarına bırakma kompozisyon örnekleri, bugünün işini yarına bırakma kompozisyonu

Sponsorlu Bağlantılar

88 Yorum “Bugünün İşini Yarına Bırakma İle İlgili Kompozisyon

 1. Nisanur

  Müthişti ödevime çok işe yarayacağını biliyordum tebrikler… tebrik ederiz…☺

 2. Beril

  Çok güzellll

 3. Hüseyin

  Çok teşekkür ederim ve kimse bu günün işini yarınabırakmasın

 4. buse

  üşenmeyin ve bugünün işini yarına bırakmayın 😕 😐 😆 😎

 5. kedi

  Çok güzel olmus

 6. aylin

  Çok yazamadım ama olsun elinize sağlık cok güzel olmus

 7. ada

  Sayenizde 100 aldım sağolun;-):-)♥♡

 8. abdulkadir

  çooooooooooooooook güzeeeeeeeeeeeel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir