Bayram İle İlgili Kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

Bayramlar bir ülkenin milli ve dini dayanışma günleridir. Bayram günlerinde insanlar temiz giyinerek, özenle hazırlanarak, birbirlerini ziyaret ederler. Milli ve dini görevlerini yerine getirirler

Bayram gelmeden evlerde hazırlıklar yapılır, evler temizlenir, çeşitli yemekler, tatlılar hazırlanır. Bu hazırlıklar gelecek misafirler için yapılmaktadır. Hazırlanan yemekler, tatlılar konuklara ikram edilir.

Genellikle büyük kentlerde yaşayan insanlar yaşam zorlukları ve geçim sıkıntıları nedeniyle, o kentte yaşayan akraba ve tanıdıklarını fazla ziyaret edemezler. İşlerine diğer ihtiyaçlarına zaman harcadıklarından fazla zamanları kalmayabilir. Bu bakımdan bayram günleri tatilde olduğundan büyüklerini ve diğer akraba ve tanıdıklarını ziyaret ederler. Bayram günleri bu nedenle özel bir önem taşımaktadır. Bayramlarda birbirini görmeyen daha önce çeşitli sebeplerle birbirine kırgın kimseler ile barışıp, bayramı birlikte kutlarlar.

Bayram günleri kırgınlıklar biter. Hoşgörü ve sevgi ön planda tutulur. Büyükler, yaşlılar hatırlanır. Çocuklar el öperek, para toplama yarışına girerler. Gençler akranları ve arkadaşları ile birlikte olurlar. Bu özel günler her yaştaki insana özel bir anlam vermiştir.

Bayramlar özel günler oldukları için onlara gereken önemi ve değeri vermek gerekmektedir. En küçük bireyden en yaşlı olana kadar her dostumuzu yakınımızı hatırlamalıyız. Dostluklar, akrabalıklar bugünlerde daha da pekişmelidir.

Son zamanlarda maalesef bayramlar eski anlam ve önemlerinden değer kaybetmiştir. Her insan “ Nerede o eski o bayram günleri” diyerek, bugünlere sitem etmektedir. Bayramlar değişmemiştir değişen sadece insanlardır. Bugünleri tatil yapmak ve dinlenmek olarak kabul eden insanlardır.

Bayrama ve bayram günlerine gereken değeri ve önemi verirsek, eski bayram günlerini aramaya, özlemeye gerek kalmayacaktır.

Tuğba Aydınlık – DenizTopu.com

Yasal Uyarı: Yayınlanan bu kompozisyonun tüm hakları DenizTopu.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi kompozisyonun tamamı başka sitelerde kullanılamaz, yayınlanamaz. Ancak kompozisyonun bir bölümü alıntı yapılarak ve bu sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.

Konu İçeriği: , bayram ile ilgili kompozisyon, bayramla ilgili kompozisyon, bayram ile ilgili kompozisyonlar, bayramlar ile ilgili kompozisyon, eski bayramlar ile ilgili yazı, bayramlarla ilgili kompozisyon, bayram konulu kompozisyon, eski bayramlarla ilgili yazı, dini bayramlar ile ilgili kompozisyon, DİNİ BAYRAMLARLA İLGİLİ KOMPOZİSYON

Sponsorlu Bağlantılar

37 Yorum “Bayram İle İlgili Kompozisyon

 1. Şevval

  Merhaba arkadaşlar bende sizinle kendi yazdığım kompozisyonumu sunmak istiyorum

  Her yeni bir bayram aynı zaman da yeni bşr heyecan değil midir yeni bir umuttur aslında
  Yavaştan güneş ışınları bir yıldız gibi mutlu silüetimizehiç bitmesin bu bayram çokkkkkk güzel bir gün olacak deriz

  Yemek yemeğe oturduğumu zaman kalbimizin tam şurasına bir sevinç oturu verir hiç bitmesin istiyorum deriz daha sonra bayram yerine gideriz bir pamuk şeker bir de balon aldıysak keyfimize diyecek yoktur ddmirhindi bulamayız belki ama karadut şurubu içebilirim aslında karagöz ile Hacivat izleriz doyamayız gülmeye. ……………………………………………………….gibi bir kompozisyon yazabilirsiniz eğer beğendiyseniz beğen butonuna basmayı unutmayalım

 2. gül

  Çok sağ olun işime yaradı

 3. bahadır iskit

  allah razı olsun 😉 😆 :mrgreen: 😎

 4. esennnnnnnn

  😎 😕 tam konumdu yazdım ve 1000000000000000000000000000000000000000 kısaca 100 ALDIM TEŞKÜRLER 😐 😐 😐 😛

 5. Berfin kemer

  Gerçekten çok güzel yazılmış tebrikler ben beğendim
  Ödevlerde de işime yarayacak bence ben bu kompozisyondan
  100 alabileceğimi ümit ediyorum çokkkkkkkk teşekkürler
  Ellerinize sağlık 😉 😐 🙂 :mrgreen:

 6. Muzaffer

  Güzel ama çok uzun 😕

 7. damla nur

  teşekkür ederim kardeşim Allah senden razı olsun ödevim için çok önemliydisayende belki 100 bile alabilirim çooooooooook teşekkürler 😉

 8. aleyna

  çok işime yaradı saol 😐

 9. damla

  güzelmiş ama konumuz bu değil 😥

 10. İSMET

  yazana teşekkürler bunlar lazım oluyor 😐 😐

 11. İremm

  😉 😐 😡 😯 🙁 😮 😆 👿 ➡ 😎 çok güzel olmuş yaa :mrgreen:

 12. ekin

  harika çok beğendim 😀

 13. aynur

  arkadaşlar gerçekten çok iyi olmuş bu yazı. yazanın ellerine sağlık. çok hoşuma gitti 😆

 14. Esmanur

  😐 çok işime yaradı teşekürler

 15. mert

  böyle tarz şeyler yazarsançok sevinirim 😕 😉

 16. ata

  gerçekten bu çok iyi oldu çok sağolun arkadaşlar 😐 😉 🙂 😀 😆

 17. sevde

  😉 bence çok güzel yazmışlarr BRAWO 😀 😐 ➡

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir