Bulunduğunuz sayfa: Ana Sayfa > Ders > Annelik İle İlgili Kompozisyon

Annelik İle İlgili Kompozisyon

- Bu Yazı 5 Yorum Aldı

İle İlgili Kompozisyon

odasında ağlamaya başlayan çocuğa annesi koşarak gitti…” Bu cümleleri ve benzer cümleleri çok duyarız. Var oluşun temel kanunlarında olan görevi bütün canlıların anneleri çocuklarıyla veya yavrularıyla ilgilenirler.

İnsan hayatında annenin yerini belirlemek hem çok zor hem de çok kolaydır. Anne yeri geldiğinde en iyi öğretmen yeri geldiğinde bir gibi koruyucu veya bir doktor gibi bir hemşire gibi bakıcı olabilir. Anneye sadece bizi dünyaya getiren kişi olarak bakmak çok eksik bir bakış açısıdır. Toplumlar için bir okul görevi üstlenir. Çocuklarını iyi yetiştirebilen annelerin toplumları ahlâk ve medeniyet açısından daha ileri seviyededir. görevini yerine getirmeyen toplumlarda zenginlik olsa ve kötülüğün belirlenmesinde çocuklar veya gençler sıkıntı yaşayabilir. Anne insanın hayatla tanışmasında öğretmen görevini cansiperane bir şekilde yapar ki bu o çocuk için her şey demektir. Çocuğu için her an canını feda edecek olan anne geleceğimiz ve her şeyimizdir. Her insanın en temel ihtiyaçlarından birisi annesidir. Çocuklar için sığınma ihtiyacını anne karşılar. bizler için atasözlerine girmiştir “Ana gibi denmiştir”. Bir insana çok yapan bir kişi için bunu ancak anası yapabilir denmiştir. Dinimizde anneyi anlatmak için “Cennet anaların ayağı altındadır.” ile anneliğin önemi vurgulanmıştır.

İnsanlık var oldukça bilgiye ihtiyacı vardır. Canlılar içerisinde dünyaya çok zayıf olarak gelen insan annesiz hayatta kalamayacağı gerekir. Çocuğun bakıma ihtiyacı vardır. Bebekleri çocuk haline ve daha sonra gençler halinde topluma kazandırma görevi annededir. Annelerin görevinden daha ağır bir görev düşünülemez. Anne bizlerin geleceğidir. Anne öğretmen ve her şeyi öğretendir.

KARAOSMANOĞLU – DenizTopu.com

Konu İçeriği:

İlginizi çekebilecek diğer yazılar:

“Annelik İle İlgili Kompozisyon” konusuna 5 yorum yapıldı.

5
Yazan: ebrar

çoooooooooooooooooooooooook güzelllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll :| :|

4
Yazan: serhat

:| bu siteyi acana çok tşkrlr sağ olun.

3
Yazan: polat

:???: bu şekildeydim bu siteyi bulmadan önce

2
Yazan: gazel

:mrgreen: :| ;-) :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: cok güzel

1
Yazan: yusuf

çok gzl bir şey.. :)

Yorum Yaz

- Lütfen yorumunuzun yazının konusu ile alakalı olmasına dikkat ediniz.
- Kişisel hakaret, küfür ve reklam içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
- Bu sayfalarda yayınlanan yorumların hepsi okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan DenizTopu.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

İsim:

Mail:

Yorum:

icon_wink.gif icon_neutral.gif icon_mad.gif icon_twisted.gif icon_smile.gif icon_eek.gif icon_sad.gif icon_rolleyes.gif icon_razz.gif icon_redface.gif icon_surprised.gif icon_mrgreen.gif icon_lol.gif icon_idea.gif icon_biggrin.gif icon_evil.gif icon_cry.gif icon_cool.gif icon_arrow.gif icon_confused.gif icon_question.gif icon_exclaim.gif 

DersSayfa Başına Dön