Bulunduğunuz sayfa: Ana Sayfa > Ders > Ak Akçe Kara Gün İçindir İle İlgili Kompozisyon

Ak Akçe Kara Gün İçindir İle İlgili Kompozisyon

- Bu Yazı 52 Yorum Aldı

İnsanlar yaşamlarını sürdürebilmek amacıyla, ihtiyaçlarını karşılamak için çalışırlar. Harcadıkları emek ile elde ettikleri gelirleri ile, ihtiyaçları olan şeyleri alarak, yaşamalarını kolaylaştırırlar. Her ın kazancı aynı değildir, az çok gelir elde eder. Geliri az olan, az şeyler alırken, geliri fazla olanlar da fazla şeyler alabilirler.

Geliri az veya çok , bir gelir elde ve para kazananlar, kazandıklarının hepsini birden tüketmek zorunda değildir. İnsanların ihtiyaç ve isteklerinin sınırı yoktur. Her en iyi ve en güzel şeylere sahip olmak isterler. Bu da para ile mümkündür.

Bir geliri olup da, para kazanan herkes, az veya çok bir kısmını tasarruf etmelidir. Yani biriktirip bir kenara koymalıdır. Çünkü ileride nasıl ve ne şekilde harcamalar ile karşılaşabileceğini kimse bilemez. Aniden ve hesaplanmayan harcamalar ile karşılaşmak insanları sıkıntıya sokabilir. Bunları yaşamak istemiyorsak, kazancımızın az da olsa bir kısmını ilerideki ihtiyaçlarımız için, biriktirmeliyiz. Birikimlerimizi de, iyi bir şekilde değerlendirmeliyiz. Tasarruflu olmayı, küçük yaşlardan itibaren aile bireylerine ve çevremize öğretmeliyiz. Bugünün kazancını bugün harcarsak, ilerideki zorluklara hazırlık yapmazsak, o günler geldiğinde ise sıkıntılar yaşamak kaçınılmaz . İnsan genç ve sağlıklı iken çalışır ve para kazanabilir. sonra yaşlandıkça çalışma kuvveti azalır. Çalışamayacak duruma geldiğinde ise, para kazanamaz. Çalışmak istese , yaşlı olduğu için ona güvenemeyip iş vermek istemezler. O bakımdan, ırken, gelir elde ederken geleceği, yani yaşlılığı ve zor günleri de düşünmek lazımdır. çları gerektiği şekilde tasarruf ederek değerlendirerek, bu zor günlere de hazırlık yapmak gerekmektedir.

Az ıp, çok harcamamak, çok ıp da, çok harcamamak lazımdır. Herkes kazancına göre bir tasarrufta bulunmalıdır.

Tuğba Aydınlık – DenizTopu.com

Yasal Uyarı: Yayınlanan bu kompozisyonun tüm hakları DenizTopu.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi kompozisyonun tamamı başka sitelerde kullanılamaz, yayınlanamaz. Ancak kompozisyonun bir bölümü alıntı yapılarak ve bu sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.

Konu İçeriği:

İlginizi çekebilecek diğer yazılar:

“Ak Akçe Kara Gün İçindir İle İlgili Kompozisyon” konusuna 52 yorum yapıldı.

Sayfalar: [6] 5 4 3 2 1 »

52
Yazan: Elif

Teşekkürler iyiki deniz topu var

51
Yazan: fatma

güzellll :x :cool: :grin: :lol: :razz: :| ;-)

50
Yazan: Halil

:???: güzel :???:

49
Yazan: Mehmet

:razz: :| :!: :?: :???: :arrow: :cool: :cry: :grin: :evil: :twisted: :o :mrgreen: :razz: :shock: :sad: :shock: ;-) gozelllllll olmus saolun

48
Yazan: ilker

çok güzel

47
Yazan: melike

çok guzel bir site kim yaptıysa teşşekur ederim ;-) :| :smile: :cool: :???: :razz: :grin:

46
Yazan: mehmet ali

harikaaa :D

45
Yazan: dilaram

:| süperin ötesi :|

44
Yazan: eyüpcan

:smile: kompozisyonlar için buraya girecem……….. ;-) :lol: :???:

43
Yazan: eyüpcan

:smile: :grin: :grin: ;-) :mrgreen: güzellllllllllllllllllllllll

Yorum Yaz

- Lütfen yorumunuzun yazının konusu ile alakalı olmasına dikkat ediniz.
- Kişisel hakaret, küfür ve reklam içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
- Bu sayfalarda yayınlanan yorumların hepsi okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan DenizTopu.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

İsim:

Mail:

Yorum:

icon_wink.gif icon_neutral.gif icon_mad.gif icon_twisted.gif icon_smile.gif icon_eek.gif icon_sad.gif icon_rolleyes.gif icon_razz.gif icon_redface.gif icon_surprised.gif icon_mrgreen.gif icon_lol.gif icon_idea.gif icon_biggrin.gif icon_evil.gif icon_cry.gif icon_cool.gif icon_arrow.gif icon_confused.gif icon_question.gif icon_exclaim.gif 

Ders
Etiketler: , , , , , , , , ,
Sayfa Başına Dön