Ak Akçe Kara Gün İçindir İle İlgili Kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

İnsanlar yaşamlarını sürdürebilmek amacıyla, ihtiyaçlarını karşılamak için çalışırlar. Harcadıkları emek ile elde ettikleri gelirleri ile, ihtiyaçları olan şeyleri alarak, yaşamalarını kolaylaştırırlar. Her insanın kazancı aynı değildir, kimi az kimi daha çok gelir elde eder. Geliri az olan, daha az şeyler alırken, geliri fazla olanlar da daha fazla şeyler alabilirler.

Geliri az veya çok olsun, bir gelir elde eden ve para kazananlar, kazandıklarının hepsini birden tüketmek zorunda değildir. İnsanların ihtiyaç ve isteklerinin sınırı yoktur. Her zaman en iyi ve en güzel şeylere sahip olmak isterler. Bu da para ile mümkündür.

Bir geliri olup da, para kazanan herkes, az veya çok bir kısmını tasarruf etmelidir. Yani biriktirip bir kenara koymalıdır. Çünkü ileride nasıl ve ne şekilde harcamalar ile karşılaşabileceğini kimse bilemez. Aniden ve hesaplanmayan harcamalar ile karşılaşmak insanları sıkıntıya sokabilir. Bunları yaşamak istemiyorsak, kazancımızın az da olsa bir kısmını ilerideki ihtiyaçlarımız için, biriktirmeliyiz. Birikimlerimizi de, iyi bir şekilde değerlendirmeliyiz. Tasarruflu olmayı, küçük yaşlardan itibaren aile bireylerine ve çevremize öğretmeliyiz. Bugünün kazancını bugün harcarsak, ilerideki zorluklara hazırlık yapmazsak, o günler geldiğinde ise sıkıntılar yaşamak kaçınılmaz olur. İnsan genç ve sağlıklı iken çalışır ve para kazanabilir. Daha sonra yaşlandıkça çalışma kuvveti azalır. Çalışamayacak duruma geldiğinde ise, para kazanamaz. Çalışmak istese bile, yaşlı olduğu için ona güvenemeyip iş vermek istemezler. O bakımdan, kazanırken, gelir elde ederken geleceği, yani yaşlılığı ve zor günleri de düşünmek lazımdır. Kazançları gerektiği şekilde tasarruf ederek değerlendirerek, bu zor günlere de hazırlık yapmak gerekmektedir.

Az kazanıp, çok harcamamak, çok kazanıp da, çok harcamamak lazımdır. Herkes kazancına göre bir tasarrufta bulunmalıdır.

Tuğba Aydınlık – DenizTopu.com

Yasal Uyarı: Yayınlanan bu kompozisyonun tüm hakları DenizTopu.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi kompozisyonun tamamı başka sitelerde kullanılamaz, yayınlanamaz. Ancak kompozisyonun bir bölümü alıntı yapılarak ve bu sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.

Konu İçeriği: , ak akçe kara gün içindir kompozisyon, ak akçe kara gün içindir ile ilgili kompozisyon, ak akçe kara gün içindir, ak akça kara gün içindir kompozisyon, ak akçe kara gün içindir hikayesi, ak akçe kara gün içindir kısa kompozisyon, ak akçe kara gün içindir kompozisyon kısa, ak akçe kara gün içindir kompozisyonu, ak akçe kara gün içindir kompozisyon örneği, ak akçe kara gün içindir atasözü ile ilgili kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

52 Yorum “Ak Akçe Kara Gün İçindir İle İlgili Kompozisyon

 1. Elif

  Teşekkürler iyiki deniz topu var

 2. fatma

  güzellll 😡 😎 😀 😆 😛 😐 😉

 3. Halil

  😕 güzel 😕

 4. Mehmet

  😛 😐 ❗ ❓ 😕 ➡ 😎 😥 😀 👿 😈 😮 :mrgreen: 😛 😯 🙁 😯 😉 gozelllllll olmus saolun

 5. ilker

  çok güzel

 6. melike

  çok guzel bir site kim yaptıysa teşşekur ederim 😉 😐 🙂 😎 😕 😛 😀

 7. mehmet ali

  harikaaa 😀

 8. dilaram

  😐 süperin ötesi 😐

 9. eyüpcan

  🙂 kompozisyonlar için buraya girecem……….. 😉 😆 😕

 10. eyüpcan

  🙂 😀 😀 😉 :mrgreen: güzellllllllllllllllllllllll

 11. ceren

  ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM CANLARIM
  KİM YAZDIYSA ELLRİNDEN ÖPERİM;-)

 12. rabiya

  😕 biraz iyi 😐 😆

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir