Bulunduğunuz sayfa: Ana Sayfa > Ders > 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Hakkında Kompozisyon

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Hakkında Kompozisyon

- Bu Yazı 113 Yorum Aldı

tarihinde kurulmuştur ve Türkiye Cumhuriyeti adına önemli dönüm noktası olan bu gün 23 Nisan ve Çocuk Bayramı adı altında tüm dünya çocuklarına armağan edilmiştir.

23 Nisan tarihine bu anlamın yüklenmesinin nedeni kavramından ulusun yönetimde söz hakkı sahibi olduğunu vurgulama istediğidir. kurulmadan önce imparatorluk döneminde yönetim kişinin yani padişahın elindeyken meclisin kurulması ile halk yönetime birebir katılma olanağı bulmuş ve yönetimde söz sahibi olmuştur. “Ulusu yine ulusun azim ve kararı kurtaracaktır. egemenlik vardır, o da ulusal egemenliktir.” sözü ile durumun önemini vurgulayan Atatürk bu bayram ile egemenlik kavramının sürekliliğini sağlamayı amaçlamıştır.

23 Nisan’ın çocuklara armağan edilmiş olması toplumun temelini, geleceğini oluşturan küçük dimağlara ne derece önem verildiğini gösterir. Bugün dünyanın dört yanından araya çocuklar ile birlik ve beraberlik duygusu içerisinde kutlamalar yapılır, oyunlar oynanır, şiirler okunur, müsamereler düzenlenir, devlet kademesindeki çok birimin yönetimi o günlüğüne çocuklara bırakılır. Dünyada kutlanan çocuk bayramı 23 Nisandır. çok alanda yaptığı yenilikler ve ileri görüşlülüğünü daha bu bayramı çocuklara armağan ederek göstermiş, geleceğimiz olan çocuklara sadece onlara ait olan bugünü armağan etmiştir.

Sema Özbek – DenizTopu.com
Yasal Uyarı: Yayınlanan bu kompozisyonun tüm hakları DenizTopu.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi kompozisyonun tamamı başka sitelerde kullanılamaz, yayınlanamaz. Ancak kompozisyonun bölümü alıntı yapılarak ve bu sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.

Konu İçeriği:

İlginizi çekebilecek diğer yazılar:

“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Hakkında Kompozisyon” konusuna 113 yorum yapıldı.

Sayfalar: [12] 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 … 1 »

113
Yazan: Beyza

Çok güzel bakış açıma katkı sağladı

112
Yazan: Başak

Bayildim kardeşş 10 üzerinden 10!!…:-):-D;-):O

111
Yazan: mira

Harika bayıldım bu ödeve . ve bu ödev sayesinde 23 NİSAN konulu kompozisyon yarışmasında 1. Oldum teşekkür ederim elinize ve yüreğinize sağlık bu ödev sayesinde bir adet Iphone 6 kazandım

110
Yazan: halit

Çok teşekkür ederim guzel :) :)

109
Yazan: esin

;-) :| :smile: :roll: :razz: :mrgreen: :lol: :grin: :cool: süppper

108
Yazan: belgin

:| :roll: harikaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

107
Yazan: Cansu

Size teşekkür ederim. Gerçekten çok işime yaradı.

106
Yazan: tayar

;-) muhhhhhhhhhhhhteeeeeeeeeeeşemmmmmmmm :| :smile: :roll: :razz: :mrgreen: :lol: :grin: :cool:

105
Yazan: Melis

Çok güzel :| :smile: :razz: ;-)

104
Yazan: hasan

güzzel

Yorum Yaz

- Lütfen yorumunuzun yazının konusu ile alakalı olmasına dikkat ediniz.
- Kişisel hakaret, küfür ve reklam içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
- Bu sayfalarda yayınlanan yorumların hepsi okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan DenizTopu.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

İsim:

Mail:

Yorum:

icon_wink.gif icon_neutral.gif icon_mad.gif icon_twisted.gif icon_smile.gif icon_eek.gif icon_sad.gif icon_rolleyes.gif icon_razz.gif icon_redface.gif icon_surprised.gif icon_mrgreen.gif icon_lol.gif icon_idea.gif icon_biggrin.gif icon_evil.gif icon_cry.gif icon_cool.gif icon_arrow.gif icon_confused.gif icon_question.gif icon_exclaim.gif 

DersSayfa Başına Dön