Bulunduğunuz sayfa: Ana Sayfa > Ders > Kütüphane Haftası

Kütüphane Haftası

- Bu Yazı 5 Yorum Aldı

1928 yılında Alfabesinin kabulü, yazma seferberliğinin başlatılması, eğitim yaygın ve önemli hale gelmesi ile ülkemizde sayısı artmış ve bununla orantılı olarak olan ilgi de çoğalmıştır. ilgiyi karşılamak için kitaplıklar kurulmuş, kitaplıkların gelişip kapsamlı hale gelmesiyle kütüphaneler meydana gelmiştir.

Kütüphane birçok konuda ve değişik bilgiye yazılı bir şekilde ulaşmayı sağlayan mekanlardır, bir ülkenin ve şehrin gelişmişlik düzeyini gösteren öğelerden biridir. Ülkemizde Kütüphane haftası Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen tarih olan mart ayının son pazartesi günü ile başlayan haftadır. hafta süresince kütüphanelerin önemi anlatılır, gelişmiş mekanlar meydana getirmek için yapılabilecek çalışmalar açıklanır, kütüphanenin yararlarından ve kütüphanede uyulması gereken başlı kurallardan bahsedilir.

Gelişime giden yol okumaktan, kitaplardan ve dolayısıyla kütüphanelerden geçer, bilgiye ulaşmayı sağlayan mekanlar korunmalı, yenileri açılmalı, elde bulunan ortak kullanıma açık mekan ve kaynaklar bizden sonra kullanılacak kişiler de düşünülerek düzgün kullanılmalıdır. Kütüphane Haftası işte tüm konulara değinildiği, herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmeye çağırıldığı haftadır.

Sema Özbek – DenizTopu.com

Yasal Uyarı: Yayınlanan kompozisyonun tüm hakları DenizTopu.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi kompozisyonun tamamı başka sitelerde kullanılamaz, yayınlanamaz. Ancak kompozisyonun bir bölümü alıntı yapılarak ve sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.

Konu İçeriği:

İlginizi çekebilecek diğer yazılar:

“Kütüphane Haftası” konusuna 5 yorum yapıldı.

5
Yazan: Muhammed Emir Özkan

;-) (Bana göre çok güzel)Sizin fikrinizi bilmem kısaca çok güzel olmuş eline sağlık :grin: :x ;-) :cool: :grin: :mrgreen:

4
Yazan: yaprak

çok güzel eline ve aklına saglık

3
Yazan: emine

cok guzel :shock:

2
Yazan: hüseyin gül

kim yazdıysa eline sağlık :| ;-) :x :twisted:

1
Yazan: tuqcehan

:mrgreen: teşekkürler işime yarıyacak :| :| :|

Yorum Yaz

- Lütfen yorumunuzun yazının konusu ile alakalı olmasına dikkat ediniz.
- Kişisel hakaret, küfür ve reklam içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
- Bu sayfalarda yayınlanan yorumların hepsi okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan DenizTopu.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

İsim:

Mail:

Yorum:

icon_wink.gif icon_neutral.gif icon_mad.gif icon_twisted.gif icon_smile.gif icon_eek.gif icon_sad.gif icon_rolleyes.gif icon_razz.gif icon_redface.gif icon_surprised.gif icon_mrgreen.gif icon_lol.gif icon_idea.gif icon_biggrin.gif icon_evil.gif icon_cry.gif icon_cool.gif icon_arrow.gif icon_confused.gif icon_question.gif icon_exclaim.gif 

DersSayfa Başına Dön