Yüksek Uygarlığın Merdiveni Sanattır Konulu Kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

Sanat, bir ülkenin yüksek uygarlık düzeyine ulaşması için, çıkması gereken merdivenin basamaklarından biridir. Bu merdivenin sonunda, ülkenin geleceği yatar. Bu sona ulaşmak için, tüm halk el ele çalışmalıdır.

Sanat, toplumdaki en önemli unsurlardandır. Sanata gereken değeri vermeyen ülkelerin sonu vahimdir. Atatürk; ‘Bir millet ki resim yapmaz, bir millet ki heykel yapmaz, bir millet ki fennin gerektirdiği şeyleri yapmaz; itiraf etmeli ki o milletin ilerleme yolunda yeri yoktur. ’ der. Başka bir sözü ise: ‘ Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.’ Bu sözlerden, milletin temel yapısını sanatın oluşturduğunu anlıyoruz. Sanatsız bir millet ilerleyemez, çağa ayak uyduramaz ve böylelikle de diğer ülkelerin sömürgesi altına girmek zorunda kalır. Her devlet, toplumda iz bırakan ve unutulmayan kişiler adına heykeltıraş yaparak duygularını sanatla ortaya koyar. Ünlü besteci Beethoven, ölmeden önceki son senfonisini çok sevdiği babası adına yaparak, hissettiği duyguları açığa vurmuştur.

Atatürk, bu toplumu bize emanet ederken , vatanın gelişmesi için sanatın gerekli olduğunu birçok sözüyle anlatmıştır. Ama biz bugün çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmak için sanata gerekli değeri veriyor muyuz?

Gizem GÜLKANAT – DenizTopu.com
Yasal Uyarı: Yayınlanan bu kompozisyonun tüm hakları DenizTopu.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi kompozisyonun tamamı başka sitelerde kullanılamaz, yayınlanamaz. Ancak kompozisyonun bir bölümü alıntı yapılarak ve bu sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.

Konu İçeriği: , yüksek uygarlığın merdiveni sanattır, sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir kompozisyon, sanat ile ilgili kompozisyon, sanatla ilgili kompozisyon, sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir ile ilgili kompozisyon, yüksek uygarlığın merdiveni sanattır sözü, sanatla ilgili kompozisyonlar, yüksek uygarlığın merdiveni sanattır ne demek, yüksek uygarlığın, sanat ile ilgili kompozisyonlar

Sponsorlu Bağlantılar

29 Yorum “Yüksek Uygarlığın Merdiveni Sanattır Konulu Kompozisyon

 1. eda taşpınar

  😐 çok işime yaradı saolun :))))))))))9

 2. beyza

  😐 cook tsk .d

 3. özlem

  çok güzel diyorum başka bişey demiyorum

 4. alican

  tebrik ediyorum böyle güzel kompozisyon yazan insani ! böyle güzel kompozisyon bulduğuma inanamıyorum!!! 😉 🙄

 5. İbrahim

  yazan kmse ellerine sağlık çok güzel olmuş teşekkür ederim

 6. fatma

  :cool:güzel tamda aradığım teşekkür ederim

 7. canan

  çok güzel yaaaaaa işime çok yaradı. Bunu yazan kişiye çok çok çok tşkr edermmmmm… 😐 😉

 8. ecem

  çokkk hoş yaaaaa 😎 ❗ 😐

 9. Remziye Naciye Şişeci

  🙂 ayyy çok teşekkür ederim herkese
  yanı byby 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir