Bulunduğunuz sayfa: Ana Sayfa > Ders > Tarihin Önemi İle İlgili Kompozisyon

Tarihin Önemi İle İlgili Kompozisyon

- Yorum Yaz

Tarih insanların geçmişteki her türlü faaliyetini olayların birbirleriyle olan ilişkilerini sebep-sonuç belirterek yer ve zaman göstererek belgelere dayalı inceleyen bir bilim olarak insanlığa çok fayda sağlamıştır. Bu sayede çağlar sonrası ilerleme sağlanmıştır.

Tarih insanlık için çok önemlidir. Çünkü tarih olmasaydı, bugün insanlık çok fazla gelişme gösteremezdi. Tarih diye bir şey olmasaydı insanlar doğum tarihini, ölüm tarihini, kaç sene yaşadıklarını bile bilemezlerdi. Mesela bir hastaneye gideceğiz, gitmeden önce randevu almamız gerekir. Randevu alırken bize tarihini ve gününü verirler. Biz de bu tarihe göre hastaneye gideriz. Eğer tarih olmasaydı insanların düzeni olmazdı. Tarihin günümüzde çok önemi var. Tarih geçmişten günümüze kadar ilerlemiştir. Atatürk ‘Eğer bir millet büyükse, kendisini tanımakla daha büyük olur’ demiş. Yani eğer tarih olmasaydı kendimizi ve milletimizi iyi tanıyamazdık. Tarih, sosyal, ekonomik, kültürel özellikleri de tanımlar. Bu yönden de tarih fazlasıyla önemlidir.

Sonuç olarak tarih, insanlığa geçmişi sorgulayarak geleceğe yön vermektedir. Dününü bilmeyen bugününü bilemezdi.

Müberra Taşlıyol – DenizTopu.com

Yasal Uyarı: Yayınlanan bu kompozisyonun tüm hakları DenizTopu.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi kompozisyonun tamamı başka sitelerde kullanılamaz, yayınlanamaz. Ancak kompozisyonun bir bölümü alıntı yapılarak ve bu sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorum Yaz

- Lütfen yorumunuzun yazının konusu ile alakalı olmasına dikkat ediniz.
- Kişisel hakaret, küfür ve reklam içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
- Bu sayfalarda yayınlanan yorumların hepsi okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan DenizTopu.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

İsim:

Mail:

Yorum:

icon_wink.gif icon_neutral.gif icon_mad.gif icon_twisted.gif icon_smile.gif icon_eek.gif icon_sad.gif icon_rolleyes.gif icon_razz.gif icon_redface.gif icon_surprised.gif icon_mrgreen.gif icon_lol.gif icon_idea.gif icon_biggrin.gif icon_evil.gif icon_cry.gif icon_cool.gif icon_arrow.gif icon_confused.gif icon_question.gif icon_exclaim.gif 

Ders
Etiketler:
Sayfa Başına Dön