Öğretim İlke ve Yöntemleri Konulu Kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

Konu: “Öğretim ilke ve yöntemleri”

SİSTEMLER VE YÖNTEMLER

Eğitim, insanın bireysel ve sosyal gelişimini ve yeterliliğini sağlamak amacıyla, belirli bir ortamda oluşturulan bir süreçtir. Öğretim ise, eğitimi ve öğrenmeyi kolaylaştıran öğrenme faaliyetleridir.

İnsanın hayatı boyunca eğitime ihtiyacı vardır. Bilindiği gibi ilk eğitim ailede başlar ve okulda devam eder. Bu nedenle okullar ve uyguladıkları öğretim, insanın hayatını, yaşantısını ve davranışlarını etkiler. Geçmişten bugüne dek birçok öğretim ilkesi uygulanmıştır. Öğretmen merkezli öğrenim yerini artık öğrenci merkezli öğrenime bırakmıştır. Değişmeyen ve değişmesi de zaman alacak bir sistem vardır ki o da öss. Kısaca öss.’yi tanımlayacak olursak, insan hayatını etkileyen, 180 dakikalık bir hayat koşusu yani üniversiteye yerleşme sınavıdır. Ne yazık ki her yıl binlerce genç hayallerini ertelemek ya da istemedikleri bölümlere gitmek durumunda kalmıştır. Gerçek şudur ki, insan hayatı 180 dakikaya sığdırılamaz. Üniversite, başarının kapılarını aralayan sadece bir araçtır. O araç iyi kullanılmazsa, hiçbir işe yaramayabilir.

İnsanlar, aileden çok okulda vakit geçirirler. Bu bakımdan okuldan alınan eğitim de çok önemlidir. İyi bir eğitim, iyi bir yaşam demektir. Öğretmenler de eğitim ve öğretim de önemli bir yere sahiptir. Ünlü düşünür Ruffini’nin de dediği gibi “ Öğretmen mum gibidir, kendini tüketerek başkasına ışık verir.”

Tuğba Aydınlık – DenizTopu.com

Yasal Uyarı: Yayınlanan bu kompozisyonun tüm hakları DenizTopu.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi kompozisyonun tamamı başka sitelerde kullanılamaz, yayınlanamaz. Ancak kompozisyonun bir bölümü alıntı yapılarak ve bu sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.

Konu İçeriği: , eğitim ile ilgili kompozisyon, eğitim öğretim konulu deneme, eğitimle ilgili kompozisyon, eğitim hakkında kompozisyon, eğitim öğretim konulu deneme yazısı, eğitim öğretim ile ilgili kompozisyon, eğitim ve öğretim ile ilgili kompozisyon, eğitim öğretim konulu kompozisyon, eğitim konulu kompozisyon, eğitim öğretim ile ilgili deneme

Sponsorlu Bağlantılar

23 Yorum “Öğretim İlke ve Yöntemleri Konulu Kompozisyon

  1. kardelen

    çok güzell çk işime yaradııı 😉 😐 😀 😛

  2. mira

    ya çokk sağolunnnn çokk işime yaradıııı

  3. ufuk

    saqol usta çok yardımcı oldun 😎

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir