Kurtuluş Savaşı ve Atalarımız İle İlgili Kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

Nice şehit vermemize rağmen kazanamamıştık 1.Dünya Savaşını. Yurdumuz düşmanlar tarafından işkâl edilmişti. Yüreklerimizdeki ateş sönmeden tek umudumuz yeni bir savaş hazırlığı idi.

Kana doymuyordu toprak. Daha kaç annenin ciğeri yanacak kaç evin bacasına ateş düşecekti? Kim bilir daha kaç çocuk yetim ve öksüz kalacaktı. Bizler sıcacık battaniyelerimize sarılırken onlar kanlı şehit kefenlerine sarılıyordu. Bizler yuvamızda otururken onlar mermi taşıyordu. O da bir çocuktu, çocukluğunu yaşayamamış bir çocuk. Bir çocuk ne isterdi ki park, oyuncak ve çikolatadan başka? Fakat o bunları bilmiyordu bile. Onun tek hayali ve bitmeyen duası savaşın bitmesiyle birlikte ailesinin yanında olmasıydı. Her an korkuyla yaşıyordu Türk kadını. Her atılan bombayla çığlıklar yayılıyor, feryatlar yakılıyor, yürekler sızlıyordu.

Kurtuluş Savaşı’nda M. Kemal Atatürk önderlik etmişti. Tam 4 yıl sürmüştü bu gönüllerin destanı. Bu destan uğruna nice şehitler verilmiş, iç ve dış düşmanlarla zorlu mücadeleler yaşanmıştı. Artık egemenlik halkın elindeydi. Yurdun dört bir yanına bayram kokusu sinmişti. Serildi yurdun önüne yeni parlak ufuklar, kayboldu kızgın kara bulutlar. Açıldı kırmızı beyaz göklerin süsü… Kutsal topraklarda güçlü bir ulus ilan edildi. Bugün zaferdi, bugün bayramdı, bugün şandı, bugün şerefti, bugün kurtuluştu. Bugün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramıydı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı yüreğimin en derinindeki sevgiyle damarımda damla damla akan hürriyetimle kutluyorum. Atam ve vatan uğruna canını vermiş ey şehitler, sizlere selam ve sevgi olsun. Biz Türk çocuğu, Türk evladıyız. En kutsal görevimiz, kan kokusuyla altın değerini almış bu toprakları ebediyen muhafaza etmektir. Her yanımda taşta, toprakta olan siz atalarımı saygı ve sevgi ile anıyorum.


Mine Nur Çitfçi – DenizTopu.com


Yasal Uyarı: Yayınlanan bu kompozisyonun tüm hakları DenizTopu.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi kompozisyonun tamamı başka sitelerde kullanılamaz, yayınlanamaz. Ancak kompozisyonun bir bölümü alıntı yapılarak ve bu sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.

Konu İçeriği: , kurtuluş savaşı kompozisyon, kurtuluş savaşı ile ilgili kompozisyon örnekleri, kurtuluş savaşı kompozisyonları, kurtuluş savaşıyla ilgili kompozisyon, KURTULUŞ SAVAŞI HAKKINDA KOMPOZİSYON, kurtuluş savaşı ile ilgili yazı, kurtuluş savaşı ile ilgili düşünceler, kurtuluş savaşı kompozisyonu, kurtuluş savaşıyla ilgili kompozisyonlar, kurtuluş ile ilgili kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

32 Yorum “Kurtuluş Savaşı ve Atalarımız İle İlgili Kompozisyon

 1. birsen

  Çok güzeldi benim de yarın sınavım var ve bn de bunu yazmaya çalışıcam 🙄 💡 😉

 2. esra

  çok üzüldüm 😥 😕

 3. ali

  çooooooooooooookkkkkkkkkkk duygulandm 😥 😥 😥 😥 😥 😥 😳 😥 👿 😆 🙁

 4. iremm

  çok fena üzücü..ben 10 yaşında 4. sınıfa giden bir kızım.Çanakkale 1915 filmine gittim.Her akşam bu rüyama giryor korkarak uyanıyorum. 🙁 ama helal olsun bu komposizyon süper olmuş.Sabahtan beri arıyordum konuyu bu kadar güzel anlatan bir komposizyon tek bu wardı.. saol 😕 😥 😳 😳 😥

 5. evrim

  çok iyiiii

 6. bir dost

  bece çok güzel çok duygulandım 😥 😥 😥 😮 😳 😥

 7. vatan sever

  😥 😥 😥 😥 çok etkilendim vatnımız çok güzel ve çok zor kazanılması onun değerini arttırır

 8. elif

  çok üzücü 😥 😳 👿 😈

 9. emine

  benc cok guzeldı aglıcak gıbı oldum 😥 ➡ 😐 😈

 10. efe

  çok güzel 😥 😥 😥 😐 👿

 11. zekai

  gerçekten üzücü 😥 😥 😥 👿

 12. Aleyna

  Gerçekten çok güzel. Allah Mehmetçiklerimizi korusun .Bugun başkasının yarın bizim kardeşlerimiz…
  😳

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir