Bulunduğunuz sayfa: Ana Sayfa > Ders > Karşılıksız Sevmek İle İlgili Kompozisyon

Karşılıksız Sevmek İle İlgili Kompozisyon

- Bu Yazı 9 Yorum Aldı

“Karşılıklı” ve “Karşılıksız” birbirinin zıttıdır. Halk arasında en çok tartışılan konulardan biridir. İnsan karşılık beklemek için mi sever? Hayır, onu sevdiği için sever. soyut ve bireyseldir. İki tarafın sevgisi her zaman karşılıklı değildir.

Bir tarafın düşüncesi; kar ne zaman kırmızı ğarsa, güneş ne zaman batıdan doğarsa ve şeytan ne zaman namaz kılarsa; yani dünya tersine dönse de sevmem düşüncesi varken diğer taraf ise bu gönül ağlamayı, gülmeyi unutur seni sevmeyi unutmaz diye düşünen birisinin sevgisi nasıl karşılıklı olabilir ki. Karşılıklı olmasını beklemek ne kadar mantıklı olabilir. İşte bu nedendendir ki çoğu zaman karşılıksızdır. Karşımızdaki sevmese sevmeyi bilmeliyiz. Ruhun bir parçası olan bizi hayata bağlar. Bu parçayı attığımızda ne kadar dayanabiliriz ki! Bütün organlardan biri olmadığında diğerleri de zarar görür ; içimizdeki o parça olmadığında da zarar görürüz. Adadan kopmuş bir parça yapayalnız. Ağaçtan kırılmış bir dal çaresiz ve parlamayan bir yıldız karanlıktır.

Hayat şu mesajı verir ki; türlü türlü vardır. ise karşılıksız sevmeliyiz. Tıpkı rakipleri karşılıksız nedir bilmeliyiz. Çünkü , karanlık geceye rağmen buğulanmış pencere camına güneşi çizmektir.

AŞAR – DenizTopu.com

Yasal Uyarı: Yayınlanan bu kompozisyonun tüm hakları DenizTopu.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi kompozisyonun tamamı başka sitelerde kullanılamaz, yayınlanamaz. Ancak kompozisyonun bir bölümü alıntı yapılarak ve bu sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.

Konu İçeriği:

İlginizi çekebilecek diğer yazılar:

“Karşılıksız Sevmek İle İlgili Kompozisyon” konusuna 9 yorum yapıldı.

9
Yazan: elvan

gerçekten süper olmuş.. en çokta sonda verdiği mesajı beğendim :smile:

8
Yazan: leyla

çok güzel :|

7
Yazan: zeynep

süper olmuş

6
Yazan: esme

katılıyorum, sevgi karşılıksızdır

5
Yazan: leyla

çok güzel olmuş haklısın

4
Yazan: buse

bence de insan bu tam da bu yazıda olduğu gibi sevmelidir. :grin:

3
Yazan: derya

bir de karşılığı olsa hayat bayram olur bana güzel olmuş ;-)

2
Yazan: nazlı

karşılıksız sevmek benzetmeleri çok güzel olmuş. harika

1
Yazan: alara

çok güzel olmuş :smile:

Yorum Yaz

- Lütfen yorumunuzun yazının konusu ile alakalı olmasına dikkat ediniz.
- Kişisel hakaret, küfür ve reklam içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
- Bu sayfalarda yayınlanan yorumların hepsi okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan DenizTopu.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

İsim:

Mail:

Yorum:

icon_wink.gif icon_neutral.gif icon_mad.gif icon_twisted.gif icon_smile.gif icon_eek.gif icon_sad.gif icon_rolleyes.gif icon_razz.gif icon_redface.gif icon_surprised.gif icon_mrgreen.gif icon_lol.gif icon_idea.gif icon_biggrin.gif icon_evil.gif icon_cry.gif icon_cool.gif icon_arrow.gif icon_confused.gif icon_question.gif icon_exclaim.gif 

Ders
Etiketler: , , , , , , , ,
Sayfa Başına Dön