Bulunduğunuz sayfa: Ana Sayfa > Ders > Cumhuriyet Bayramının Kutlanması İle İlgili Kompozisyon

Cumhuriyet Bayramının Kutlanması İle İlgili Kompozisyon

- Yorum Yaz

Cumhuriyet Bayramı Türk halkının kendi kendini yönettiği bir sistemin bayramıdır. 29 Ekim’de okullarda tüm hazırlıklar tamamdır. Okulun meşhur bando takımı ve gösterileri, balonlar, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün posterleri ve gurur kaynağımız Türk bayrağı okulun her köşesinde bilfiil asılmıştır.

Şenlik günümüz gelip çatar. Çocuklar törene gitmek için sabahın erken saatlerinde uyanıp süslenirler. Ellerine Türk bayrağını alıp yollara düşerler. Tören başlar ve büyük bir gururla okuduğumuz o İstiklâl Marşı okunur. Ardından gösterilere başlanır Türkiye’nin her bir köşesinde. Çocukların gözündeki o gururlu uçaklar geçer. Her bir Türk çocuğunun hayranlıkla baktığı o uçaklar gökyüzünde belirirler. Bizim bayram dediğimiz de budur işte. O uçakların her hareket edişinde bu cumhuriyeti ayakta tutanlar ve tutmuş olanlar geliyor aklımıza. Ne zorluklarla, ne savaşlarla kazanıldığı her bir hareketiyle geliyor aklımıza. O nazlı hilalimin dalgalanışında da aynı his, her bir hareketinde daha da fazlası aslında.

Biz bu cumhuriyeti çok zor savaşlarla kazandık. Kimsenin de bu cumhuriyeti kolay bir şekilde kaybetmesine göz yummayacağız. Askerlerimizin o gayretini boşa çıkarmayacağız. Biz bu cumhuriyeti kaybetmek için kurmadık. Biz bu cumhuriyeti BİZ olmamız için kurduk! Cumhuriyetimizin 90.yılı kutlu olsun!

Ahmet Emir Uğuz - DenizTopu.com

Yasal Uyarı: Yayınlanan bu kompozisyonun tüm hakları DenizTopu.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi kompozisyonun tamamı başka sitelerde kullanılamaz, yayınlanamaz. Ancak kompozisyonun bir bölümü alıntı yapılarak ve bu sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorum Yaz

- Lütfen yorumunuzun yazının konusu ile alakalı olmasına dikkat ediniz.
- Kişisel hakaret, küfür ve reklam içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
- Bu sayfalarda yayınlanan yorumların hepsi okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan DenizTopu.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

İsim:

Mail:

Yorum:

icon_wink.gif icon_neutral.gif icon_mad.gif icon_twisted.gif icon_smile.gif icon_eek.gif icon_sad.gif icon_rolleyes.gif icon_razz.gif icon_redface.gif icon_surprised.gif icon_mrgreen.gif icon_lol.gif icon_idea.gif icon_biggrin.gif icon_evil.gif icon_cry.gif icon_cool.gif icon_arrow.gif icon_confused.gif icon_question.gif icon_exclaim.gif 

Ders
Etiketler:
Sayfa Başına Dön