Bulunduğunuz sayfa: Ana Sayfa > Ders > 18 Mart Çanakkale Şehitleri İle İlgili Kompozisyon

18 Mart Çanakkale Şehitleri İle İlgili Kompozisyon

- Bu Yazı 6 Yorum Aldı

18 mart canakkale sehitleri ile ilgili kompozisyon 18 Mart Çanakkale Şehitleri İle İlgili Kompozisyon

100 Yılın Şehitlerine

Tarih 18 Mart. Güneş bile anladı bu günün önemini, bir ayrı doğuyor ALLAHU EKBER sesleri eşliğinde. Etraf kan gölü, toprağı örtüyor şehitlerin nurlanmış cansız bedenleri. Düşman denizin dört bir yanından hazırlanıyor. Müslüman toprağına ayak basmak amacı. Mehmetçikler unutmuş açlığı “bu vatan bizim” diyor. Tek yürek savaşacak Mehmetçik. Elifler, Fatmalar, Zehralar koşacak cepheye. Bu gün kurşun yağdıracak bulutlar düşmanın üzerine. Deniz bir ayrı kin tutuyor düşmana. İçine çekip boğmak istercesine dalgalı. Hilal ile yıldız sabırsız kan gölünün üzerine doğmak için.

Ey ölümsüz vatanın muhafızları. Başlasın artık savaş, çiğneyin düşmanı ezercesine. Hilal ile yıldızın asil rengini veren sizin kanınız. Kaldır artık Seyit Âlim şu mermiyi. Düşman yiğit görsün. Hatice anam kendi elleriyle kınalıyor Hasanı. Aç, susuz, kıyafetsizsiniz. Ana, baba, kardeş, evlat, karılarınız ve şanlı Türk nesline armağan olsun diye şahadet makamına ulaşmak için koşuyorsunuz düşmana. Tekbir sesleri yükseliyor semaya. Melekler duacı size. Vatan duacı. Göğsünüz kabara kabara indiriyorsunuz İngilizleri, Fransızları. Elifler cepheye giderken tekbir seslerini takip ediyor, bazen feryatları, bazen de can çekişenlerin o acı seslerini. Kemal biliyor geldikleri gibi gideceklerini. Ve öyle oluyor. Baktılar ki ölenler bile bırakmıyor silahını. Kaçıyorlar sizden.

Bilin ki toprağa düşen kanı gözyaşı ile ısıtan bir nehir var. Allah’ın selamı üzerinize olsun şehitlerim. Kanınız yerde kalmayacak korkmayın. Her bir damla göklerde dalgalanacak. Rüzgâr her gün ayrı bir şehvetle esecek. Yağmur titreyecek “bir damlam ıslatır” diye. Kuşlar selam verecek sana kanatlarını açarak özgürce senin sayende. Yemin olsun elletmem bayrağımı yerde ezecek kalleşe. Ve işte yürekler titreten ezan sesi yükseldi. Analar babalar daha çok kaldırıyor ellerini semaya. Emanetinize gözüm gibi bakacağıma, son nefesime kadar koruyacağıma namusum ve şerefim üzerine ant içerim. Ey bu vatanın korkusuzları, ruhunuz şad olsun. Aziz milletin kahraman askerleri…

Zeynep Yıldırım – DenizTopu.com

Yasal Uyarı: Yayınlanan bu kompozisyonun tüm hakları DenizTopu.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi kompozisyonun tamamı başka sitelerde kullanılamaz, yayınlanamaz. Ancak kompozisyonun bir bölümü alıntı yapılarak ve bu sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.

Konu İçeriği:

“18 Mart Çanakkale Şehitleri İle İlgili Kompozisyon” konusuna 6 yorum yapıldı.

6
Yazan: Selenay

Çanakkalenin önemini tam anlamıyla tanımlamış tebrik ederim kim yazdıysa ellerine sağlık çok işime yaradı

5
Yazan: enes

cok guzel

4
Yazan: Serel

Bunu nasıl yazdiniz bilmiyorum ama okurken sanki ben savasiyormus gibi yaşadım o kadar duygulu ki kompozisyon gerçekten tebrik ederim sizi

3
Yazan: helin

şehitlerimizi saygıyla anıyoruz

2
Yazan: seren

şehitler ölmez vatan bölünmez bunu kimse unutmasın ve harika olağan üstü bir kompozisyon :cry: :oops: :smile: :oops: :grin:

1
Yazan: Sude

Çok güzel çok hoşuma gitti ;-) :lol: :cry:

Yorum Yaz

- Lütfen yorumunuzun yazının konusu ile alakalı olmasına dikkat ediniz.
- Kişisel hakaret, küfür ve reklam içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
- Bu sayfalarda yayınlanan yorumların hepsi okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan DenizTopu.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

İsim:

Mail:

Yorum:

icon_wink.gif icon_neutral.gif icon_mad.gif icon_twisted.gif icon_smile.gif icon_eek.gif icon_sad.gif icon_rolleyes.gif icon_razz.gif icon_redface.gif icon_surprised.gif icon_mrgreen.gif icon_lol.gif icon_idea.gif icon_biggrin.gif icon_evil.gif icon_cry.gif icon_cool.gif icon_arrow.gif icon_confused.gif icon_question.gif icon_exclaim.gif 

Ders
Etiketler:
Sayfa Başına Dön