Bulunduğunuz sayfa: Ana Sayfa > Ders > Susuzluk İle İlgili Kompozisyon

Susuzluk İle İlgili Kompozisyon

- Bu Yazı 2 Yorum Aldı

Susuzluk, günümüzün en önemli ve öncelikli olarak çözülmesi gereken sorunlardan biridir. Susuzluğun nedeni; insanların bilinçsizliğinden ve sorumsuzluklarından kaynaklanır.

İnsan, doğada kendisine en çok faydası olan varlık olmasının yanında , aynı zamanda canlı bir bombadır. Bilinçsizce yapılan her , insanın kendisine verdiği zarardır. Susuzluk da verilen bu zararların sonucudur aslında. Çoğu insan evlerine çşır ve bulaşık makinesi . Oysa ki makineli ev ile makinesiz evin elektrik ve su faturalarını karşılaştırdığımız zaman makinesiz evin faturasının daha fazla olduğunu görürüz. Bir de günümüzde duş meraklıları var. En ufak bir kirlenmede hemen duşa girerler. Tamam güzeldir bu duş almayı, sefası getirmenin bir anlamı yoktur. duşa girince ayrı bir dünyaya açarmışçasına o duşakabinden kimse çıkmak bilmiyor. Olan gene doğaya ve insanlığa oluyor. Bir de tıraş olurken ve dişlerini fırçalarken musluğu açık bırakanlar var. Bir diğeri de sokaklarda patlayan sokak borularına karşı halkın takındığı sakin tavra şaşmamak elde değil. Olağan bir şey gibi akan suyu seyrede seyrede yollarına devam ederler. Artık bunun adına aptallık mı denir üşenmek mi orası bilinmez(çoğulcu kayıtsızlık).

Her insan su harcamalarına dikkat ederse ve çevresinde gördüğü olaylara karşı duyarlı olursa buna sorunlarla karşılaşmayız. Biraz da çocuklarımızı seviyorsak, bilincimizi artırıp çevremize daha duyarlı olmalıyız; ne de olsa gelecek nesiller bizim çocuklarımız…

Gizem Gülkanat – DenizTopu.com

Yasal Uyarı: Yayınlanan bu kompozisyonun tüm hakları DenizTopu.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi kompozisyonun tamamı başka sitelerde kullanılamaz, yayınlanamaz. Ancak kompozisyonun bir bölümü alıntı yapılarak ve bu sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.

Konu İçeriği:

İlginizi çekebilecek diğer yazılar:

“Susuzluk İle İlgili Kompozisyon” konusuna 2 yorum yapıldı.

2
Yazan: yagmur
Tarih: 22 Şubat 2014 - 21:15

:cry: lütfen suları ziyan etmeyelim….

1
Yazan: eda
Tarih: 19 Ocak 2012 - 10:10

güzel olmuş ama bana susuzluk değil su ile ilgili kompozisyon lazım lütfen en kısa sürede istediğim kompozisyonu yayınlarsınız :!: :???:

Yorum Yaz

- Lütfen yorumunuzun yazının konusu ile alakalı olmasına dikkat ediniz.
- Kişisel hakaret, küfür ve reklam içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
- Bu sayfalarda yayınlanan yorumların hepsi okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan DenizTopu.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

İsim:

Mail:

Yorum:

icon_wink.gif icon_neutral.gif icon_mad.gif icon_twisted.gif icon_smile.gif icon_eek.gif icon_sad.gif icon_rolleyes.gif icon_razz.gif icon_redface.gif icon_surprised.gif icon_mrgreen.gif icon_lol.gif icon_idea.gif icon_biggrin.gif icon_evil.gif icon_cry.gif icon_cool.gif icon_arrow.gif icon_confused.gif icon_question.gif icon_exclaim.gif 

DersSayfa Başına Dön