Bulunduğunuz sayfa: Ana Sayfa > Ders > Sil Baştan Yaşamak ile ilgili Kompozisyon

Sil Baştan Yaşamak ile ilgili Kompozisyon

- Bu Yazı 1 Yorum Aldı

Sil Baştan Yaşamak ile ilgili Kompozisyon

Sil baştan yaşamak deriz, sil baştan yaşayacağım deriz, bunu sıkça söyleriz. Hâlbuki bunu ne biz ne de bir başkası tamamıyla yapamamıştır. Hayata küsenler, nefret edenler size soruyorum siz sil baştan yaşayabileceğinizi mi düşünüyorsunuz? Bunu başarıp hiçbir şey olmamış gibi sıfırdan başlayacağınızı mı sanıyorsunuz? Bunu yapamazsınız! Her şeyi unutmak o kadar değil! Yaşadıklarınızı silmek, kötü anlarınızda hatıralarınız da olduğunu bilmek bunu insana yaptıramaz. Çünkü siz yaşadığınız şeyleri o kadar çabuk unutamazsınız!Şimdi bir düşünelim, aslında o kadar değil biliyorum ama olumlu yönden bakıldığında gerçekten hoş ve huzur verici olabiliyor. Fakat bazen de ne kadar olumlu bakarsak bakalım negatif sonuçlar doğurabiliyor insana. İşte böyle bir şey iniltili, çıkıntılı bir yol gibi.Şimdi ise beklentilerimize gelelim. Hepinizin hayattan bir beklentisi var tıpkı benim gibi, elbette herkesin beklentisi başka. Kimisi ını kurmuş, kimisi ev ya da hayali içinde. Benimkisinden de bahsedeyim biraz; ben aslında çok fazla bir şey istemiyorum. Sadece istediğim okullara gidebilmek ve ı doya doya yaşamak!

Başka bir konuya daha değinmek istiyorum. Kendini hayatta fazlalık olarak görenler “” olmayan “ını yaşayamayan insanlar var. Bence böyle düşünmeleri ve hissetmeleri yanlış mutlaka hepimize ihtiyacı olan biri var; bebeğin anneye, prensesin prense, toprağın suya ihtiyacı gibi! Hatasız kul olmaz de boşuna dememişler. Elbette her üzüntü ve sıkıntı olacak bir şey . Mutlaka küçük mutluluklardan da tatmışızdır. Küçükte , mutluluktur. Kıymetini hep sonraları anlarız.

Bir de şu yönden bakın ı yaşanası kılan güzelliklere, küçük mutluluklara ve yaşama sevincine. Bunlar insanı insan yapan şeyler değil midir? Yaşanası bir dünya için bunlar gerekli değil midir?

Bir an durup düşünün. Özellikle sil baştan başlamak isteyenler ınızı geriye sarabileceğinizden emin misiniz? Her şeyden vazgeçebilecek misiniz? Bu değil! Kendinizi hazırlayamayacaksınız ve sonra tekrar aynı şeyler sıkıntı, üzüntü vs…

Pekâlâ, şimdi size soruyorum hala aranızda sil baştan yaşayabileceğinizi ve her şeye sıfırdan başlayabileceğini düşünen var mı?

Şeyda KARADOĞAN – DenizTopu.com

DenizTopu Notu: Her şeye sıfırdan başlamak demek tüm tecrübelerinizin de elinizden alınması demektir. O yüzden sil baştan yaşamak yerine edinilen tecrübelerle bugün üzerinde yoğunlaşmak gerek.Mevlana ne güzel demiş; “Dün dünde kaldı cancağızım, bugün yeni şeyler söylemek lazım…”
Hint Atasözü ; “Başkasından üstün olmamız önemli değildir. Asıl önemli olan, dünkü halimizden üstün olmamızdır.”
Bişr-i Hafi; “Kardeşlerim, dün öldü, bu gün can veriyor. Yarın ise henüz doğmadı.”
Rahibe Teresa; “Dün, geçmişte kaldı. Yarın, henüz gelmedi. Yalnızca bugünümüz var. Haydi başlayalım.”

Yasal Uyarı: Yayınlanan bu kompozisyonun tüm hakları DenizTopu.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi kompozisyonun tamamı başka sitelerde kullanılamaz, yayınlanamaz. Ancak kompozisyonun bir bölümü alıntı yapılarak ve bu sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.

Konu İçeriği:

İlginizi çekebilecek diğer yazılar:

“Sil Baştan Yaşamak ile ilgili Kompozisyon” konusuna 1 yorum yapıldı.

1
Yazan: azra
Tarih: 11 Aralık 2012 - 15:16

herkese selam
ama yasama sevinci ile ilgili kompozisyon da olsa iyi olur.

Yorum Yaz

- Lütfen yorumunuzun yazının konusu ile alakalı olmasına dikkat ediniz.
- Kişisel hakaret, küfür ve reklam içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
- Bu sayfalarda yayınlanan yorumların hepsi okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan DenizTopu.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

İsim:

Mail:

Yorum:

icon_wink.gif icon_neutral.gif icon_mad.gif icon_twisted.gif icon_smile.gif icon_eek.gif icon_sad.gif icon_rolleyes.gif icon_razz.gif icon_redface.gif icon_surprised.gif icon_mrgreen.gif icon_lol.gif icon_idea.gif icon_biggrin.gif icon_evil.gif icon_cry.gif icon_cool.gif icon_arrow.gif icon_confused.gif icon_question.gif icon_exclaim.gif 

Ders
Etiketler: , , , , , , , , ,
Sayfa Başına Dön