Bulunduğunuz sayfa: Ana Sayfa > Ders > Laf İle Peynir Gemisi Yürümez İle İlgili Kompozisyon

Laf İle Peynir Gemisi Yürümez İle İlgili Kompozisyon

- Bu Yazı 7 Yorum Aldı

Bir insanın gerçek kimliğini yüzünü görmek ve öğrenmek için, o kişinin konuştuklarına değil, yaptığı işlere bakmak gerekir. ve hafızası çok geniş ufuklarda olabilir, imkânsız şeyleri edebilir. bakımdan düşünmek ile, gerçekleştirmek arasında çok uzun mesafeler bulunmaktadır.

Bir şeyi düşünmek veya edebilmek güzel da, o düşünceleri gerçekleştirebilmek sonuç olarak da güzeldir. İnsan bilemediği konularda fikir ve düşünceler üretebilir. konu hakkında bilgi sahibi olmayan kişileri de fikir ve düşünceleriyle etkileyebilir. Fakat düşünce ile gerçek arasında, bazen çok uzak mesafeler olabilir. mesafeler zor ve sıkıntılı yollardan meydana gelebilir. Sadece söz ve düşüncelerle bir işi gerçekleştirmek imkânsızdır.Her işin oluşumunda maddi bir güce de ihtiyaç vardır. Maddiyat olmadan bir işin gerçekleşmesi olanaksızdır. O bakımdan kişileri değerlendirirken, ifade ettikleri söz ve düşüncelerden ziyade, o kimselerin yaptıkları işleri değerlendirmek, gerçekçi ve sağlıklı olur.

Her işin meydana gelmesinde fikir ve düşüncelerle birlikte, parasal bir ihtiyacında olabileceği göz önüne alınmalıdır. Maddi güç olmadan, bir iş meydana getirmek ile eş değer durumdur.

“Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz.” Atasözünde olduğu gibi, kişinin aynası ve yansıttığı gerçek, yaptığı işlerdir, söylediği sözler değildir.

Birçok konuda fikir sahibi olmak, araştırma yapmak önemli bir olgudur. konularda fikirler kadar, yapılan işler de önem arz eder. Sadece fikirler veya sadece işler bir değer ifade etmez. İkisi bir arada olursa, sonuca ulaşabilmek uzak bir mesafede değildir. Tabi bunlara ilave olarak maddi bir güce de ihtiyaç vardır.

Tuğba Aydınlık – DenizTopu.com

Yasal Uyarı: Yayınlanan kompozisyonun tüm hakları DenizTopu.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi kompozisyonun tamamı başka sitelerde kullanılamaz, yayınlanamaz. Ancak kompozisyonun bir bölümü alıntı yapılarak ve sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.

Konu İçeriği:

İlginizi çekebilecek diğer yazılar:

“Laf İle Peynir Gemisi Yürümez İle İlgili Kompozisyon” konusuna 7 yorum yapıldı.

7
Yazan: mahir
Tarih: 25 Kasım 2016 - 19:58

çok güzel bir kompozisyon tebrikler :| ;-)

6
Yazan: görünmez
Tarih: 19 Şubat 2015 - 17:10

süper teşekkürler :| :smile:

5
Yazan: alperen
Tarih: 10 Kasım 2014 - 09:29

Çok güzel olmuş :mrgreen: ;-) :| :grin:

4
Yazan: isimsiz kahraman
Tarih: 21 Mayıs 2014 - 20:15

çoook teşekküüür ederiiiim :grin:

3
Yazan: zeynep
Tarih: 05 Mayıs 2013 - 13:28

çok teşekkür ederim çok güzeldi sağ olun…..!!! ;-) :| :smile: :roll: :mrgreen: :lol: :grin: :cool: :arrow: :!:

2
Yazan: alperen
Tarih: 25 Mart 2013 - 22:42

saolun teşekkürler bnm şimdi yazılım var bu konu çıkabilir çıkarsa bunu okuyarak çıkardıgım sonuçları yazabilir miyim? sınavım yarın

1
Yazan: ceren
Tarih: 04 Mart 2013 - 11:55

teşekkürler :lol:

Yorum Yaz

- Lütfen yorumunuzun yazının konusu ile alakalı olmasına dikkat ediniz.
- Kişisel hakaret, küfür ve reklam içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
- Bu sayfalarda yayınlanan yorumların hepsi okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan DenizTopu.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

İsim:

Mail:

Yorum:

icon_wink.gif icon_neutral.gif icon_mad.gif icon_twisted.gif icon_smile.gif icon_eek.gif icon_sad.gif icon_rolleyes.gif icon_razz.gif icon_redface.gif icon_surprised.gif icon_mrgreen.gif icon_lol.gif icon_idea.gif icon_biggrin.gif icon_evil.gif icon_cry.gif icon_cool.gif icon_arrow.gif icon_confused.gif icon_question.gif icon_exclaim.gif 

Ders
Etiketler: , , , , ,
Sayfa Başına Dön