Bulunduğunuz sayfa: Ana Sayfa > Ders > Küresel Isınma Hakkında Kompozisyon

Küresel Isınma Hakkında Kompozisyon

- Bu Yazı 27 Yorum Aldı

Küresel ısınma çeşitli nedenler ile dünya yüzeyi ve denizlerdeki sıcaklık artışıdır. Isı tutulmasına neden olan ve insanlar tarafından atmosfere salınan sera gazları küresel ısınmaya neden olur. Sera etkisi olarak adlandırılan , karbondioksit, metan ve su buharı içeren güneş ışınları ile ısınan dünyanın bu gazların atmosferde tutulmasıdır. Gazların tutulması ve miktarının artması ısınmaya neden olur.

Fosil yakıt tüketimi, ormanların edilip doğal örtüsünün bozulması, tüketim sonucu karbondioksit, metan gibi gazların daha çok ortaya çıkması ve atmosferde birikmesi küresel ısınmanın belli başlı nedenlerindendir.

Önlem alınmadığı sürece ısınma tüm dünya adına korkulacak boyutlara ulaşmaktadır. Alınacak basit önemli önlemler ile ısınma olarak durdurulamasa bile yavaşlatılabilir. Ağaç dikiminin yaygın hale gelmesi, teknolojik aletlerin doğaya zarar vermeyecek hale getirilmesi o şekilde üretilmesi, kentleşmenin durdurulması, hızlı nüfus artışının önlenmesi, sanayinin zarar vermeyecek şekilde yapılandırılması, su, elektrik tüketimi altına alınıp israftan kaçınılması, çevrenin tutulup, doğanın korunması alınabilecek tedbirler arasındadır.

Küresel ısınmanın devam etmesi demek, buzulların erimesi, deniz suyunun yükselip karaların küçülmesi, kasırga, sel, taşkın gibi afetlerin meydana gelmesi, çölleşme, kuraklık, mevsim dengesizlikleri, ve hayvan türlerinin azalması olması anlamına .

Özbek – DenizTopu.com

Yasal Uyarı: Yayınlanan bu kompozisyonun tüm hakları DenizTopu.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi kompozisyonun tamamı başka sitelerde kullanılamaz, yayınlanamaz. Ancak kompozisyonun bir bölümü alıntı yapılarak ve bu sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.

Konu İçeriği:

İlginizi çekebilecek diğer yazılar:

“Küresel Isınma Hakkında Kompozisyon” konusuna 27 yorum yapıldı.

Sayfalar: [3] 2 1 »

27
Yazan: sultan
Tarih: 12 Mayıs 2014 - 21:40

çok güzel elinize sağlık :lol: :mrgreen: ;-) :| :razz: :???:

26
Yazan: misafir
Tarih: 09 Mayıs 2013 - 21:26

çok güzel tşekkürler ;-) :| :cry: :oops:

25
Yazan: misafir
Tarih: 29 Aralık 2012 - 14:54

suyu seviyoruzzzzzz sperrr

24
Yazan: misafir
Tarih: 29 Aralık 2012 - 14:53

arkadaşlarım musluklarımızdan akan şidetli suyu kısarsak dünyamızı hayat kaynagımız suyu küresel ısınmadan koruruz :cry: :|

23
Yazan: SAMED
Tarih: 17 Aralık 2012 - 16:59

çok süper oldu ALLAH razı olsun sosyal bilgile perpormans odeviy di yardım aldım

ÇOK GÜZEL OLDU allah RAZI OLSUN SİZDEN SOSYAL BİLGİLER PERFORMANS

22
Yazan: erman
Tarih: 14 Ekim 2012 - 17:07

güzel :| :shock: :mrgreen: :idea: :cry: :evil: :evil: :| :razz: :?: :???: :cool:

21
Yazan: erman
Tarih: 14 Ekim 2012 - 17:02

güzelllllllll ;-) :| :x :smile: :sad: :shock: :cry: :evil: :???: :mrgreen: :o :sad:

20
Yazan: mert kuzu
Tarih: 20 Mayıs 2012 - 17:05

slm ben mert kuzu çok güzelmısss bunu kendi cümlelerimle ingilizceye çevirdim ve 100 aldım :|

19
Yazan: damla aslı
Tarih: 14 Mayıs 2012 - 14:03

herkese selaam!!ÇOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOK TEŞEKKÜRLER ÇOK İŞİME YARADI YAZANIN ELLERİNE SAĞLIK TEKRAR TEŞEKKÜRLER ;-) :| :smile: :shock: :sad: :razz: :o :mrgreen: :lol: :grin: :cool: :arrow: :???: :!: :!: :!:

18
Yazan: eliff
Tarih: 10 Mayıs 2012 - 14:46

çoooook teşekkürler. türkçe sınavında çok işe yaradı. ellerinize sağlıkkk. :| :mrgreen: :grin:

Yorum Yaz

- Lütfen yorumunuzun yazının konusu ile alakalı olmasına dikkat ediniz.
- Kişisel hakaret, küfür ve reklam içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
- Bu sayfalarda yayınlanan yorumların hepsi okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan DenizTopu.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

İsim:

Mail:

Yorum:

icon_wink.gif icon_neutral.gif icon_mad.gif icon_twisted.gif icon_smile.gif icon_eek.gif icon_sad.gif icon_rolleyes.gif icon_razz.gif icon_redface.gif icon_surprised.gif icon_mrgreen.gif icon_lol.gif icon_idea.gif icon_biggrin.gif icon_evil.gif icon_cry.gif icon_cool.gif icon_arrow.gif icon_confused.gif icon_question.gif icon_exclaim.gif 

DersSayfa Başına Dön