Bulunduğunuz sayfa: Ana Sayfa > Ders > Kızılay Haftası İle İlgili Kompozisyon

Kızılay Haftası İle İlgili Kompozisyon

- Bu Yazı 9 Yorum Aldı

Kızılay, kamu yararına olan sosyal bir hizmet kurumudur. Her yıl 29 Ekim – 4 Kasım tarihleri arası Kızılay Haftası olarak kutlanmaktadır.

Kızılay, her zaman karşılaşılan afetlerle, salgın hastalıklarla mücadele eder. bakımdan sağlık ve sosyal dayanışma açısından önemlidir. Kan bağışı, aşılar konularda halkın bilinçlenmesine de yardımcı olur. İnsanları ve toplumu her konuda bilinçlendirir ve insanlık duygusunu yüceltir. Yardım ve birlik duygularını geliştirir. Kızılay’ın önemi, yaşanan afetlerle daha da ortaya çıkmaktadır. Örneğin; 1999 depreminde depremden zarar gören ın yardımına koşup, onlara ilâç, yiyecek ve içecek dağıtması bunu ortaya koyar. Yani tam bir gün dostudur.

Kızılay, dil, , ırk ayrımı yapmaksızın tüm insanlığa yardım elini uzatır. Bayrağındaki beyaz yaralı askerlerin gömleklerini, kırmızı ay ise kan izlerini simgeler. Kan bağışı üzerine dikkat çekerler. kan vermenin zararlı olduğu düşüncesindedirler. sağlıklı her insan kan verebilir. Kan bağışı, hem kemik iliğinin yağlanmasını önleyip, kan yapımını canlı tutar hem de insanın dolaşımına çlik ve canlılık kazandırıp, kanın yerine genç hücrelerin dolaşıma katılmasını sağlar.

Kızılay’ın yaptığı tüm yardımlar, halkın yardım ve bağışlarından oluşur. En basitinden bir Kızılay pulu almak ya da kan bağışı yapmak önemli bağıştır. Bir gün biz de felâkete uğrarsak, Kızılay’ın bizim de yardımımıza koşacağını unutmamalıyız.

Tuğba Aydınlık – DenizTopu.com

Yasal Uyarı: Yayınlanan kompozisyonun tüm hakları DenizTopu.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi kompozisyonun tamamı başka sitelerde kullanılamaz, yayınlanamaz. Ancak kompozisyonun bir bölümü alıntı yapılarak ve sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.

Konu İçeriği:

İlginizi çekebilecek diğer yazılar:

“Kızılay Haftası İle İlgili Kompozisyon” konusuna 9 yorum yapıldı.

9
Yazan: meryem
Tarih: 14 Aralık 2013 - 20:43

GüzeL OLMuş. :|

8
Yazan: caillou
Tarih: 25 Aralık 2012 - 22:16

süper çok beğendim

7
Yazan: nazlı
Tarih: 24 Kasım 2012 - 14:10

çok güzel açıklanmış ödevimede medekatkısı oldu

6
Yazan: merve
Tarih: 08 Kasım 2012 - 06:58

evet süperde abartmayın

5
Yazan: soner şahin
Tarih: 02 Nisan 2012 - 15:09

:| kızılaya çok teşekür ederim

4
Yazan: nazlı
Tarih: 19 Şubat 2012 - 15:03

kızılayın değerini van depreminde daha iyi anladık bu yüzden kızılaya sevgi ve saygılarımı sunarım çooooook teşşekkür ederiz iyiki varsınız

3
Yazan: iklim
Tarih: 19 Şubat 2012 - 14:53

kızılaya çok teşşekür ederiz :smile:

2
Yazan: çetin
Tarih: 11 Ekim 2011 - 19:20

kompozisyonumu yazarken buradan da ekstra bilgi edindim teşekkürler.

1
Yazan: kübra
Tarih: 03 Mart 2011 - 18:41

süper bunu kim yazdığıysa ellerine sağlık elleri dert görmesen tuttuğu altın olsun inşallah :|

Yorum Yaz

- Lütfen yorumunuzun yazının konusu ile alakalı olmasına dikkat ediniz.
- Kişisel hakaret, küfür ve reklam içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
- Bu sayfalarda yayınlanan yorumların hepsi okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan DenizTopu.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

İsim:

Mail:

Yorum:

icon_wink.gif icon_neutral.gif icon_mad.gif icon_twisted.gif icon_smile.gif icon_eek.gif icon_sad.gif icon_rolleyes.gif icon_razz.gif icon_redface.gif icon_surprised.gif icon_mrgreen.gif icon_lol.gif icon_idea.gif icon_biggrin.gif icon_evil.gif icon_cry.gif icon_cool.gif icon_arrow.gif icon_confused.gif icon_question.gif icon_exclaim.gif 

DersSayfa Başına Dön