Bulunduğunuz sayfa: Ana Sayfa > Ders > Kişisel Gelişim İle İlgili Kompozisyon

Kişisel Gelişim İle İlgili Kompozisyon

- Bu Yazı 8 Yorum Aldı

Araştırma ruhuna sahip şiler, şisel gelişimci olarak tanımlanır. Bilgi, eğitim, yaşam koçluğu ve danışmanlık şisel gelişime katkı sağlar.

şisel gelişim, yaş sanatının ayrılmaz bir parçasıdır. Özgüven, bireysellik, yaşamda aktif rollerde yer almak açısından da önemlidir.şisel gelişim, bireyin beyin fırtınası yapmasını sağlar ve kendini geliştirmesine katkıda bulunur.

Travmalar, psikolojik sorunlar da şisel gelişimde etkin rol oynarlar. Bu gibi durumlar bireyin iletişimde yetersizliğine, inançları doğrultusunda halüsinasyon görmesine neden olabilir. Bu açıdan danışmanlık, şisel gelişimin önemli bir parçasıdır.

şisel gelişim, önce insanın kendisini keşfetmesiyle başlar. Dünyanın değişmesini istiyorsak, önce biz değişmeliyiz. İnsanların sabit düşüncelerini değiştirmek, fikirlerin görmesi için, adımı bireyin atması gerekir. şisel başarı ve toplumsal da karşılıklı saygı ve hoşgörüden kaynaklanır.

Kitap okumak ve geniş bir genel kültür yelpazesine sahip olmak, kendimizi geliştirmemize katkıda bulunur. Tabii sadece okumak da tek başına yeterli değildir. şilik de bireyin gelişmesinde önemli bir paya sahiptir. Çünkü şilik bireyi diğer insanlardan ayıran, kendine özgülüklerin bir birleşimidir. Kimimiz dışa dönük, kimimiz içe dönük, kimimiz sinirli, kimimiz ise, sakinizdir. İşte bu farklıklar, şiliği meydana getirir. Bu nedenle şisel gelişim için şilik de önemli bir unsurdur.

şisel gelişim, sıradanlıktan sıyrılmaktır. Bu da şinin kendi olmasıyla mümkündür. Unutmayın ; zaman çok hızlı geçiyor ve kendiniz olmak için pek de fazla zamanınız yok. Johann ’in de dediği gibi, “Kendimizi incelersek, büyük bir güce sahip olduğumuzu; edemediğimizi görürüz.”

Tuğba Aydınlık – DenizTopu.com

Yasal Uyarı: Yayınlanan bu kompozisyonun tüm hakları DenizTopu.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi kompozisyonun tamamı başka sitelerde kullanılamaz, yayınlanamaz. Ancak kompozisyonun bir bölümü alıntı yapılarak ve bu sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.

Konu İçeriği:

İlginizi çekebilecek diğer yazılar:

“Kişisel Gelişim İle İlgili Kompozisyon” konusuna 8 yorum yapıldı.

8
Yazan: Faruk
Tarih: 12 Aralık 2013 - 20:00

Gerçektende çok güzel:-):-):-)

7
Yazan: ELİF ERCAN
Tarih: 31 Mayıs 2013 - 19:32

çok güzel ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

6
Yazan: ayşe
Tarih: 08 Mart 2013 - 16:59

çok süper rtavsiye ederimmm

5
Yazan: ayşe
Tarih: 08 Mart 2013 - 16:58

ayyyy çok güzel tavsiye ederimmm…::)

4
Yazan: cansel
Tarih: 23 Şubat 2013 - 18:53

çok teşekkürler ;-) :| :| :| :| :| ;-) :smile: :roll: :roll: :roll: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :grin: :grin: :cool: :cool:

3
Yazan: alev
Tarih: 20 Mart 2012 - 22:46

saolun çok tşk :| ;-) :grin: :grin: :grin: :mrgreen: :mrgreen: :razz: :roll: :smile: ;-) :|

2
Yazan: selinay
Tarih: 31 Aralık 2011 - 14:37

inşallah sınavda iyi geçer
:x :| :| :| :| :| :roll:

1
Yazan: yağmur
Tarih: 04 Nisan 2011 - 13:30

:smile: çok saolun sper bi yazı olmş teşekkrler…

Yorum Yaz

- Lütfen yorumunuzun yazının konusu ile alakalı olmasına dikkat ediniz.
- Kişisel hakaret, küfür ve reklam içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
- Bu sayfalarda yayınlanan yorumların hepsi okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan DenizTopu.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

İsim:

Mail:

Yorum:

icon_wink.gif icon_neutral.gif icon_mad.gif icon_twisted.gif icon_smile.gif icon_eek.gif icon_sad.gif icon_rolleyes.gif icon_razz.gif icon_redface.gif icon_surprised.gif icon_mrgreen.gif icon_lol.gif icon_idea.gif icon_biggrin.gif icon_evil.gif icon_cry.gif icon_cool.gif icon_arrow.gif icon_confused.gif icon_question.gif icon_exclaim.gif 

DersSayfa Başına Dön