Bulunduğunuz sayfa: Ana Sayfa > Ders > Hayat İle İlgili Kompozisyon

Hayat İle İlgili Kompozisyon

- Bu Yazı 18 Yorum Aldı

Yaşam yeryüzünde canlıların doğumlarından, ömürlerinin sonuna kadar geçen zamanı ifade eder.

İnsanlar da dünyaya geldikleri gün hayata başlarlar. Doğumlarında itibaren yaşamlarının son günlerine kadar yaşadıkları yaşam sürecinde, çeşitli durum ve olaylarla karşılaşırlar. İnsanlığın günlerinden başlayarak arada yaşama isteği ve mecburiyeti devamlı olarak süregelmiştir. Bilinmeyenleri araştırmak, şeyler öğrenmek, oluşabilecek zorlukları karşılayabilmek amacıyla birlikte yaşama kuralını uygulamışlardır.

Her toplumun diğerinden farklı yaşam tarzı ve kuralları olmuştur. Toplumu oluşturan bireyler daha önceden belirlenmiş kural ve adetlere uyarlar. Bazı toplumlar daha önceden belirlenmiş gelenek ve kuralları zamanla esneterek daha uygar ve modern şekle getirmişlerdir. Bazıları ise bu kural ve kaidelere günkü şekliyle bağlı kalmaktadır.

İnsanın hayatı, yaşayış amacı kendi istek ve şartlarına göre, uyum sağlaması ve kolaylaştırması olmalıdır. Gereksiz şartlar ve katı kurallar geliştirmek insanın kendi yaşamını zorlaştırır ve çekilmez hale getirir.

Toplumların birlikte yaşam nedeniyle oluşturdukları kural ve şartları yaşadıkları zaman ve mekâna göre daha modern, daha çağdaş ve esnek şekle getirmeleri kendilerinin ve huzuru için önem teşkil etmektedir.

Tuğba Aydınlık – DenizTopu.com

Yasal Uyarı: Yayınlanan bu kompozisyonun tüm hakları DenizTopu.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi kompozisyonun tamamı başka sitelerde kullanılamaz, yayınlanamaz. Ancak kompozisyonun bölümü alıntı yapılarak ve bu sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.

Konu İçeriği:

İlginizi çekebilecek diğer yazılar:

“Hayat İle İlgili Kompozisyon” konusuna 18 yorum yapıldı.

Sayfalar: [2] 1 »

18
Yazan: Arda
Tarih: 25 Şubat 2016 - 20:20

Çok güzel

17
Yazan: baran
Tarih: 15 Mayıs 2014 - 20:32

çok tesekürler

16
Yazan: Umut Serkan
Tarih: 18 Mart 2014 - 23:16

Eyvallah ben hep bu siteden bakar yazarım her hafta yazmam lazım çünkü teşekkürler :| :| :mrgreen: :mrgreen:

15
Yazan: sema
Tarih: 23 Aralık 2013 - 17:50

çok kısa olduğundan işime yaramadı ama yinede yazanın eline koluna sağlık :oops: ;-) :|

14
Yazan: salman
Tarih: 17 Nisan 2013 - 15:09

gerçekten çok teşekkürler ;-) :| :smile: :lol: :grin:

13
Yazan: yasin
Tarih: 25 Aralık 2012 - 20:48

ne güzel olmuş :shock: :o

12
Yazan: yasin
Tarih: 25 Aralık 2012 - 20:45

vallaha sağolun ;-) :| :smile: :roll: :razz: :mrgreen: :lol:

11
Yazan: yasin
Tarih: 25 Aralık 2012 - 20:39

teşekkür ederiz :|

10
Yazan: ayça 167
Tarih: 01 Kasım 2012 - 19:43

hayat bir çizgidir.çizginin üstünde bazı yerlerde noktalar vardır. bazen biz o noktalara denk geldiğimizde hayat bizi yanlış yerlere sürükler.fakat bazıları o noktaların üzerinden atlayarak geçmeyi başarırlar .biz o noktalara takılırsak yanlış yerlere gideceğimizden dolayı yolumuzu kaybederiz. ama kimileri doğru yolu bulabilir. hayatınızda başarılar dilerim doğru yolu bulasınız.
:roll: :roll:

9
Yazan: mine
Tarih: 04 Haziran 2012 - 07:06

inanılmaz güzel şeyler var. :shock:

Yorum Yaz

- Lütfen yorumunuzun yazının konusu ile alakalı olmasına dikkat ediniz.
- Kişisel hakaret, küfür ve reklam içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
- Bu sayfalarda yayınlanan yorumların hepsi okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan DenizTopu.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

İsim:

Mail:

Yorum:

icon_wink.gif icon_neutral.gif icon_mad.gif icon_twisted.gif icon_smile.gif icon_eek.gif icon_sad.gif icon_rolleyes.gif icon_razz.gif icon_redface.gif icon_surprised.gif icon_mrgreen.gif icon_lol.gif icon_idea.gif icon_biggrin.gif icon_evil.gif icon_cry.gif icon_cool.gif icon_arrow.gif icon_confused.gif icon_question.gif icon_exclaim.gif 

Ders
Etiketler: , , , , ,
Sayfa Başına Dön