Bulunduğunuz sayfa: Ana Sayfa > Ders > Dünya Çocuk Kitapları Haftası Hakkında Kompozisyon

Dünya Çocuk Kitapları Haftası Hakkında Kompozisyon

- Bu Yazı 4 Yorum Aldı

UNESCO 1972 yılında ın çocuk gelişiminde önemli bir yer tuttuğu düşüncesiyle bu yılı “Dünya Kitap Yılı” ilan etmiş, birçok ülkede kitap sergileri açılarak ve çeşitli etkinliklerle bu önemli kutlanmıştır. Ülkemizde de her yıl, Kasım ayının ikinci haftası Dünya Çocuk ı Haftası olarak kutlanır.

Bir ülkenin, toplumun gelişmesi için vazgeçilmez öğeler olan bizlere gösteren, dünyalar keşfetmemizi sağlayan, dünyamızı aydınlatan, bilgiler edinmemizi sağlayan araçlardır. ruhumuzu besleyen ürünlerdir. Bir toplumun gelişmişlik düzeyi dahi o ülkede basılan ve okunan kitap sayısıyla doğru orantılıdır, okudukça gelişir bir . Kitap sevgisi ve alışkanlığı çok küçük yaşta çocuklara aşılanması gereken bir alışkanlıktır ve bu hafta ile bunu gerçekleştirmek mümkündür. Çocuk ı Haftası ile kitabın hayatımızdaki önemi vurgulanır, kişilerin gerek kütüphanelerden yararlanarak gerekse başka yollarla kitaba daha ulaşması sağlanarak alışkanlığı yaygınlaştırılmaya çalışılır. Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk bu konunun önemini “Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli kültürdür. Kültür, okumak, anlamak, görebilmek, görebildiğinden anlam çıkarmak, almak, düşünmek, zekayı eğitmektir.” sözüyle açıklar.

Eğer büyük bir hazineye sahip olmak istiyorsak olabildiğince kitap okumaya özen göstermeliyiz. Kitap okudukça daha bilgili olup, çevremize daha verimli olacağız. Okuyup öğrendikçe, huzur ve mutluluğun kuşkusuz farkına varacağız.

Özbek – DenizTopu.com

Yasal Uyarı: Yayınlanan bu kompozisyonun tüm hakları DenizTopu.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi kompozisyonun tamamı başka sitelerde kullanılamaz, yayınlanamaz. Ancak kompozisyonun bir bölümü alıntı yapılarak ve bu sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.

Konu İçeriği:

İlginizi çekebilecek diğer yazılar:

“Dünya Çocuk Kitapları Haftası Hakkında Kompozisyon” konusuna 4 yorum yapıldı.

4
Yazan: irem
Tarih: 12 Ekim 2011 - 20:42

tesekurler :| :grin: ;-) :smile:

3
Yazan: eda
Tarih: 25 Mart 2011 - 16:07

çok iyi

2
Yazan: büşra
Tarih: 22 Mart 2011 - 16:40

:| :mrgreen: hepinize teşkürler:D <3 3 <3 <3 <3 <3 <3 <3

1
Yazan: selahattin
Tarih: 16 Mart 2011 - 16:07

güzel

Yorum Yaz

- Lütfen yorumunuzun yazının konusu ile alakalı olmasına dikkat ediniz.
- Kişisel hakaret, küfür ve reklam içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
- Bu sayfalarda yayınlanan yorumların hepsi okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan DenizTopu.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

İsim:

Mail:

Yorum:

icon_wink.gif icon_neutral.gif icon_mad.gif icon_twisted.gif icon_smile.gif icon_eek.gif icon_sad.gif icon_rolleyes.gif icon_razz.gif icon_redface.gif icon_surprised.gif icon_mrgreen.gif icon_lol.gif icon_idea.gif icon_biggrin.gif icon_evil.gif icon_cry.gif icon_cool.gif icon_arrow.gif icon_confused.gif icon_question.gif icon_exclaim.gif 

DersSayfa Başına Dön