Bulunduğunuz sayfa: Ana Sayfa > Ders > Bugünün İşini Yarına Bırakma İle İlgili Kompozisyon

Bugünün İşini Yarına Bırakma İle İlgili Kompozisyon

- Bu Yazı 86 Yorum Aldı

Yapılması gereken işleri zamanında yapmak, daha sonra o işlerle ilgili karşılaşılabilecek zorluk ve sıkıntılarla karşı karşıya kalmamızı ortadan kaldırır.

Her iş gerektiği zamanda yapılmalıdır. Bu prensip olmalıdır. Yeterli zaman varken yapmadığımız işler daha sonra biriken diğer işlerin de yapılması ile daha az bir zamanda yapılmak zorunda kalır. Zamanın yetersizliği ve biriken işlerin yarattığı sıkıntılar o işin yapılması sırasında hataların oluşmasına sebep olabilir. Zira az bir zamanda çok iş yapmak mecburiyeti ı hep fiziksel hem de ruhsal olarak fazlasıyla yorar ve yıpratır. Bugün için önemli sayılabilecek bir işi ertelemek suretiyle daha sonraki zamanlarda önemini kaybedebilir. İlerleyen zaman yapılması gerektiği halde ertelenen işleri yapabilme isteğini de azaltır. Böylece gününde önemli olan şeyler sonraki zamanlarda önemsiz kalır. Örneğin; okula giden bir öğrenciyi düşünelim. Günlük ödevlerini ve hazırlanması gerektiği dersleri zamanında yapmaz ve devamlı daha sonraki zamanlara bırakırsa, ileride daha çok yapacağı ödevi ve dersi birikir ve bunları yapmak zorunda olacağı zaman gelince de yeterli zamanı olmadığı için gerektiği şekilde yapamayacağından mecburen hatalar oluşacaktır. Öğrenmesi gereken şeyleri gerektiği şekilde öğrenemeyecektir.

Bir işi ertelemek taşınacak bir yükün ağırlığını daha sonra taşımaya ertelemek gibidir. O yükün ağırlığı devamlı artarsa, taşınacağı zaman ruhun ve bedenin taşıyamayacağı kadar ağır olacaktır.

İşleri gününde yapan kimseler, rahat ve huzurlu olurken, onları zamanında yapmayanlar sıkıntılı ve huzursuz olurlar. Zira düşüncelerinde yapılacak işlerin çokluğu ne zaman ve nasıl yapılacağının yaratacağı sorular vardır.

Rahat ve huzurlu bir yaşamı elbette her ister. O halde kendimize huzursuz ve kaygılı günler yaşatmak istemiyorsak her işi gerektiği zamanda yapmayı tercih etmeliyiz.

Tuğba Aydınlık – DenizTopu.com

Yasal Uyarı: Yayınlanan bu kompozisyonun tüm hakları DenizTopu.com sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi kompozisyonun tamamı başka sitelerde kullanılamaz, yayınlanamaz. Ancak kompozisyonun bir bölümü alıntı yapılarak ve bu sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.

Konu İçeriği:

İlginizi çekebilecek diğer yazılar:

“Bugünün İşini Yarına Bırakma İle İlgili Kompozisyon” konusuna 86 yorum yapıldı.

Sayfalar: [9] 8 7 6 5 4 3 2 1 »

86
Yazan: JamesNoilm
Tarih: 31 Mart 2017 - 22:36

If you have sleep apnea, you need to know that you are not alone. Sleep apnea is fairly common and millions of people around the planet have it. If you have been wondering what a sleep apnea diagnosis means for your life, read on to learn what you need to know about it.

If you suffer from sleep apnea, you should use a Continuous Positive Airway Pressure machine while sleeping. This will help you treat your sleep apnea and get you on the path to having a full nights sleep. This machine uses either a face or nasal mask to pump air while you sleep.

Consider doing a few very specific exercises before going to bed each night, to alleviate some of your sleep apnea symptoms. Exercising throat and tongue muscles has been proven in scientific studies to reduce snoring, improve breathing and lessen the more profound effects of sleep apnea when done according to doctor’s orders.

Avoid drinking alcohol to excess. Your muscles are relaxed by drinking alcohol. You may want to feel more relaxed, but it can exacerbate your apnea. When your throat muscles relax, your airway narrows and causes sleep apnea. If you’re not going to give up alcohol, then just don’t do it right before bedtime.

Lose a bit of weight to get rid of your sleep apnea. Many people have corrected their apnea by losing weight. Even a few pounds can help your sleep apnea symptoms.

To help diagnose your sleep apnea, your doctor may ask you to keep a sleep log. This log is where you’ll keep track of how much you sleep during the night, and other symptoms you may experience. Your partner can let you know if you snore too loudly, jerk your limbs, or stop breathing. Your doctor will then be able to tell if you suffer from sleep apnea.

Remember to keep your medical ID upon your person if you make use of a CPAP for your sleep apnea. If you are in need of medical attention, it is important that the people helping you realize you have sleep apnea and use CPAP therapy. With your ID you can inform medical personnel about your sleep apnea and your CPAP device.

A great way to ensure that you do not sleep on your back and cause sleep apnea to occur is to use a tennis ball to prevent rolling onto your back. You can place one in a pillow behind your back and when you roll over in your sleep, the tennis ball will make you roll back on your side.

If simple changes in your lifestyle, such as regular sleep hours and losing weight, have not eliminated your sleep apnea episodes, it is time to consult with a sleep specialist. The specific causes of your sleep apnea can be evaluated, and an individual treatment plan can be designed for you.

These tips were written especially for people who suffer from apnea, whether directly or indirectly as a bed partner. While it can be quite difficult to completely remove apnea from your life, there are ways to live with it, and these were touched on in this useful sleep apnea article.

viagrasansordonnancefr.com

85
Yazan: Hüseyin
Tarih: 24 Nisan 2016 - 13:41

Çok teşekkür ederim ve kimse bu günün işini yarınabırakmasın

84
Yazan: buse
Tarih: 17 Mart 2016 - 10:12

üşenmeyin ve bugünün işini yarına bırakmayın :???: :| :lol: :cool:

83
Yazan: kedi
Tarih: 02 Mart 2016 - 21:47

Çok güzel olmus

82
Yazan: aylin
Tarih: 21 Mayıs 2015 - 13:41

Çok yazamadım ama olsun elinize sağlık cok güzel olmus

81
Yazan: ada
Tarih: 13 Mayıs 2015 - 20:57

Sayenizde 100 aldım sağolun;-):-)♥♡

80
Yazan: dicle
Tarih: 07 Aralık 2014 - 09:33

çok tşk çok yardım ettiniz :| :| :lol: :cool: :razz: :???: ;-) :shock: :twisted:

79
Yazan: mert
Tarih: 04 Aralık 2014 - 19:43

çok teşekkür ederim yarınki türkçe yazılısı içi kompozisyonu artık çözdüm :| :| ;-) :smile: :cool: :mrgreen:

78
Yazan: serkan
Tarih: 27 Ekim 2014 - 16:49

bugünün işini yarına bırakma kompozisyonu çok hoşuma gitti teşekkürler

77
Yazan: filiz
Tarih: 27 Ekim 2014 - 16:23

çok teşekkür ederim benim çok işime yaradı :smile:

Yorum Yaz

- Lütfen yorumunuzun yazının konusu ile alakalı olmasına dikkat ediniz.
- Kişisel hakaret, küfür ve reklam içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
- Bu sayfalarda yayınlanan yorumların hepsi okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan DenizTopu.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

İsim:

Mail:

Yorum:

icon_wink.gif icon_neutral.gif icon_mad.gif icon_twisted.gif icon_smile.gif icon_eek.gif icon_sad.gif icon_rolleyes.gif icon_razz.gif icon_redface.gif icon_surprised.gif icon_mrgreen.gif icon_lol.gif icon_idea.gif icon_biggrin.gif icon_evil.gif icon_cry.gif icon_cool.gif icon_arrow.gif icon_confused.gif icon_question.gif icon_exclaim.gif 

Ders
Etiketler: , ,
Sayfa Başına Dön